Jump to content


Τι κάνει πιο πολύ θόρυβο στον υπολογιστή σας;


TheLab

Τι κάνει πιο πολύ θόρυβο στον υπολογιστή σας;  

562 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Το ανεμιστήρι της CPU όταν ανεβάζει γκάζια. Αυτό που έχει αρχίσει και μου τη σπάει πραγματικά είναι το 4εκ ανεμιστήρι του UPS που το έχουν βάλει και σε ένα σημείο που πρέπει να ξεβιδώσω ότι πλαστικό σιδερικό και πλακέτα υπάρχει για να το αλλάξω....και βαριέμαι!!!!!!!!:yawn:

Link to comment
Share on other sites

Το HAF 932 όταν συντονίζει με τους μηχανικούς δίσκους. (έχουν ξεραθεί οι λαστιχένιες βάσεις* :suicide2: ) Ευτυχώς πλέον δεν seed-άρω πολύ και οι δίσκοι είναι πάντα off. (main hdd = ssd :victory: )

*σε λιγότερο από χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι αθόρυβο. Νερό στο επεξεργαστή, Η 8800GTS είναι πρακτικά αθόρυβη η ψήκτρα της. Υπάρχει και fan controller για να ρίχνω την τάση σε κάθε εκνευριστικό ανεμιστήρα

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα γραφικών μέχρι να φορτώσει το Rivatuner που χαμηλώνει τον ανεμιστήρα.

Επίσης, η γυναίκα μου όταν περνάω πολλή ώρα στο PC.

Κατά τ'άλλα είναι κυριλέ.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα πολλους με παραπονο για το UPS τους, γιατι ρε παιδια ο ανεμιστηρας του δουλευει συνεχως?

Εχω ενα accupower 1400VA και μονο παραπονο δεν εχω μαζι του.

Οντως το ιδιο εχω και εγω και ο ανεμιστηρας δεν δουλευει παρα μονο αν γινει διακοπη...σε ενα φιλο μου που εχει το ιδιο 100 αρι του δουλευει συνεχεια ο ανεμιστηρας...περιεργα πραγματα.

μενα οι ανεμιστηρες του κουτιου κανουν την περισσοτερη δουλεια...εχω 2 8αρια και 1 12αρη και για να γινεται δουλεια ανεβαζουν στροφες επειδη ειναι και μικρο το κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Η αντλία ρυθμισμένη στο low δεν ακούγεται καθόλου. Η ανεμιστήρες στις 780 στροφές και αυτοί αθόρυβοι. Μόνο ο raptor κάνει ένα γουργουρητό αλλά σύντομα θα αλλαχθεί με κάποιον ssd και εκει θα τελειώσει το θέμα θόρυβος.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον ειμαι αθορυβος.Συνδεσα τις προπελες απο το Panzerbox πανω στη μητρικη,

τις ρυθμισα απο το bios και ησυχασα.Το μονο που ακουγετε μερικες φορες

(ενα γουρ γουρ οταν αναζηταει κατι)ειναι ο ενας δισκος (3 συνολο) μαρκας

Seagate που τον βιδωσα σε μια αλλη θεση και οχι στο cage που εχει στο

πατωμα με τα συνεμπλοκ.Και φυσικα το βλαμμενο dvdrom οταν βαζω μεσα καποιο

δισκακι.

Link to comment
Share on other sites

Με υδρόψυξη στο CPU και τη VGA και διακόποτη (7V/12V) για όλους τους υπόλοιπους ανεμιστήρες, πραγματικά δε μπορώ να προσδιορίσω τι κάνει έστω και αυτόν το λίγο θόρυβο... Γενικά είναι αρκετά ήσυχο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.