Jump to content



Pay what you want bundles


Recommended Posts

Είμαι σίγουρος ότι δεν το κάνουν ούτε για μένα ούτε για κανένα άλλον παρά μόνο για να ξεζουμίσουν (=κερδίσουν όσο το δυνατό περισσότερα από) τίτλους οι οποίοι δεν πηγαίνουν παραπέρα ή δεν τραβάνε γενικότερα.

Η λογική του humble γενικά μου αρέσει, αλλά το συγκεκριμένο το θεώρησα ευκαιρία να "γνωριστώ" με τους τίτλους με πολύ οικονομικό τρόπο. Δε θα ήθελα να βρεθώ με όλο το πακέτο σε καλή τιμή και μετά αν ξενέρωνα από το πρώτο πεντάλεπτο να μου μείνει αμανάτι. Αν με κερδίσουν οι τίτλοι δε θα διστάσω να τους τα δώσω αργότερα για να βγάλουν και οι developers...

Link to comment
Share on other sites

δε το κάνουν για να ξεζουμίσουν.Πιστευω για το charity πάνω απόλα.Προσωπικά δεν κάνω default tip όταν τα δίνω.Περισσότερα τα βάζω στις φιλανθρωπίες αλλά βάζω και λίγα σε αυτούς γιατί θεωρητικά θα ήθελα κιάλλο παιχνίδι απο αυτούς και τους βοηθάω οικονομικά.

Οσο για το αρμα 2, ειναι cpu bound οπότε τις προάλλες που το κέρδισα απτο group και το έβαλα και δεν κουνιόταν γρι δυστυχώς,αντιθέτως το αρμα 3 σα βελουδο την alpha που ειχα δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

δε το κάνουν για να ξεζουμίσουν.Πιστευω για το charity πάνω απόλα.Προσωπικά δεν κάνω default tip όταν τα δίνω.Περισσότερα τα βάζω στις φιλανθρωπίες αλλά βάζω και λίγα σε αυτούς γιατί θεωρητικά θα ήθελα κιάλλο παιχνίδι απο αυτούς και τους βοηθάω οικονομικά.

Οσο για το αρμα 2, ειναι cpu bound οπότε τις προάλλες που το κέρδισα απτο group και το έβαλα και δεν κουνιόταν γρι δυστυχώς,αντιθέτως το αρμα 3 σα βελουδο την alpha που ειχα δοκιμάσει.

Charity ? :o

Στην πραγματική ζωή δεν υπάρχει charity. Μόνο ΕΣΟΔΑ/ΕΞΟΔΑ.

Αν φτιάξουμε ένα web site (εσύ κι εγώ κι όποιος άλλος θέλει) που να μαζεύει λεφτά για charity,

ποιος θα πληρώσει τους servers, τους (web) developers, τους δικηγόρους, τους λογιστές, την εφορία κι ότι άλλο προκύψει;

Μα φυσικά... το charity! :happy2:

Εκτός κι αν ανήκεις σε πολύ γνωστή οικογένεια, οπότε δεν υπάρχει θέμα συζήτησης ;)

Link to comment
Share on other sites

Charity ? :o

Στην πραγματική ζωή δεν υπάρχει charity. Μόνο ΕΣΟΔΑ/ΕΞΟΔΑ.

Αν φτιάξουμε ένα web site (εσύ κι εγώ κι όποιος άλλος θέλει) που να μαζεύει λεφτά για charity,

ποιος θα πληρώσει τους servers, τους (web) developers, τους δικηγόρους, τους λογιστές, την εφορία κι ότι άλλο προκύψει;

Μα φυσικά... το charity! :happy2:

Εκτός κι αν ανήκεις σε πολύ γνωστή οικογένεια, οπότε δεν υπάρχει θέμα συζήτησης ;)

θες να πεις οτι τα λεφτά δεν πάνε στον ερυθρό σταυρό και στα νοσοκομεία που λέει η σελίδα το HB?

Link to comment
Share on other sites

Charity ? :o

Στην πραγματική ζωή δεν υπάρχει charity. Μόνο ΕΣΟΔΑ/ΕΞΟΔΑ.

Αν φτιάξουμε ένα web site (εσύ κι εγώ κι όποιος άλλος θέλει) που να μαζεύει λεφτά για charity,

ποιος θα πληρώσει τους servers, τους (web) developers, τους δικηγόρους, τους λογιστές, την εφορία κι ότι άλλο προκύψει;

Μα φυσικά... το charity! :happy2:

Εκτός κι αν ανήκεις σε πολύ γνωστή οικογένεια, οπότε δεν υπάρχει θέμα συζήτησης ;)

αν πρόσεξες τα μοιράζουν. και διαλέγεις που θα πάνε τα λεφτά . τόσα στους devs τόσα στο charity τόσα στο HiB

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει και στο SG μια (ακόμη) συζήτηση για το πώς κατανέμει ο καθένας το ποσό της αγοράς του HB. Προσωπικά, συνήθως μένω κοντά στην προκαθορισμένη ποσόστωση, που τη βρίσκω δίκαιη, αλλά επιλέγω με προσοχή τις αγαθοεργίες. Έχουν μπει κατά καιρούς διάφορες απατεώνικες και προσπαθώ να μην τους δίνω σεντ. Επίσης. συνήθως προσπαθώ να ενισχύω περισσότερο τις παγκόσμιες, αντί τις αποκλειστικά αμερικάνικες.

Πάντως, δεν υπάρχει περίπτωση να μη δώσω τίποτα στους δημιουργούς. Λιγότερο από το προτεινόμενο, ναι. Αλλά σίγουρα πρέπει να πληρωθούν για τη δουλειά τους. Αντίστοιχα, δε θυμάμαι ποτέ να έχω κόψει τελείως το φιλοδώρημα του HB.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν καταλάβατε τι εννοώ, κι η κουβέντα έχει πάρει λάθος δρόμο. :stop:

Ότι και να διαλέξουμε εμείς οι αγοραστές στην κατανομή του ποσού,

το ΗΒ, και οποιδήποτε ΗΒ, πρέπει πρώτα να εκπληρώσει το έξοδά του.

Εμείς έχουμε την ψευδαίσθηση ότι κατανέμουμε τα χρήματά μας κατά βούληση :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος πήρε το:

BundleStars: Kingdoms Bundle

και εγκατέστησε το Europa Universalis III Complete, ας μου πει ποια DLCs "βλέπει" στη βιβλιοθήκη του.

Ευχαριστώ :D

To έχω πάρει εγώ το συγκεκριμένο bundle. Έχω εγκαταστήσει το ΕU III αλλά δε βλέπω κανένα επιπλέον DLC. Νομίζω πάντως ότι το Complete αφορά 2 expansions όπως φαίνεται και στο site της bundle stars αλλά και στο Steam Store. Συγκεκριμένα αναφέρει:

Europa Universalis III Complete includes the original Europa Universalis III as well as the expansions In Nomine and Napoleons Ambition

Βέβαια ούτε αυτά εμφανίζονται ως ξεχωριστά παιχνίδια. Ίσως τα έχουν ενσωματώσει ήδη μέσα.

Link to comment
Share on other sites

To έχω πάρει εγώ το συγκεκριμένο bundle. Έχω εγκαταστήσει το ΕU III αλλά δε βλέπω κανένα επιπλέον DLC. Νομίζω πάντως ότι το Complete αφορά 2 expansions όπως φαίνεται και στο site της bundle stars αλλά και στο Steam Store. Συγκεκριμένα αναφέρει:

Europa Universalis III Complete includes the original Europa Universalis III as well as the expansions In Nomine and Napoleons Ambition

Βέβαια ούτε αυτά εμφανίζονται ως ξεχωριστά παιχνίδια. Ίσως τα έχουν ενσωματώσει ήδη μέσα.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :D

Έχω ακόμα δυό ερωτήσεις:

- Αν κάνεις δεξί πλήκτρο πάνω στο παιγνίδι (στην βιβλιοθήκη σου), βλέπεις κλειδιά (κωδικούς) στην επιλογή "View CD key" ?

- Αν ξεκινήσεις το παιγνίδι, ποια είναι η αρχική ημερομηνία για να παίξεις;

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :D

Έχω ακόμα δυό ερωτήσεις:

- Αν κάνεις δεξί πλήκτρο πάνω στο παιγνίδι (στην βιβλιοθήκη σου), βλέπεις κλειδιά (κωδικούς) στην επιλογή "View CD key" ?

- Αν ξεκινήσεις το παιγνίδι, ποια είναι η αρχική ημερομηνία για να παίξεις;

Ευχαριστώ και πάλι.

Βλέπω κανονικά κλειδί πατώντας το πλήκτρο CD key στο δεξί panel με τα links. αλλά και από το properties του παιχνιδιού (όπως λες με το δεξί click).

Εχθές το έτρεξα για 2 λεπτά αλλά με την έναρξη του παιχνιδιού δε μου ζήτησε κανένα κλειδί να περάσω. Δεν προχώρησα όμως παρακάτω για να δω από ποια ημερομηνία ξεκινάει. Όταν επιστρέψω το βράδυ σπίτι θα κοιτάξω να το προχωρήσω λίγο να το δω και αυτό.

Λες να έχουν μοιράσει τη βασική έκδοση αντί της complete που διαφημίζουν;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κανονικά κλειδί πατώντας το πλήκτρο CD key στο δεξί panel με τα links. αλλά και από το properties του παιχνιδιού (όπως λες με το δεξί click).

Εχθές το έτρεξα για 2 λεπτά αλλά με την έναρξη του παιχνιδιού δε μου ζήτησε κανένα κλειδί να περάσω. Δεν προχώρησα όμως παρακάτω για να δω από ποια ημερομηνία ξεκινάει. Όταν επιστρέψω το βράδυ σπίτι θα κοιτάξω να το προχωρήσω λίγο να το δω και αυτό.

Λες να έχουν μοιράσει τη βασική έκδοση αντί της complete που διαφημίζουν;

Καταλαβαίνεις την ύπαρξη των δύο expansions από την αρχκή ημερομηνία, που είναι προγενέστερη από την τυπική έκδοση του παιογνιδιού.

Βέβαια υπάρχει και διαφορά στο περιεχόμενο, αλλά αυτός είναι ο γρηγορότερος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

φίλε [MENTION=23132]inetus3r[/MENTION]

τσέκαρα το παιχνίδι και παρατήρησα ότι φορτώνοντας το βγάζει στην εισαγωγή την έκδοση In Nomime (δηλαδή το πρώτο από τα δύο expansion που δίνει).

Ξεκινώντας το παιχνίδι δείχνει ημερομηνία 1399. Δυστυχώς δεν το έχω παίξει καθόλου για να ξέρω την ημερομηνία εκκίνησης του κανονικού παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

φίλε [MENTION=23132]inetus3r[/MENTION]

τσέκαρα το παιχνίδι και παρατήρησα ότι φορτώνοντας το βγάζει στην εισαγωγή την έκδοση In Nomime (δηλαδή το πρώτο από τα δύο expansion που δίνει).

Ξεκινώντας το παιχνίδι δείχνει ημερομηνία 1399. Δυστυχώς δεν το έχω παίξει καθόλου για να ξέρω την ημερομηνία εκκίνησης του κανονικού παιχνιδιού.

Με κάλυψες. Ευχαριστώ και πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.