Jump to content




sofix

Recommended Posts

Ούτε εμένα μου άρεσε σαν αίσθηση. Δεν χάνεις traction εύκολα, ακόμα και αν το επιδιώξεις. Έπαιξα με όλα τα βοηθήματα κλειστά και με χειροκίνητες ταχύτητες. Επίσης έχει αισθητή καθυστέρηση από τη στιγμή πίεσης του πλήκτρου ανεβάσματος ταχύτητα μέχρι να αρχίσει η διαδικασία. Δε νομίζω να είναι ρεαλιστικό αυτό.

Το linearity στο τιμόνι πόσο το βάζετε; Σήμερα δοκίμασα με 35-40% περίπου. Αύριο θα το δοκιμάσω με 45-50%.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

Μόλις εγκατέστησα τους 10.9ahotfix και το παιχνίδι τα σπάει! Έκανα 10 γύρους στο spa με όλα τα βοηθήματα στο off και είχα με όλα τα γραφικά στο φουλ στα 1920Χ1080 συνέχεια πάνω από 80fps και κατα μέσο όρο 110,είδα και σε αρκετά σημεία 150.

Το g27 θα ξεσκουριάσει για τα καλά! Αυτό που λές με τις ταχύτητες δεν το έχω. Σε εμένα είναι άμεσες οι αλλαγές!

Και τα γραφικά μου αρέσουν πάρα πολύ! Από αύριο θα ασχοληθώ πιό πολύ μαζί του και θα στείλω και κανένα χρόνο από Spa.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα το πρώτο τριήμερο. Φυσικά νίκησα, με τη Lotus :D. Μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλύτερο απ' ό,τι περίμενα. Βέβαια μου φαίνεται κάπως περίεργο το τιμόνι, βαρύ να το πω.. Δεν ξέρω. Βέβαια δε δοκίμασα και κάποιο άλλο μονοθέσιο για να δω αν αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Και γω ξεκινησα με Lotus.

Προσωπικά το παιχνιδι μου αρεσει πολυ. Τα γραφικα τα εχω βάλει ολα στο full...

Αν και παιζω με 360 controller μπορω να πω οτι θα κολλησω στα σιγουρα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις ακόμα

Αφού θέλουν να το κάνουν "ρεαλιστικό", θα μπορούσε στις κατατακτήριες να έχει και τις 3 περιόδους

Δεν έχει την τέλεια απόκριση στο γκάζι που έχει το rFactor

Το σύστημα του pit είναι ψιλοτραγικό

Το Team Radio ψιλοχάσκει. Πχ μπορεί να είσαι 1ος, να μπεις για λάστιχα, να βγεις 10ος και να σου πει ότι είσαι κάτω από το στόχο (πχ 12ος) ενώ όταν κάνουν και οι υπόλοιποι pit -κανονικά- θα ξαναπάς 1ος

Χάνεις πολύ εύκολα τον έλεγχο στα kerb, ενώ και το ανάποδο είναι δύσκολο να πιάσει για να το σώσεις

Ο Sutil νίκησε αγώνα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις ακόμα

Αφού θέλουν να το κάνουν "ρεαλιστικό", θα μπορούσε στις κατατακτήριες να έχει και τις 3 περιόδους

Δεν έχει την τέλεια απόκριση στο γκάζι που έχει το rFactor

Το σύστημα του pit είναι ψιλοτραγικό

Το Team Radio ψιλοχάσκει. Πχ μπορεί να είσαι 1ος, να μπεις για λάστιχα, να βγεις 10ος και να σου πει ότι είσαι κάτω από το στόχο (πχ 12ος) ενώ όταν κάνουν και οι υπόλοιποι pit -κανονικά- θα ξαναπάς 1ος

Χάνεις πολύ εύκολα τον έλεγχο στα kerb, ενώ και το ανάποδο είναι δύσκολο να πιάσει για να το σώσεις

Ο Sutil νίκησε αγώνα !!!!!

Tα βλεπω και εγω σιγα σιγα αυτα...πιστευω με ενα patchaki μεγεθους ενος Gb θα ειναι κομπλε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τραγικο παιδια.. Εχθες ετρεχα μπαχρειν full race και μπενω στον 44 γυρο για σκασμενο πισω αριστερο και αλλαγη σε intermideates.Εκτος του οτι δεν καταλαβα πως επιλεγεις λαστιχα απο το quick μενου στα πιτ κολλησα λιγο πριν τους μηχανικους που με κοιτουσαν σαν βλακες και δεν γινονταν τπτ, απλα εγκατελειψα! Επισης ειναι εντελως χαζο να μην υπαρχει save στον αγωνα.Πρεπει να κανεις ολοκληρο αγωνα με την μια, ελεος. Και αλλα πολλα bug απ οτι βλεπω στο ιντερνετ. Πολλοι οδηγοι δεν κανανε πιτ στοπ σε ολο τον αγωνα και τελειωσαν με τα ιδια λαστιχα, οταν εσυ αν τα κρατησεις λιγο παραπανω σκανε. Επισης στο βρεγμενο με στεγνα πας σφαιρα !!! Πρεπει να βγει αμεσα ενα καλο patch γιατι ειναι κριμα. Περιμεναμε χρονια ενα σωστο παιχνιδι F1 και τωρα μας δινουν αυτο... ΕΛΕΟΣ!!!:angry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι τόσο noobas που δε μπορώ με τη lotus να πέσω κάτω από τη 10η θέση;;;; Το πρώτο αγώνα τρέχω μόνο αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο... :flag: Βάζω και κάποια βοηθήματα και πάω πολύ πιο αργά.. :stop:

Link to comment
Share on other sites

πολύ δύσκολο σχεδόν με όλα of εκτός από ταχύτητες και ΑΒS άστα να πάνε . το μπαχρεην το έχω παίξει πάνω απο 4 φορές και ακόμα τίποτα.... στον πρώτο γύρω ξεκίνησα 24 και πήγα 9ος και έσκασε το :rant::rant::rant: λάστιχο έλεος , λίγο πριν την τελευταία στροφή για τα pit

Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις οτι το λαστιχο θα εσκαγε οτι και να γινοταν, παντα σκαει. Επισης κατι που παρατηρησα. Στο πρωτο κομματι στο μπαχρειν ειμουν 1 δευτερολεπτο ποιο γρηγορος απο τους πρωτους ενω στα αλλα 2 εχανα απο 1+sec. Αυτο δειχνει οτι οι AI δεν εχουν τις σωστες γραμες και δεν περνανε σωστα απο καθε σημειο... Το ιδιο ειχα και σε μελβουρνη αλλα και ισπανια, σε καποια σημεια ηταν υπερβολικα αργοι χωρις λογο... Αντε να δουμε θα υπαρξει patch και τι θα διωρθωνει. Αυτα παθαινεις αν δεν βγαλεις 1+ μηνα πριν DEMO !!!

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ ... αλλά να σκάσει στον πρώτο γύρω που θα τους έτρωγα όλους ... μπήκα στα πιτ αλλά μετά έχασα τον ρυθμό μου και μόλις βγήκα και πήγα να πάρω την στροφή να ένα spin γιατί ξεχάστηκα

Link to comment
Share on other sites

Console version clearly better at this point

With the release of F1 2010 from Codemasters, it marked the return of a true licensed F1 racing title on the PC platform. Hope have been high that the PC version would be able to live up to the console version, but apparently it is getting stalled in the pits by some frame rate issues.

If you are playing the game on some of the very graphically intense tracks or situations, you might encounter some frame rate slowdowns, no matter which video card you are using, and it happens at most of the higher resolutions. Due the fact that we didn’t see these issues with Dirt 2, we suspect that the problem is fixable and will continue to be ironed out by the studio as they have time to work on it.

Beyond the frame rate issues, the game needs more flexibility and additional support for replays. In fact, we think that this could be implemented a lot better than it currently is on the PC version because of the extra resources that the PC has over the console. Some have reported the save times on the PC version to be a bit slow, but we really didn’t see much of a slowdown ourselves.

While the PC version clearly does look much better at the higher resolutions than the console version, we will still give the nod to the console version at this time for purchase over the PC version if you are trying to choose between the two. With Codemasters’ track record on the PC, however, we expect them to address a good number of these issues in upcoming patches of the PC version, which could lead eventually to the PC version catching up with the console version.

sauce:τατιανα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.