Jump to content




sofix

Recommended Posts

Βασικα σε μενα δεν βλεπω πολυ μεγαλη πτωση σε dx11 απο οτι σε dx9.Eκανα μια δοκιμη στην ιδια πιστα, μια με dx9 και μια με dx11 απο περιεργεια, με fraps in game και ειδα τα εξης:

Σε 16080χ1050 με μια 5850(900/1200) ,με ολα τα details Full και 2ΧMSΑΑ, σε dx9 ειδα Min περιπου 48 καρε και μαξ περιπου 62..

Σε dx11 ειδα Min περιπου 43-44καρε και max 57...

drivers 10.9 official.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply
ναι αυτό το παρατήρησα και εγώ...αλλά μέσα δεν είδα καμιά διαφορά !!

Κι εγω το γυρισα σε dx11 αλλα διαφορες δεν παρατηρησα.

Υπαρχει κατι που θα μπορουσαμε να δουμε, για να σιγουρευτουμε οτι δουλευει σε DX11?

By the way με GTX480 τα FPS με 8ΧMSΑΑ, 1920χ1080 (details στο Ultra) ειναι καρφωμενα στα 58-62 σε DX11 mode υποτιθεται.

Link to comment
Share on other sites

οταν γυρναω το directx9 σε false στο C:\Users\xxx\Documents\My Games\FormulaOne\hardwaresettings\hardware_settings_config.xml,ολα full-ultra,vsyng full,antianalizing on,με 5850 και oc,45 frames monaco.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το γυρισα σε dx11 αλλα διαφορες δεν παρατηρησα.

Υπαρχει κατι που θα μπορουσαμε να δουμε, για να σιγουρευτουμε οτι δουλευει σε DX11?

By the way με GTX480 τα FPS με 8ΧMSΑΑ, 1920χ1080 (details στο Ultra) ειναι καρφωμενα στα 58-62 σε DX11 mode υποτιθεται.

αν ειδα σωστα,το νερο,vsync on.

Link to comment
Share on other sites

το ξερετε οτι στο παιχνιδι τα υπολοιπα μονοθεσια εχουν τελειως διακοσμητικο χαρακτηρα και δεν κανουν laptimes?απλα κανουν γυρω γυρω ολοι!!και τα laptimes τους δημιουργουνται απο ενα generator!!χαχαχα!!!

ενταξει το παιχνιδι ειναι πολυ μπροστα λεμε!!

Codemasters forums are getting hammered by user complains, especially about the "AI":

http://community.codemasters.com/for...2010-game-1316

It's now pretty much confirmed that the AI cars don't lap. Their laptimes are "generated" and the cars are just on track to look good

Link to comment
Share on other sites

Μας φαγανε οι κονσολες, αντι να βγαζουν τα games sim στο pc και να ειναι ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΑ...

Σου λεει και η codemaster, σε τρεις πλατφορμες μεσα σε ενα χρονο να προλαβω και την season δεν παιζει.

Το επομενο θα ειναι το σωστο formula απο ολες τις αποψεις!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα επειδη το framerate που εχω στο game μου φανηκε λιγο χαμηλο, ψαχνωντας λιγο ειδα οτι κανοντας γυρες στην πιστα (μονο μεσα στην πιστα οχι στην αρχη που εχει τα μενου εκει στα τροχοσπιτα )η καρτα κοιμαται τον υπνο του δικαιου!! Το gpu usage δεν παει πανω απο 68-70% !:neo:

Για ριξτε και σεις μια ματια στο gpu usage να δουμε μονο εγω το εχω το προβλημα? Να ειναι θεμα driver να φταιει το παιχνιδι δεν μπορω να καταλαβω..

Link to comment
Share on other sites

Μας φαγανε οι κονσολες, αντι να βγαζουν τα games sim στο pc και να ειναι ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΑ...

Σου λεει και η codemaster, σε τρεις πλατφορμες μεσα σε ενα χρονο να προλαβω και την season δεν παιζει.

Το επομενο θα ειναι το σωστο formula απο ολες τις αποψεις!

Σαν το fifa. Μετά απο καμιά 10ετία ίσως γίνει παιχνίδι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το γυρισα σε dx11 αλλα διαφορες δεν παρατηρησα.

Υπαρχει κατι που θα μπορουσαμε να δουμε, για να σιγουρευτουμε οτι δουλευει σε DX11?

By the way με GTX480 τα FPS με 8ΧMSΑΑ, 1920χ1080 (details στο Ultra) ειναι καρφωμενα στα 58-62 σε DX11 mode υποτιθεται.

Στο fraps βλέπεις σε τι direct3d mode τρέχει η κάρτα..

Link to comment
Share on other sites

Στο fraps βλέπεις σε τι direct3d mode τρέχει η κάρτα..

Ποσταρα 2 εικονες! Υπαρχει διαφορα αλλα ειναι μικρη...

1. Στο τιμονι κουμπακια, γαντια με το tesselation

2. Προσεχτε τις γυαλαδες στη μουρη του μονοθεσιου και στο κρανος...

3. To amb oc στις αναρτυσεις αναμεσα δειτε, στις ζαντες (more shadows)

Οι εικονες που εδωσα πισω ειναι in game σε 3240χ1920, στο δικο μου desktop που παει pixel to pixel φαινεται καθαρα η διαφορα. Εσεις καντε zoom και δεiτε τα σημεια που λεω...

Link to comment
Share on other sites

Well, that was certainly quick: after a meeting this morning at Codemasters HQ, a patch for F1 2010 has been announced to be in the works. Right now, the development team is currently investigating, going through feedback and looking at reported issues, so we don't have a timetable for when this will be released. However, it's very nice to read that they're taking care of some of the issues affecting the game.

Some issues??? Ελεος ολο το παιχνιδι παει κατα διαολου. Παντος το μονο που μενει ειναι να περιμενουμε, μηπως δουμε ασπρη μερα γιατι ειναι τοσο ηλιθιο το παιχνιδι που δυσκολα διορθωνεται(ειδικα οι χρονοι που βγαινουν απο time generator και δεν ειναι πραγματικοι ειναι ολα τα λεφτα, ακομα και το Gp2 to 1995 ειχε την τεχνολογια να εχει αληθηνους χρονους AI), οποτε παραμενω απαισιοδοξος, λογικα σε κανα μηνα θα το χουμε το patch... :rip:

Link to comment
Share on other sites

Ελεος ολο το παιχνιδι παει κατα διαολου. Παντος το μονο που μενει ειναι να περιμενουμε, μηπως δουμε ασπρη μερα γιατι ειναι τοσο ηλιθιο το παιχνιδι που δυσκολα διορθωνεται(ειδικα οι χρονοι που βγαινουν απο time generator και δεν ειναι πραγματικοι ειναι ολα τα λεφτα, ακομα και το Gp2 to 1995 ειχε την τεχνολογια να εχει αληθηνους χρονους AI), οποτε παραμενω απαισιοδοξος, λογικα σε κανα μηνα θα το χουμε το patch... :rip:

ναι καλα...Κατα διαολου

F1 2010 has thrown Halo: Reach from the number one spot from the UK charts, GfK Chart-Track’s confirmed this morning.The title is the first F1 title to go to the top spot since Sony held the rights to the F1 IP with Formula One 2001 for PS2.F1 2010 has also outsold Formula One 2001 by more then ten times, as well as outselling both the Bungie shooter and fellow new entry Dead Rising 2 combined.Reach stays in second with an 80 percent decline in sales, while DR2 enters at three.Civilization V enters at four and Sports Champions rounds the top five.Guitar Hero: Warriors of Rock is a new entry at six, with the collector’s edition of Final Fantasy XIV finishing the top ten.Get the full top ten for the week ending September 25 below. Last week’s data is here.

1 – F1 2010 (Codemasters Birmingham, Codemasters)

2 – Halo: Reach (Bungie, Microsoft)

3 – Dead Rising 2 (Blue Castle Games, Capcom)

4 – Civilization V (Firaxis Games, 2K)

5 – Sports Champions (Zindagi Games, SCE)

6 – Guitar Hero: Warriors of Rock (Neversoft, Activision)

7 – Prince of Persia: The Forgotten Sands (Ubisoft Montreal, Ubisoft)

8 – Mafia II (2K Czech, 2K)

9 – Toy Story 3 (N-Space, Disney)

10 – Final Fantasy XIV (Square Enix, Square Enix)

Link to comment
Share on other sites

Πώ πώ και έλεγα μετά απο τόσα χρόνια F1 για PC....

Τρελή απογοήτευση. Να φανταστώ αυτό είναι στο core του παιχνιδιού και δέν είναι patchable? Απλά κάνουνε γύρω γύρω όλοι οι αντίπαλοι. Τί άλλη μ@κ@ θα ακούσω...

Link to comment
Share on other sites

F1 2010 has thrown Halo: Reach from the number one spot

Δε μου κάνει εντύπωση με τόση διαφήμιση που έπεσε. Και τα γραφικά είναι καλά, αλλά ποιος racer που του αρέσει το simulation κοιτάει τα γραφικά όταν παίζει; Εγώ ΟΧΙ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.