Jump to content



Ένα μαγικό ταξίδι στο κόσμο του extreme modding..


hipro5

Recommended Posts

Έλεγα να στείλω e-mail στην Abit για να το βάλουν πρωτοσέλιδο (για διαφήμιση) μια και το παγκόσμιο ρεκόρ είναι με μητρική τους αλλά θα το παρακάμψω.

Ο λόγος; Απλός. Αυτό δεν είναι Abit, ουτέ καν μοιάζει με Abit τώρα πια! !!!!!

Αυτό το Mod για τις winbond για εξήγησέ το λίγο

Αυτό με έφερε σε αγωνία και εμένα. Δεδομένου ότι οι δικές μου πάνε καλύτερα από ότι έγραφαν τα αυτοκόλλητα πίσω από αυτές χωρίς mod, θα με βοηθούσε πάρα πολύ να....κάνω κατιτίς που θέλω.

Θα μπορέσεις να με βοηθήσεις λιγάκι εδώ; :flower:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Απλα απιστευτος , τι να πεις τωρα μπορεις να πεις και τιποτα γειωση εψαχνε και αντι να παει να βρει κανα τριπινο για ανεμιστηρακια βρηκε το πιο κοντινο επφανειακο πυκνωτακι και απλα κολλησε.....Προσκυνω...Αξιος καμαρι μου μακαρι να σου πανε ολα καλα απο εδω και περα.......

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο μπραβο για το μερακι του Hipro που την ψαχνει διαρκως!! :flower:

Γιατι δεν ασχολησε και με ΑMD λιγο? :(

Ααα btw προτεινω να μεγαλωσετε λιγο τις επιλογες

[ Διαβάστε περισσότερα εδώ ]

[ Full article in English ]

Για να ειναι ποιο ευδιακριτα(θα ερθει και ξενος κοσμος ντεεε...!) :D

Link to comment
Share on other sites

Χριστέ μου τι έχεις κάνει βρε άνθρωπε??????

Ρε καθως διάβαζα το άρθρο η μητρική μου(ic-7 ) έσβησε σε ένδειξη συμπαράστασης για την κακοποιήση τηs μητρικής σου. Eiδα και έπαθα να την συνεφέρω απο το σόκ...........:D

Σου εύχομαι τα καλύτερα και πάντα επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά παιδια!

Πιστεύω πως πράγματι είναι τιμή να υπάρχουν αυτά τα μοντ στο thelab.

Ακόμη μου φαίνεται ότι ελάχιστοι έχουν τις γνώσεις και την εξάσκηση να τα πραγματοποιήσουν , οπότε πριν τα δοκιμάσετε σκεφτείτε το καλά.

:worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Grace

Αυτό με έφερε σε αγωνία και εμένα. Δεδομένου ότι οι δικές μου πάνε καλύτερα από ότι έγραφαν τα αυτοκόλλητα πίσω από αυτές χωρίς mod, θα με βοηθούσε πάρα πολύ να....κάνω κατιτίς που θέλω.

Grace για error free memtest λεμε?

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Υπάρχει. Αν δεις κάτω δεξιά στις σελίδες λέει Printer Friendly Version. Nομίζω ότι σε καλύπτει :)

:o :o :o Μπράβο ρε DJD.... Βασικά το είδα και δεν το πάτησα συνηθισμένος από τα ξένα forum που παίζει κάποιο pdf σε εμφανές σημείο. Όμως και αυτό είναι μια χαρά(τι μια χαρά, τέλειο είναι).

Link to comment
Share on other sites

Kαταπληκτικος.....

Διαβαζωντας προσεχτικα το review εχω να πω μερικα πραγματακια

1)Η αμπιτ εχει διαφορετικες αναγκες απο την ASUS σε mod(ποια ΑSUS εννοεις Hipro ή γενικα μιλας?)

2)Αυτα που ειδα δεν γινονται απο μη ηλεκτρονικο και πολυ πιθανο μονο απο πολυ εξειδιεκευμενους

3)Γιατι οι κατασκευαστες μητρικων δεν κανουν καποια απο αυτα τα βελτιωτικα στις μητρικες τους by default???Π.χ η Asus να βελτιωσει την σταθεροτητα του V-core , να αυξησει τις επιλογες για V-mem και για την αβιτ τα αλλα 2 μοντ που χρειαζονται (chipset -και το πρωτο)

Δεν πιστευω οτι θα τους κοστισει κατι...

Ο λογος πιστευω οτι ειναι η βιασυνη να υλοποιησουν τα chipset που βγαινουν στην αγορα απο την intel,via,sis ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από krisiun82 [Σήμερα, στις και 02:41]

Kαταπληκτικος.....

Διαβαζωντας προσεχτικα το review εχω να πω μερικα πραγματακια

1)Η αμπιτ εχει διαφορετικες αναγκες απο την ASUS σε mod(ποια ΑSUS εννοεις Hipro ή γενικα μιλας?)

2)Αυτα που ειδα δεν γινονται απο μη ηλεκτρονικο και πολυ πιθανο μονο απο πολυ εξειδιεκευμενους

3)Γιατι οι κατασκευαστες μητρικων δεν κανουν καποια απο αυτα τα βελτιωτικα στις μητρικες τους by default???Π.χ η Asus να βελτιωσει την σταθεροτητα του V-core , να αυξησει τις επιλογες για V-mem και για την αβιτ τα αλλα 2 μοντ που χρειαζονται (chipset -και το πρωτο)

Δεν πιστευω οτι θα τους κοστισει κατι...

Ο λογος πιστευω οτι ειναι η βιασυνη να υλοποιησουν τα chipset που βγαινουν στην αγορα απο την intel,via,sis ....

1 ) Κάθε μητρική είναι διαφορετική, λίγο πολύ. Λογικότατο είναι να έχει διαφορετικές ανάγκες και mods.

2 ) Βασικά το έδειξα σε αυτούς που με έμαθαν και εμένα να κάνω Vmods (δεν είναι και καθόλου αρχάριοι ή άσχετοι) και μου είπαν πολύ απλά σε ελεύθερη μετάφραση 'μας δουλεύεις κοπελιά; Αυτό θέλει μια μέρα για να το κάνω εγώ!'.

3 ) Γιατί κατ'αρχήν κοστίζει κάτι και γιατί να προβούν σε έξοδα αλλά και δεύτερον, αν ας πούμε η Asus φτιάξει το Vcore και βάλει και ένα Vdimm 3.2v+ όποιος θέλει να κάνει overclocking αυτή θα παίρνει. Απλό συμπέρασμα, έχεις δει το RMA rate του Abit NF7-S να τρελαθείς; Ενώ έτσι όσοι ξέρουν ας κάνουν και τους κόβουμε και την εγγύηση, όσοι δεν ξέρουν σπίτια τους. Αν ήθελαν να τα φτιάξουν, σε ένα revision απλά τα έφτιαχναν, η βιασύνη δεν είναι δικαιολογία.

Grace για error free memtest λεμε?

Τα είπαμε αλλά ας το ξαναπώ μην νομίζει και κανείς ότι σε αγνοώ.

Στα 3.2ν, ναί.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.