Jump to content



SLI με GTX470


kbilly13

Recommended Posts

To ξέρω ότι δεν έχουν physx, δεν το λέω για αυτό

Απλά όπως και κάποια άλλα games (borderlands,fallout,saboteur,bioshock (1,2)_ nfs shift_ κτλ) είτε έχουν καλύτερη επίδοση, είτε επιτρέπουν χρήση ambient occlussion, είτε εφαρμογή μεγαλυτερου level antializing

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Το ambitient εαν δεν το εχει το game δεν κανει διαφορα! Το θυμαμαι εποχες με την 295...σε αρκετα games το εβαζα απο τον driver και δεν εβλεπα τιποτα...

Τωρα ολα τα παιχνιδια το εχουν και η κουτση Μαρια το εχει....(ambitient)

Link to comment
Share on other sites

Sebastian, ποτε θα το γυρίσεις σε nvidia? οι μερες της ati τελειωνουν...

Aμα με πεισει για τις επιδοσεις της...

Μονο ενας τροπος υπαρχει για να ξαναπαρω συντομα πρασινη -> Να παιζει καλο eyefinity με πολλαπλες καρτες!

Αλλιως λογο δεν εχω....

To ξέρω ότι δεν έχουν physx, δεν το λέω για αυτό

Απλά όπως και κάποια άλλα games (borderlands,fallout,saboteur,bioshock (1,2)_ nfs shift_ κτλ) είτε έχουν καλύτερη επίδοση, είτε επιτρέπουν χρήση ambient occlussion, είτε εφαρμογή μεγαλυτερου level antializing

Kbilly μεινε στα Bench γιατι ποσταρεις χαζα...

Μεινε στο ζουμι!

Με χ16ΑΑ παιζω ολα τα απο πανω που λες! Που ειναι η καλυτερη αποδοση? στο οτι δεν μπορω να βαλω το χ32 ΑΑ το ΜΟΥΣΙ!

Που ειδατε διαφορα απο το χ16ΑΑ σε 24 αρια Monitor σε αναλυση 1920χ1200 μην τρελαθουμε ομαδικα μεσα εδω!

Οπως ο borg στα 2 μετρα αποσταση βλεπει προβλημα ΑΑ σε eyefinity mode(5760χ1080) σε 1920χ1080 σε 23αρι με dot μικροτερο απο κοκο αμμου!

Link to comment
Share on other sites

Aμα με πεισει για τις επιδοσεις της...

Μονο ενας τροπος υπαρχει για να ξαναπαρω συντομα πρασινη -> Να παιζει καλο eyefinity με πολλαπλες καρτες!

Αλλιως λογο δεν εχω....

Η αληθεια ειναι οτι ειναι ο μονος λόγος πλεον...αν και πολυ βασικος αν εχεις πολλές οθόνες...

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ειναι ο μονος λόγος πλεον...αν και πολυ βασικος αν εχεις πολλές οθόνες...

Ή κανω μπανια και περιμενω τις νεες ΑΤΙ απευθειας! :hehe:

Θα δω δεν βιαζομαι αρχοντας ειμαι με την 5970!

Link to comment
Share on other sites

Sebastian μην το κουράσουμε αυτό το θέμα..

Εσύ μπορεί να μην βλέπεις διαφορές με physx,ambient occlussion,antializing, εγώ όμως βλέπω (πες με παράξενο!) και γι'αυτό πήρα nvidia (και από τη στιγμή που δεν χάνω σε επιδόσεις..) σεβάσου λίγο και τις επιλογές των άλλων ε?

Έλα παιδιά, ας σταματήσει εδώ αυτό -

Το βράδυ θα συνεχίσω με benchmarks

Link to comment
Share on other sites

Sebastian μην το κουράσουμε αυτό το θέμα..

Εσύ μπορεί να μην βλέπεις διαφορές με physx,ambient occlussion,antializing, εγώ όμως βλέπω (πες με παράξενο!) και γι'αυτό πήρα nvidia (και από τη στιγμή που δεν χάνω σε επιδόσεις..) σεβάσου λίγο και τις επιλογές των άλλων ε?

Έλα παιδιά, ας σταματήσει εδώ αυτό -

Το βράδυ θα συνεχίσω με benchmarks

Tι κανεις? Nα σε δω σε stalker dx11 και crysis με χ32ΑΑ και ας πεθανω μετα!!!

Ενταξει εσυ εχεις την υπερφυσικη ματια του liono (εσυ παιζεις και σε 22αρι) αλλα εμεις οι θνητοι δεν μπορουμε να διακρινουμε την διαφορα! Οσο για το ambitient ολα τα παιχνιδια πια το βαζουν ακομα και κατι μαπες κονσολιστικες! Εσυ λες για τα παλια παιχνιδια φανταζομαι! ...ενας θεος ξερει εαν παιζει και εκει...

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκαν H.A.W.X και Βatman

Συγνώμη παιδιά, εδώ προσπαθώ να κάνω μια παρουσίαση... σεβαστείτε το ΛΙΓΟ για να μην "κάψουμε" το thread, αλλιώς πείτε μου αν είναι να τα παρατήσω και να κάτσω να ευχαριστηθώ κανα game και να μην χάνω το χρόνο μου.

Υπάρχει άγχος από κανέναν μήπως βγάλω λιγο καλύτερα ή λίγο χειρότερα νούμερα από τις ΑΤΙ? Δεν με ενδιαφέρει καθόλου, και δεν θα ασχοληθώ με οποιαδήποτε αντιπαράθεση - τις κάρτες δεν τις πήρα για κόντρα ή φιγούρα και να το καταλάβετε καλά αυτό

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.