Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

22 minutes ago, astrolabos said:

καλά το rhm είναι νούμερο ένα στη λίστα των πιο μισητών αντίπαλων αρμάτων

Το κάθε άρμα έχει το αδύνατό του σημείο και την κατάλληλη προσέγγιση ή αποφυγή αρκεί να τα ξέρεις και να ζυγίζεις την κατάσταση ανάλογα,αν εγώ φάω μία βολή και μου κάνει drain το μισό HP τότε θα φύγω από κει και θα πάω κάπου αλλού που μπορώ να προσφέρω(αν προλάβω να φύγω).Αντίθετα τα ζώα κατά καιρούς που έρχονται να μου φλανκάρουν το su122-44 είναι για πολύ γέλιο.Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως οι καταστάσεις κάνουν ένα άρμα να φαντάζει εκείνη την ώρα τρομερό ή όχι.Εγώ π.χ βλέπω το Ε3 και τρέχω,αλλά χθές με το Τσέχικο το 10άρι(ω ναι το αγόρασα) το πέτυχα να βγαίνει προφίλ και λίγο κώλο και τον ρήμαξα,πρώτη βολή ερπύστρια και οι άλλες 3 στα πλάγια,μέχρι να κάνω reload τον ντάντευε ένα Ε100 χωρίς να του καταφέρει damage,γέμισα,πρώτη βολή ερπύστρια και βγήκα στον κώλο του και μας χαιρέτησε.

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα πριν μερικές μέρες να παίζω και γω λόγο ότι παίζει το ανηψάκι μου..!

Δεν βρίσκω τα τσιτς που βλέπω ότι έχετε, τι παίζει; Έψαξα τα settings αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, panos444 said:

Ξεκίνησα πριν μερικές μέρες να παίζω και γω λόγο ότι παίζει το ανηψάκι μου..!

Δεν βρίσκω τα τσιτς που βλέπω ότι έχετε, τι παίζει; Έψαξα τα settings αλλά τίποτα.

Προς το παρόν δεν θα είναι στο άμμεσο ενδιαφέρον σου,ούτε τα σκοπευτικά θα σε βοηθήσουν ούτε οι πληροφορίες που δίνουν για το win8 & winratio του κάθε παπάρα σύμμαχου ή αντίπαλου.Πρώτος στόχος σου είναι να μάθεις  τους χάρτες,το ρόλο που παίζει το κάθε είδος άρματος στον εκάστοτε χάρτη και τις καβάτζες ανάλογα με το άρμα που θα παίζεις.Δηλαδή αλλού θα πάει το heavy στο τάδε map,αλλού το tank destroyer,αλλού το med κ.ο.κ.
Άσχετο τώρα,το Type 64 που αγόρασα χθές το λάτρεψα,διαμαντάκι,αποράω πως θα συμπεριφέρεται μόλις πάρει skills το προσωπικό,θα δώσω πόνο λέμε.
5 παιχνίδια στο παρατσάκ να βγάλω αποστολή.Πρέπει να ανάψω 6 ζώα και να επιβιώσω και συνέχεια ανάβω 5 γαμώ το φελέκι τους

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος raziel έγραψε:

το Type 64 που αγόρασα χθές το λάτρεψα,διαμαντάκι

Παράθεση

The Hellcat turret was mounted on the chassis of the M42 anti-aircraft vehicle,

Αφού έχει από διαβολόγατο πάνω του, πως να μη το λατρέψεις; :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, astrolabos said:

Αφού έχει από διαβολόγατο πάνω του, πως να μη το λατρέψεις; :p

To Hellcat έτσι όπως το κάνανε τους το χαρίζω να το κάνουν τασάκι.Πούλησα και το Τ54ltw και το Ο-Ι πριν τα παίξω στο update και σιχαθώ τη ζωή μου,το έχουν παραχέσει τα ζώα

38 minutes ago, honda22 said:

Είδα όνειρο ότι ήμουν σε battle με το Jag 8.8cm με γεμιστήρα και traverse speed που θα ζήλευε κάθε light.

Τους περνούσα σουβλάκι όλους  :noexpression::noexpression:

Στο τέλος τι έγινε?Έφαγε nerf? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, raziel said:

Προς το παρόν δεν θα είναι στο άμμεσο ενδιαφέρον σου,ούτε τα σκοπευτικά θα σε βοηθήσουν ούτε οι πληροφορίες που δίνουν για το win8 & winratio του κάθε παπάρα σύμμαχου ή αντίπαλου.Πρώτος στόχος σου είναι να μάθεις  τους χάρτες,το ρόλο που παίζει το κάθε είδος άρματος στον εκάστοτε χάρτη και τις καβάτζες ανάλογα με το άρμα που θα παίζεις.Δηλαδή αλλού θα πάει το heavy στο τάδε map,αλλού το tank destroyer,αλλού το med κ.ο.κ.
Άσχετο τώρα,το Type 64 που αγόρασα χθές το λάτρεψα,διαμαντάκι,αποράω πως θα συμπεριφέρεται μόλις πάρει skills το προσωπικό,θα δώσω πόνο λέμε.
5 παιχνίδια στο παρατσάκ να βγάλω αποστολή.Πρέπει να ανάψω 6 ζώα και να επιβιώσω και συνέχεια ανάβω 5 γαμώ το φελέκι τους

αφού τα ξέρεις τόσο καλά γιατί δεν δίνεις οδηγίες με τα σημεία  στους χάρτες κτλ...ξέρω ότι google is my friend αλλά δεν έχω πολύ χρόνο να παίξω πόσο μάλλον να ψάχνομαι δεξιά και αριστερα...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sstav said:

αφού τα ξέρεις τόσο καλά γιατί δεν δίνεις οδηγίες με τα σημεία  στους χάρτες κτλ...ξέρω ότι google is my friend αλλά δεν έχω πολύ χρόνο να παίξω πόσο μάλλον να ψάχνομαι δεξιά και αριστερα...

Δυστυχώς δεν είμαι σ'αυτό το επίπεδο αλλιώς θα ήμουν και field commander.Παίζει επίσης μεγάλο ρόλο και η σύνθεση των 2 ομάδων,που θα πάνε οι συμπαίκτες σου και πολλά άλλα.Στα random δεν παίζω πάντα στο ίδιο μέρος με το εκάστοτε άρμα,μπορεί ν'αλλάξω τακτική ανάλογα με το πως θα κινηθεί η ομάδα.
Θα καταλάβεις περισσότερα αν ψάξεις στο youtube για συγκεκριμένα άρματα σε συγκεκριμένους χάρτες,για παράδειγμα εγώ χθες με το med πήγα σε 2 παιχνίδια παρέα με heavy γιατί είχαμε λίγα σε σχέση με τους οχτρούς

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή ξεκίνησα με ελαφριά άρματα αλλά κατεληξα στην Ιαπωνία. Χθες πήρα το 3ο που είναι μέσο άρμα. Έχω πάρει 4ο από Αγγλία και 3ο από Ρωσία. Ο ανηψιός μου έχει πολύ χρόνο έχει φτάσει σε επίπεδο 7.

Αυτό με τα σποτ έχεις δίκιο αλλά δεν έχω χρόνο και τις μεγάλες πίστες με σκοτώνουν πριν καλά καλά ξεκινήσει ο αγώνας, στις μικρές και ειδικά με τα γιαπωνέζικα έχω κάνει μέχρι 4 κιλ σε ένα αγώνα.

Η ευαισθησία του ποντικιού πρέπει να είναι μικρή, ή απο την νουμπιοσυνη μου βλέπω ουρανό όταν τρομαζω;!! :hehe:

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos444 said:

Στην αρχή ξεκίνησα με ελαφριά άρματα αλλά κατεληξα στην Ιαπωνία. Χθες πήρα το 3ο που είναι μέσο άρμα. Έχω πάρει 4ο από Αγγλία και 3ο από Ρωσία. Ο ανηψιός μου έχει πολύ χρόνο έχει φτάσει σε επίπεδο 7.

Αυτό με τα σποτ έχεις δίκιο αλλά δεν έχω χρόνο και τις μεγάλες πίστες με σκοτώνουν πριν καλά καλά ξεκινήσει ο αγώνας, στις μικρές και ειδικά με τα γιαπωνέζικα έχω κάνει μέχρι 4 κιλ σε ένα αγώνα.

Η ευαισθησία του ποντικιού πρέπει να είναι μικρή, ή απο την νουμπιοσυνη μου βλέπω ουρανό όταν τρομαζω;!! :hehe:

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα δεις στην πορεία τι άρματα σου ταιριάζουν(playstyle),τα lights είναι γενικά δύσκολα κι έχουν τελείως διαφορετικό Playstyle και ο καθής παίζει και διαφορετικά,αλλού θα χρειαστεί να είσαι passive scouter και αλλού να ρίχνεις και ξύλο φλανκάροντας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος panos444 έγραψε:

Στην αρχή ξεκίνησα με ελαφριά άρματα αλλά κατεληξα στην Ιαπωνία. Χθες πήρα το 3ο που είναι μέσο άρμα. Έχω πάρει 4ο από Αγγλία και 3ο από Ρωσία. Ο ανηψιός μου έχει πολύ χρόνο έχει φτάσει σε επίπεδο 7.

Αυτό με τα σποτ έχεις δίκιο αλλά δεν έχω χρόνο και τις μεγάλες πίστες με σκοτώνουν πριν καλά καλά ξεκινήσει ο αγώνας, στις μικρές και ειδικά με τα γιαπωνέζικα έχω κάνει μέχρι 4 κιλ σε ένα αγώνα.

Η ευαισθησία του ποντικιού πρέπει να είναι μικρή, ή απο την νουμπιοσυνη μου βλέπω ουρανό όταν τρομαζω;!! :hehe:

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ιδανικά πρέπει να έχεις ένα snipper button το οποίο να ρίχνει την ανάλυση στα 50-100 dpi έτσι ώστε να μπορείς να σκοπεύσεις άνετα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lights παίρνει ο μικρός και μου έλεγε πως είναι πολύ καλά, λογικά επειδή τον βολευουν.

Το sniper button είναι add-on; Και ζουμαρεις ξεζουμαρεις μόνο με το κουμπί όχι με την ροδέλα; Το ποντίκι έχει κουμπιά έξτρα.

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το g700s έχω, μέσα από το μενού της λοτζιτεκ ορίζεται;

Σας ευχαριστώ και τους δύο!

Επίσης τι οθόνη έχετε, και τι προτείνετε;

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος raziel έγραψε:

Δεν είναι απαραίτητο το sniper button,όσους ξέρω μπλε ή μωβ κανείς τους δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο τρωκτικό

E ναι με aimbot βάζεις και το ποντικι με την μπίλια. :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, panos444 said:

Το g700s έχω, μέσα από το μενού της λοτζιτεκ ορίζεται;

Σας ευχαριστώ και τους δύο!

Επίσης τι οθόνη έχετε, και τι προτείνετε;

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Crossover 27",δεν ξαναπάω σε 24άρα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.