Jump to content



antec 550,enermax 465 ,tagan 480?????


alchemist

Recommended Posts

ποιο απο αυτα προτεινετε

το συστημα

φχ-51

asus sk8v(αν ερθει ποτε :mad: :mad: :mad: )

hercules 9800 xt

2 wd raptor 74.6

1 wd 80 7200

3 ανεμιστηρες 80mm

2 drives cd recorder

dvd recorder

και μαλλον υδροψυξη

βοηθειστε γιατι πρεπει να στησω το συστημα το συντομοτερο με το που ερθει η αναθεματισμενη η m/b και το κουτι που θελω

λυπηθειτε με ειμαι χωρις υπολογιστη απο πριν τα χριστουγεννα!!!!! !!!!! !!!!! !!!!! :'( :'( :'( :'(

Link to comment
Share on other sites

Δες και κανένα review στο Internet πάντως.

Αν σκοπεύεις να προσθέτεις και άλλα πράγματα στο μηχάνημα αυτό , θα χρειαστείς το πιο ισχυρό τροφοδοτικό , δηλ το Antec.

Και αν συνεχίσεις μάλιστα να προσθέτεις CD-RWs / DVD-RWs / HDDs / FANs [ λέω π.χ. μπορεί να είδες τον νέο S-ATA Controller της Promise , και να θες να φτιάξεις ένα 4 HDDs RAID 5 ή 4 HDDs RAID 0... ] θα χρειαστείς και ένα 2ον τροφοδοτικό κάποια στιγμή ( για τους ανεμιστήρες , νέους σκληρούς ).

Link to comment
Share on other sites

Eαν και εχω αδυναμια και κολλημα στα Αντεκ ( τετοιο εχω στο μηχανημα μου αυτην την στιμγη) το Ταγκαν ειναι πιστευω καλυτερο και στα ρευματα και σαν υσηχια και σαν ποιοτητα κατασκευης σε συγκριση με αντεκ.Σε τελικη και τα 3 ειναι πολυ καλα τροφοδοτικα.Οριακα το ταγκαν το θεωρω καλυτερο και συναμα ειναι και φτηνοτερο τουλαχιστον απο τις τιμες που εχω προσβαση εγω.Πανε για το ταγκαν λοιπον.

P.S. Bill καλυτερα να τραγουδαμε κανα τριστοιχο ποιηματακι σε σχεση με την Ατι παρα να μιλαμε...... :) :) :)

+3,3V +5V +12V

28A 48A 28A Ταγκαν

32Α 40Α 24Α Αντεκ

Και στις 2 περιπτωσεις αυτα ειναι τα max ρευματα τους.

P.S.

Εαν δεις οτι καποιο αντεκ πχ 430 η 480 ειναι αρκετα κατω στην τιμη χτυπα το αφοβα.Και ασε να λενε οτι χρειαζομστε και 700watt.....Το συστημα το ειχα 1.5 χρονο με ενα αντεκ 330 και δεν ειχα ποτε προβλημα με τα ρευματα , προσφατα το αλλαξα με ενα 480 και παλι τα οριακα προβληματα σε μεγαλα φσβ δεν λυθηκαν που σημαινει οτι δεν ηταν θεμα ρευματος αλλα απλα θεμα πυριτιου.:flower:

Link to comment
Share on other sites

Vag , τις εντάσεις που λες , τις έχεις μετρήσει εσύ???

Πώς βρήκες τις εντάσεις σε Full Load???

Αν εννοείς αυτές που βρίσκεις στα διάφορα site , δεν είναι απόλυτες , ούτε καν Full Load.

Τέλος πάντων.

Και τα 2 καλά είναι πάντως.

Ρόλο παίζουν πάντα και τα χρήματα.

Υ.Γ. Δεν μου άρεσε καθόλου το ύφος του P.S. ( και μ@λ@κ!@ να πεί κάποιος , δεν του απαντάμε έτσι )

Υ.Γ. Για να δούμε τι κάνει το καθένα , θα έπρεπε να τα στήναμε σε ένα μεγάλο rig , και με πολύμετρα να μετράγαμε κάθε ένα PSU.

Τότε μπορούμε να πούμε κάτι με σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Βρε bill οτι ειπα το ειπα μεσα στα πλαισια καυστικου χιουμουρ το οποιο αποσκοπει στην εμπειριστατωμενη εμβαθυνση και δρομολογηση των αποψεων μας με αποτερω λογο την αποδειδιγμενη γνωση.Απο εκει και περα εαν σε τσατισα να ζητησω ταπεινα συγνωμη.Τα ρευματα που ειπα οτι βγαζει καθε τροφοδοτικο ειναι απο τα επισημα που λεει η καθε εταιρεια και αναγραφονται σαφως πανω σε καθε τροφοδοτικο.Οταν λες μεγαλο rig το δικο μου σου κανει ?Να τα βαλω και τα 2 πανω να δουμε τι κανει το καθενα?

Παντοτε φιλικα σου αφιερωνω το επομενο κομματι

Ρε παρε ΑΤΙ

και βγαλε του γειτονα το ματι

Ρε παρε ατι

ειναι και αυτο κατι

Ρε παρε ατι

και θα σε εχουν ολοι αχτι

Ρε παρε ατι

να σου ρθει σε ενα μαυρο ατι

ρε παρε ατι

και κανε και το δικο σου κομματι

ρε παρε ατι

και καντα ολα σταχτη................

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 04:47]

Ρε παρε ΑΤΙ

και βγαλε του γειτονα το ματι

Ρε παρε ατι

ειναι και αυτο κατι

Ρε παρε ατι

και θα σε εχουν ολοι αχτι

Ρε παρε ατι

να σου ρθει σε ενα μαυρο ατι

ρε παρε ατι

και κανε και το δικο σου κομματι

ρε παρε ατι

και καντα ολα σταχτη................

Μετα απο αυτο μου αξιζει και το παρακατω....

Και δεν μενει παρα να ζητησω συγνωμη τοσο απο τους αντμιν οσο και απο τον Αλχημιστη που παρασυρθηκα λιγο πανω σε στιγμες εμπνευσης.......:o :o

564564.zip

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ειχα enermax και πηρα το ταγκαν το οποιο πιστευω οτι σαν ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ μπροστα και απο enermax και απο antec και ειναι σιγουρα πολυ πιο αθορυβο και απο τα δυο! Ακομα βγαζει φοβερες τασεις ακομα και στο φοτωμενο πισι μου και με μπολικο oc!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις που μπηκε κι αλλος παιχτης δυνατα στο παιχνιδι!!

http://www.hardwarezoom.com/viewcontent.jsp?ReviewID=186&PageNo=11

http://www.3dvelocity.com/reviews/tagan/tg480_4.htm

Oντος πολυ καλο τροφοδοτικο....!

Link to comment
Share on other sites

Tagan!!!

Αν και αρχικά ήμουν διστακτικός μετά όμως από την εγκατάσταση στο PC του Αρίστου87 έμεινα έκπληκτος κυρίως από τον αθόρυβο χαρακτήρα

Αλλά και οι τάσεις ήταν σταθερότατες και πολύ ικανοποιητικές όσο κι αν το πιέσαμε άσχετα αν ο 2500+ δεν έλεγε να ανέβει πάνω από τα 2300Mhz, αυτό ήταν καθαρά θέμα επεξεργαστή αφού η 12άρα δεν έπεσε κάτω από τα 12

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 02:18]

εε εε μη βιαζεσαι, αυριο 8α σκασουν και οι οπαδοι του...tagan

κατσε να ακουσεις και μια 2η γνωμη...και μετα πηγαινε παρε το antec :happy:

ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα ήταν να άνοιγες νέο thread alchemist ή να έστελνες ένα P.M. , αλλά τέλος πάντων:

Τα GigaWorks τα παίρνω από e-shop. Βεβαίως το πρώτο ζευγάρι GigaWorks τα πήρα ύστερα από ανταλλαγή των MegaWorks 5.1 550 THX που είχα ( λόγω του γνωστού προβλήματος , βλ. το πόστ μου στο Multimedia ).

Βεβαίως υπάρχει μεγάλη έλλειψη στα GigaWorks , δεν βρίσκεις πουθενά.

Για άγνωστους λόγους η Creative δεν στέλνει στους αντιπροσώπους πολλά κομμάτια , και όταν στέλνει ( μετά από μεγάλα χρονικά διαστήματα ) εξαφανίζονται , και ισχύει πάλι το περίμενε...

ότι πληροφορίες θες p.m. ή άνοιξε άλλο thread.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.