Jump to content



EasyBuyWorld (EBW) και προβλημα στην αγορα


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Πάντως εγώ, 'τσιπ'άρα το Nintendo Wίϊ μου εκεί, με κούριερ πήγε και γύρισε σε μόλις 2 ημερες!

Το μονο κακό είναι ότι δεν επιστράφηκε το Wίϊ μαζί με το αυθεντικό του κουτί, αλλα δεν με ενδιαφέρει.

Το Wίϊ εκεί που είναι τώρα, μονο σκόνη μαζεύει.

Τώρα, το αν κάνανε την m....α σε σένα, δεν ξέρω αν ήταν επίτηδες.. Η μπορεί ακόμα και αυτοί να είναι τόσο χαζοί που μην πείραν χαμπάρι για 'μαϊμού' χειριστήρια? Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα πάθει το ίδιο με το συγκεκριμένο κατάστημα με το συγκεκριμένο χειριστήριο. Έγινε επιστροφή χρημάτων

Κρίμα πάντως γιατί μέχρι να συμβεί το περιστατικό είχα καλή εμπειρία από το κατάστημα. Ξενέρωσα και δεν ξαναψώνισα από εκεί

Έγινε επεξεργασία από chiderboy
see next post
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω εχω κανει 4-5 αγορες απο αυτο το καταστημα και ολες ηταν αστα να πανε.

κατ'αρχας δεν εχουν τροπους συμπεριφορας.

δεν υπαρχει εξυπηρετηση

εχουν κοροιδεψει πολυ κοσμο που ξερω και δυστηχως κανενας δεν εχει κινηθει νομικα

τους αποφευγω εγω παντως

οι τιμες δεν ξερω αν ειναι καλες αλλα ποτε δεν εχουν τιποτα οταν κανεις online παραγγελιες

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ, 'τσιπ'άρα το Nintendo Wίϊ μου εκεί, με κούριερ πήγε και γύρισε σε μόλις 2 ημερες!

Το μονο κακό είναι ότι δεν επιστράφηκε το Wίϊ μαζί με το αυθεντικό του κουτί, αλλα δεν με ενδιαφέρει.

Το Wίϊ εκεί που είναι τώρα, μονο σκόνη μαζεύει.

Τώρα, το αν κάνανε την m....α σε σένα, δεν ξέρω αν ήταν επίτηδες.. Η μπορεί ακόμα και αυτοί να είναι τόσο χαζοί που μην πείραν χαμπάρι για 'μαϊμού' χειριστήρια? Τι να πω..

ποτέ δεν κάνουμε κατ τέτοιο....

.... φαντάζομαι τη έκαναν πάνω στο WII σου!

Είσαι σίγουρος οτι αυτό που πήρες ηταν το δικο σου? Δεν μιλάω για τον S/N αλλά για τα σπλάχνα του μηχανήματος!

.... όταν κάνουμε κατι τέτοιο είμαστε μπροστά στη διαδικασία!

Μονο τα εξωτερικα πλαστικά συνήθως επιστρέφουν πισω, τα αλλα εχουν γίνει εμπόριο οργανων....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Xexe, και ναι γύρισε ολόκληρο.. Γιατί είχα k κάτι σημάδια πάνω στο κουτί του Wίϊ εξεπίτηδες (κάτι μικρές γρατζουνιές)..

Αλλα και το εσωτερικό κλπ.. Τώρα αν κάνανε back-up, και μου αλλάξανε κονσόλα με το ίδιο εξωτερικό, δεν με νοιάζει αφού δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουστε τι εκαναν σε ενα φιλο μου πριν 2 χρονια.

Πηγαμε μαζι να αγορασουμε και οι δυο xbox 360 και να το τσιπαρουμε κιολας.

Τελος παντον παμε στο μαγαζι του ειπαμε αυτα που θελαμε και το κανονισαμε , μετα απο καμια 15 πηγαινουμε να παρουμε τα xbox τσιπαρισμενα, ακουστε λοιπον το δικο μου ηταν οκ τσιπαρισμενο στο κουτι του κανονικα.

Οταν παει να παρει ο φιλος μου το δικο του του δινει ενα χαρτοκουτο με το xbox και τα καλοδια και ενα τηλεχειριστηριο που το γυρισα απο πισω και ειδα οτι του ελειπαν καποιες βιδες.

Ειναι απεριγραπτα αυτα που κανουν τι να πει κανεις μετα απο αυτο ε?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς από που μπορώ να αγοράσω ένα benq ή liteon dvdrom drive για 360 σε καλή τιμή?

Μην μου πείτε τους ebw

Κάνε νέο θέμα στο Τι-Που-Πόσο σε παρακαλώ, αυτό που ρωτάς εδώ δεν έχει καμία σχέση με τη ροή της συζήτησης :)

Έγινε επεξεργασία από DJD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εχω την εντυπωση οτι το χειριστηριο που αγορασα απο pc1 σε παρομοια τιμη ειναι ΜΟΥΦΑ.

Δεν ειναι τοσο κραχτο οσο του daytime αλλα εχει την ιδια συσκευασια που πρεπει να ματωσεις για να το βγαλεις (και εχω μια εντυπωση οτι εχουν καταργηθει τουλαχιστον απο τις σοβαρες εταιριες), το σταρτ και το σελεκτ τα βλεπω λιγο καμπυλαμπλ, και εχει κατι ορθογραφικα στη συσκευασια που και στην τελευταια επαρχια της κινας θα τα ειχαν προσεξει, τουλαχιστον για τα αγγλικα. teatures=features, χωρις τελειες καποιες προτασεις, Dwsign=design, tradenarks=trademarks, paclage=package

οσο το κοιταζω σε σχεση με το οριτζιναλ που εχω τοσο μου φαινεται οτι το Ο και το S εξεχουν απο το ΝΥ.

Θα στειλω mail στο καταστημα το ποστ/ thread, καθως και σε οποιον αλλο δεχεται ονλινε καταγγελια, μη μπω και στο τρομακτικο και ξεπεσω, μονο και μονο για το τρεξιμο που θα κανω να παω να παρω 15 ευρω πισω.

Δεν ξερω τι εκανε και με τα email ο daytime.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση

Με βάση την περιγραφή σου, μάλλον εχω την βεβαιότητα έπρεπε να γράψεις.

Ολα τα είχαμε στην ελληνική αγορά τεχνολογικών προιόντων, οι μαϊμούδες μας έλειπαν.

Μην τους αφήσεις σε χλωρό κλαρί φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ πελάτη,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση σας στα προϊόντα της εταιρείας μας, καθώς και για την επιστολή που στείλατε στα κεντρικά μας γραφεία

Σε ότι αφορά στην ερώτηση σας η εταιρεία μας έχει την ευθύνη για τις εισαγωγές της και τους μεταπωλητές της, δεν μπορούμε να σχολιάσουμε για προϊόντα που δεν εισάγει η εταιρεία η κατάστημα που δεν προμηθεύε από την εταιρεία μας,

Παραμένουμε στη διάθεση σας για περεταίρω διευκρινήσεις.

Με εκτίμηση

CIC-GREECE

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Οπότε αν κάποιος εισάγει μαιμουδοκόπιες που δεν διαφέρουν από τα αυθεντικά της SONY, αλλά πωλούνται ως αυθεντικά SONY, δεν τους ενδιαφέρει καθόλου το θέμα.

Ωραία αντιπροσωπία. :hang3:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχως και μενα κατι τετοιο μου απαντησαν "Μπλα-μπλα, ευχαριστουμε για την ενημερωηση, θα το λαβουμε σοβαρα υποψιν, μπλα-μπλα" και το EBW και ολοι οι ομοιοι του συνεχιζουν να πουλανε μουφα χειριστηριο

Φιλε aggelopa επειδη το εχω ψαξει ΠΟΛΥ, στην Αττικη, αυθεντικο Sony PS2 χειριστηριο μονο σε Multirama, Πλαισιο, Κωτσοβολο και γενικως κοιτα να εχει το αυτοκολλητο "εισαγεται απο την Sony Hellas, Μαρουσι ...."

ΤΟ χειριστηριο το αυθεντικο ειναι πιο βαρυ και οταν το κρατας το νιωθεις οτι ειναι πιο καλοφτιαγμενο. Τα μουφα εχουν την αισθηση κουφιου πλαστικου και συνηθως αν τα κουνας με δυναμη τριζουν

Εαν αλλος τροπος να καταλαβεις στα ΣΙΓΟΥΡΑ πλεον εαν ειναι αυθεντικο, ειναι εαν η διαχωριστικη γραμμη του πλαστικου στα αναλογικα χειριστηρια ειναι καθετη οπως στην pic που παραθετω. Εαν ειναι οριζοντια ειναι ΜΑΙΜΟΥΔΙΑ! Και αυτο ισχυει και στα dualshock 2 (ps2) και στα Sixaxis/dualshock3 (ps3)

img1749q.jpg

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου τις εχει 20 μοιρες αριστερα απο καθετη χαχαχ

θα παω να το παρω σε ενα καταστημα της γειτονιας που γενικα το εμπιστευομαι περισσοτερο αλλα θα το δω πριν το παρω.

ολοκληρη ιστορια για ενα κωλοχειριστηριο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη δηλαδη και εσενα Daytime Dreamer τα ιδια σου ειχε πει η sony?Αμα δηλαδη σκασουν 10-15 μαζεμενα mail στη sony για το συγκεκριμενο μαγαζι δεν ειναι υποχρεωμενη να κανει κατι???

@fanistelrooy

πως θα το κανεις αυτο???

Link to comment
Share on other sites

@fanistelrooy

πως θα το κανεις αυτο???

[Aug-20] CobaltController - PS3/Wii Controller Driver for Windows Mobile - xda-developers

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=mH_NBKtj0R8]YouTube - PS3 Sixaxis on HTC HD2 using Fpsece[/ame]

edit:

για οποιον ενδιαφερεται ο emulator αυτος κοστιζει 2.5€ και ειναι απιστευτος. Παιζω μια βδομαδα τωρα gran turismo2 και εχω τρελαθει. Παιζει και το multitouch....

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.