Jump to content



HD6970 / GTX580 fps(bfbc2) ευρω προβλεψεις


zpaf

Recommended Posts

  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply

το cap ισχυει αναλογα την ισχυ του επεξεργαστη...παει ανα 50...ισχυει μαθηματικα αυτο...οποτε...καντε τις σκεψεις σας...ενας μεσος ισχυρος επεξεργαστης εχει οριο 200...λιγο πιο ισχυ και παει 250 στρογγυλα...ανα 50 ανεβαινουν...οποτε ειναι προφανες οτι καποια παιχνιδια, για 300-350-400-450-500 θελουν αναλογως την αντιστοιχη δυναμη για να σπανε ενα ενα τοιχωμα προς την κορυφωση...:)

Link to comment
Share on other sites

το cap ισχυει αναλογα την ισχυ του επεξεργαστη...παει ανα 50...ισχυει μαθηματικα αυτο...οποτε...καντε τις σκεψεις σας...ενας μεσος ισχυρος επεξεργαστης εχει οριο 200...λιγο πιο ισχυ και παει 250 στρογγυλα...ανα 50 ανεβαινουν...οποτε ειναι προφανες οτι καποια παιχνιδια, για 300-350-400-450-500 θελουν αναλογως την αντιστοιχη δυναμη για να σπανε ενα ενα τοιχωμα προς την κορυφωση...:)

Με ποιο ΣΗΜΕΡΙΝΟ CPU "βλεπεις" πανω απο 200 δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο ΣΗΜΕΡΙΝΟ CPU "βλεπεις" πανω απο 200 δηλαδη?

ολοι μπορουν ειναι συναθροισμα πυρηνων/συχνοτητας...καθε παιχνιδι εχει δικο του οριο...οι πιο πολλοι παιζουμε απο 3.8 εως και 4.2 kai 4 cores...ρωτα και αλλους με 6 ή 8πυρηνα και 4.2+ ποσα τερματιζουν...πολυ απλο πιστευω...δεν μπορουμε ολοι να εχουμε high end pc's...

Link to comment
Share on other sites

Ε ολο και καποιο ES / πρωτα κομματια θα παραλαβεις, αν δεν το χεις κανει ηδη.

Μενει να επαληθευτει η "εκτιμηση".

Δεν θα βγαλεις απο εμενα την ειδηση που μπορει να ελπιζεις..

Αυτοαναιρεις την υπαρξη του νηματος ομως, θετοντας αποκλειστικα το max στα 200.

Σημερα 3Χ5870 stock εχουν 200.. και υπαρχουν screenshots..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγαλεις απο εμενα την ειδηση που μπορει να ελπιζεις..

Αυτοαναιρεις την υπαρξη του νηματος ομως, θετοντας αποκλειστικα το max στα 200.

Σημερα 3Χ5870 stock εχουν 200.. και υπαρχουν screenshots..

Δεν ελπιζω τιποτα.

Ουτε αναιρω την υπαρξη του νηματος.

Οι τιμες δεν θα ειναι εκπληξη.

Θελω να μαθω πως, οπως το εκτιμας, θα πιανει 320fps η νεα σειρα αφου εχει οριο τα 200.

Αυτο, τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο...ξερω και αλλους 1000 απο ξενες σελιδες...οχι ελλαδα...που δεχομαστε τα απαντα απο πολιτικους μεχρι προιοντα...και δεν μιλαμε γιατι βολευομαστε...με το να κρινω δεν κανω κακο...καλο κανω στην εταιρια...γιατι ενδιαφερομαι...και τουλαχιστον εχω συχνη επικοινωνια για οτι με απασχολει με amd feedback...αλλου αυτα λοιπον παλικαρια...ειμαστε πιο παλιοι στα υπολογιστικα συστηματα καποιοι απο πολλους αλλους που κυκλοφορουν τριγυρω και το παιζουν γνωστες...εχουμε και κ*λ*χαρτα...

Συγνωμη προκαταβολικα απο συμφορουμιτες και Δ.Ο. αλλα...

ΣΤΑ ΚΑΛΑΜΠΑΛΙΚΙΑ ΜΑΣ ΦΙΛΑΡΑΚΙ. ΜΕΛΙ ΜΕΛΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΓΑΝΙΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΣΑΙ.

κανω auto-report το post για να μην βαζω αλλοn σε κοπο. Μια κιτρινη, κοκκινη λη οτι αλλο χρωμα καρτα μου ταιριαζει.

Link to comment
Share on other sites

εισαι πολυ σοβαρος...χαιρομαι...εισαι σουπερ ντουπερ...κι εγω θα μπορουσα να κανω ρεπορτ το υφακι σου ποιος εισαι που θα αποφασισεις αν θα παρω κοκκινη κιτρινη, ετσι για να γουσταρεις ειπαμε παικταρα..??:weep::warning2:

αλλος με προκαλεσε πιο πανω, και απαντησα ετσι οπως εχεις τονισει το ποστ μου...υποννοουμενα δε θελω, εχω πολυ μυαλο, για ρηχες κουβεντες...και τις βαριεμαι, αλλοι πνιγονται εδω μεσα με τα εγκεφαλικα τους κυτταρα...

Link to comment
Share on other sites

εισαι πολυ σοβαρος...χαιρομαι...εισαι σουπερ ντουπερ...κι εγω θα μπορουσα να κανω ρεπορτ το υφακι σου ποιος εισαι που θα αποφασισεις αν θα παρω κοκκινη κιτρινη, ετσι για να γουσταρεις ειπαμε παικταρα..??:weep::warning2:

αλλος με προκαλεσε πιο πανω, και απαντησα ετσι οπως εχεις τονισει το ποστ μου...υποννοουμενα δε θελω, εχω πολυ μυαλο, για ρηχες κουβεντες...και τις βαριεμαι, αλλοι πνιγονται εδω μεσα με τα εγκεφαλικα τους κυτταρα...

Επειδη μαλλον λογο κρισης το αλλαξες σε μαζουτ, report εκανα το ΔΙΚΟ ΜΟΥ post.

Link to comment
Share on other sites

εισαι πολυ σοβαρος...χαιρομαι...εισαι σουπερ ντουπερ...κι εγω θα μπορουσα να κανω ρεπορτ το υφακι σου ποιος εισαι που θα αποφασισεις αν θα παρω κοκκινη κιτρινη, ετσι για να γουσταρεις ειπαμε παικταρα..??:weep::warning2:

αλλος με προκαλεσε πιο πανω, και απαντησα ετσι οπως εχεις τονισει το ποστ μου...υποννοουμενα δε θελω, εχω πολυ μυαλο, για ρηχες κουβεντες...και τις βαριεμαι, αλλοι πνιγονται εδω μεσα με τα εγκεφαλικα τους κυτταρα...

με ολο το συμπαθειο,και με το θαρρος της γνωμης οπως σου ειπα ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ,ομως το θεμα σε ενα ποστ δεν ειναι να γραφουμε για να παραπληροφορουμε,αλλα να ενημερωνουμε,ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΑΝ ΟΝΤΟΣ εχεις καμια σχεση με nvidia τοτε θα ζητησω συγνωμη ενοπιον ολου του φορουμ,αλλα αν γραφεις για να γραφεις τοτε καλυτερα αστο.Εδω μεσα υπαρχουν ατομα το οποια ειναι Πραγματικα γνωστες των πραγματων αλλα οτι γραφουν το γραφουν τεκμιριωμενα,Για αυτο σκεψου πρωτου γραψεις κατι...

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως ειδες οτι παραπληροφορησα...??? και που δειχνω αγνωστικοτητα και αφελεια για καποιο θεμα...??? γιατι δεν νομιζω ποτε να ανεφερα κατι που δεν ισχυει ως τωρα...και οτι εγραψα πιο πανω θα επιβεβαιωθω...γιατι εχω ακουσει πολλες παραπανω μπαρουφες σε πολλα αλλα θεματα...και βαριεμαι να αριθμησω...

οπως λενε πολλοι οτι η 580 ειναι βελτιωμενη της 480 και η νεα 6 σειρα της ατι ειχε τρομερο tessellation, τετοια ακουω και μου ερχεται να φυγω απο το παραθυρο...γιατι οσοι ειμαστε πραγματικα γνωστες μια βελτιωμενη 480 δεν θα αλλαζε το πρωτο ψηφιο...και οσοι ειμαστε γνωστες ξερουμε οτι το 680 θα ναι το 28νμ kepler...αρα που θα ναι το 580 οεο.? χαχαχαχα...δε λεω, θα φαω κοκκινη...:hang3: :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.