Jump to content



HD6970 / GTX580 fps(bfbc2) ευρω προβλεψεις


zpaf

Recommended Posts

Ρε παιδιά οκ μην ειρωνεύεστε την πράσινη, γιατί και εγώ το έκανα και το έχω μετανιώσει πικρά, και να σας πω και κάτι άλλο? να εύχεστε να την βγάλει πριν το Δεκέμβρη την gtx580 ή ώπος λέγεται, δεν μας συμφαίρει σαν καταναλωτές να παίζει μόνο ένας.... έλεος.

Και ναι, αν νομίζει κανένας ότι η gtx580 θα είναι αργότερη απο 6970 είναι κουκουρούκου σούκου κτλπ. Α, και μην ακούσω δικαιολογίες η ατι θα βγάλει την διπλή 6970 δηλαδή 6990(ή ώπος θα την πουν, ούτε που με νοιάζει) και θα είναι η fastest card ever. Γιατί ουσιαστκά έχουμε δυο gpus σε ένα pcb .... όποιος θα έχει να τα ακουμπίσει τα $$ του θα πάρει 3χ gtx580 και θα πει και αντε γεια. Αύτο νομίζω εγώ performance wise.

Τώρα τη θα μου πείτε εσείς, σχετικά με φθηνότερες ati τύπου --> [performance(fps)/$$], εγώ θα σας πω πάρτε τις, και δώστε και άλλα τόσα στους ψυχολόγους.

Μιλάω εκ πείρας.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply
...θα φτανει 115-130 βαθμους...και θα υπαρχουν τρομερα προβληματα...δε θα εβαζε κανεις φουρνακι στον η/υ μετα...αν και χειμωνας ποιος ρωταει την μητρικη...

πολλοί λένε οτι θα έχει καλύτερες θερμοκρασίες από την 480

Link to comment
Share on other sites

το cap ισχυει αναλογα την ισχυ του επεξεργαστη...παει ανα 50...ισχυει μαθηματικα αυτο...οποτε...καντε τις σκεψεις σας...ενας μεσος ισχυρος επεξεργαστης εχει οριο 200...λιγο πιο ισχυ και παει 250 στρογγυλα...ανα 50 ανεβαινουν...οποτε ειναι προφανες οτι καποια παιχνιδια, για 300-350-400-450-500 θελουν αναλογως την αντιστοιχη δυναμη για να σπανε ενα ενα τοιχωμα προς την κορυφωση...:)

Εισαι χαζος, το cap ειναι σεταρισμενο απτο παιχνιδι στα 200fps, και 999 να σηκωνε το μηχανημα σου στο μενου παλι 200 θα εβλεπες να λεει το fraps, τα πληροφοριακα τα 2 προηγουμενα bf ειχανε fps cap τα 100.

δλδ με αυτα τα fps που δινουν οι σημερινες καρτες δεν ειστε ευχαριστημενοι?

ΟΧΙ, μιλαμε για first person και οχι για εξομοιωτη πτησης.

@ neph : εσενα παιζεται να σε κοβει λιγο ο cpu και ας εχεις ati, εχω δει αναφορες απο ατομα με 470 και 480 που ειχανε πολυ καλυτερα fps απο μενα και μαλιστα σε dx11 με το settings.ini χυμα, αυτοι ομως ειχανε i7 στον θεο

@ narta : Εχεις δοκιμασει να κλοκαρεις λιγο τον 920 ? γενικα ο cpu υποφερει σε 32man servers.

Link to comment
Share on other sites

δλδ με αυτα τα fps που δινουν οι σημερινες καρτες δεν ειστε ευχαριστημενοι?

Στο 1ο ποστ εχουμε δεκα μονοπυρηνες καρτες με καρε απο 35,7 για την 5770 μεχρι 68,9 για την 480.

Εχουμε πει οτι τα νουμερα αυτα ειναι απο το single mode του παιχνιδιου και οτι σε multi τα καρε πεφτουν ακομη ποιο πολυ.

Εσυ με ποια σημερινη καρτα θα ησουνα ικανοποιημενος ;

Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο ποστ εχουμε δεκα μονοπυρηνες καρτες με καρε απο 35,7 για την 5770 μεχρι 68,9 για την 480.

Εχουμε πει οτι τα νουμερα αυτα ειναι απο το single mode του παιχνιδιου και οτι σε multi τα καρε πεφτουν ακομη ποιο πολυ.

Εσυ με ποια σημερινη καρτα θα ησουνα ικανοποιημενος ;

επειδη ασχολουμαι μετο flightsim απο το 1997,εχω επενδυσει παρα πολλα χρηματα σε cpu-καρτες γραφικων παντα οτι πιο γρηγορο υπηρχε,πριν απο το FSX ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ οτι με τα τοπ μοντελα καθε εταιριας ημουν ικανοποιημενος,ομως με το FSX επειδη εχω ενα παρα πολυ γερο μηχανημα αυτην την στιγμη, πριν απο καποιο καιρο ειχα 4χ5870 με 980xcpu

με ολα τα σετινγκ φουλ στο fsx ΟΤΑΝ ΠΛΗΣΙΑΖΑ να προσγειωθω σε καποιο μεγαλο αεροδρομιο πηγαινε καρε-καρε,ΑΛΛΑ επαναλβανω οτι δυστηχως το FSX ειναι πολυ ΒΑΡΥΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ,οποτε πιστευω οτι καποια στιγμη θα βρεθει καποια καρτα που να μπορει να μου προσφερει 30+FPS με ολα τα σετινκγ στο ΦΟΥΛ

Link to comment
Share on other sites

def δεν ειναι βαρια γραμμενο.... ειναι ΚΑΚΟγραμμενο.

το flightsim είναι επίδειξη προγραμματιστικής αθλιότητας. αυτό φυσικά ισχύει για τα περισσότερα παιχνίδια που καταληγουν να είναι benchark. όπως crysis και metro.

π.χ. Η διαφορά απεικόνισης crysis και far cry δικαιολογεί τη διαφορά βάρους της μηχανής?

just cause 2, far cry 2 είναι παραδείγματα που έχουν πετύχει παρόμιοιο αποτέλεσμα με πολύ μικρότερο βάρος...

Όσο για το metro, άστο καλύτερα...

ακόμα και to bfbc2 είναι αρκετά λογικό σε απαιτήσεις (μην κοιτάς αυτους που βαράνε το msaa x4 και x 8σαν να είναι απαραίτητο σε αναλύσεις full hd++ )

Τη κακή ποιότητα των μηχανών την πληρώνει ο χρήστης με αναβαθμίσεις....

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μικρουλα η GTX580 ετσι ; :innocent:

Αντε να δουμε σε τι κουτια θα χωρεσει αυτη η σανιδα...

Μπραβο Nvidia με τις μακρουλες σου λυσεις...

Για ηλεκτρικο τραπεζι για να ακουμπας αντικειμενα και για να ψηνεις και κανενα αυγο καλη φαινεται :innocent:

910c3521a6fab0f6b9419ad.jpg

Το εριξε στις θερμαστρες παλι η Νvidia δυστυχως για να κρατηθει εντος συναγωνισμου :innocent:

Οτι πρεπει και για το Ελληνικο καλοκαιρακι δηλαδη...

Seen below, the alleged GTX 580 cooler takes up two slots, covers the whole card, and features a single fan, an aluminum heatspreader and five thick (8mm or more?) copper heatpipes that come in direct contact with the card's GPU, via thermal compound of course. The GeForce GTX 580 will be powered by a 40nm chip so you can bet a lot of heat will need to be 'handled' by the cooler. We'll just have to wait and see how well it will perform.

nvidiageforcegtx580cooler02-575x371.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μικρουλα η GTX580 ετσι ; :innocent:

Αντε να δουμε σε τι κουτια θα χωρεσει αυτη η σανιδα...

Μπραβο Nvidia με τις μακρουλες σου λυσεις...

Για ηλεκτρικο τραπεζι για να ακουμπας αντικειμενα και για να ψηνεις και κανενα αυγο καλη φαινεται :innocent:

910c3521a6fab0f6b9419ad.jpg

Το εριξε στις θερμαστρες παλι η Νvidia δυστυχως για να κρατηθει εντος συναγωνισμου :innocent:

Οτι πρεπει και για το Ελληνικο καλοκαιρακι δηλαδη...

Seen below, the alleged GTX 580 cooler takes up two slots, covers the whole card, and features a single fan, an aluminum heatspreader and five thick (8mm or more?) copper heatpipes that come in direct contact with the card's GPU, via thermal compound of course. The GeForce GTX 580 will be powered by a 40nm chip so you can bet a lot of heat will need to be 'handled' by the cooler. We'll just have to wait and see how well it will perform.

nvidiageforcegtx580cooler02-575x371.jpg

νομιζω οτι καιρο τωρα αυτες οι φωτο χαρακτηριστηκαν fake.

Link to comment
Share on other sites

η 580 δεν πρόκειται να εμφανιστεί πριν τα χριστούγεννα.

πολλά σενάρια παίζουν, βλέπω πιο πιθανό να εμφανίσει σε περιορισμένα κομμάτια (cherry picked) gtx580 με 512 sp, και μετά να πηδήξει όλη τη σειρά (όπως την 3) και να πάει για την 6χχ με fermi 2 και 7χχ me kepler.

Link to comment
Share on other sites

def δεν ειναι βαρια γραμμενο.... ειναι ΚΑΚΟγραμμενο.

θα διαφωνισω Ζαχο,δεν ειναι καθολου κακογραμενο,απλα οταν οι μηχανικοι της micro το προγραμματισανε ετσι, για πολυ μεγαλες απαιτησεις,τωρα δλδ που ειναι οι ιδιοι στην aerosoft και βγαζουν add για το fsx γιατι ειναι πιο ελαφρυα?

ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ OFF TOPIC

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.