Jump to content



HD6970 / GTX580 fps(bfbc2) ευρω προβλεψεις


zpaf

Recommended Posts

πρεπει να κατανοησουμε...οτι ειναι κακογραμμενα καποια παιχνιδια...ενα απο αυτα τοσο καιρο ειναι το παιχνιδι που αναφερεστε...οι εταιρια που το φτιαξε ειναι τοσο αθλια που δεν εβγαλε ενα patch να το βοηθησει να παιξει σταθεροτερα σε ΑΤΙ...ειδαμε και με το hawx 2 αλλης εταιριας 3πλασια επιδοση το ενα gtx480 apo 6870 kai diplasia to 470 apo 6870...φταινε οι εταιριες παιχνιδιων...

ειμαστε σε εναν ατυπο πολεμο, μεταξυ nvidia/ati, με την πρωτη να επιστρατευει εταιριες παιχνιδιων, οι οποιες αρνουνται, να προγραμματισουν τα παιχνιδια με προδιαγραφες του ΑΤΙ υλικου, και δινουν εμφαση στο υλικο της πρασινης...αυτα βλεπω...κα ι ξενερωνω...επιτροπη ανταγωνισμου δεν υπαρχει σε "γιγαντες" ε..??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply
Aφου συμφώνησε ο hyperion μαζί σου, ποιος είμαι εγώ που θα πάω αντίθετα...

Ποιος ηρθε?

Περαν τους παραλογισμους , εγω, ο Lazy Dog και ο D3ac0n που χουμε "βαλει ωρες" στο BC2 (ολοι με 5ΧΧΧ καρτα) και ειχαμε framedrops αναλογα με τα κεφια των μηχανικων της ΑΤΙ λεμε "φανφαρες"?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ηρθε?

Περαν τους παραλογισμους , εγω, ο Lazy Dog και ο D3ac0n που χουμε "βαλει ωρες" στο BC2 (ολοι με 5ΧΧΧ καρτα) και ειχαμε framedrops αναλογα με τα κεφια των μηχανικων της ΑΤΙ λεμε "φανφαρες"?

εισαι κακος...εχω μελετησει το θεμα...δες το ποστ μου παραπανω...δε φταιει η ΑΤΙ...εχει εξαντλησει καθε πιθανο tweak στους οδηγους...τα παραπονα μας στην καθε βρωμοεταιρια παιχνιδιου που το παιζουν ρατσιστες στα hardware...:T:

και για να φτιαξω τι κλιμα κοιταξτε βελτιωση η ΑΤΙ στην απεικονηση, ακολουθει επαξια την πρασινη σε ποιοτητα εικονας...ενα ποστ μου απο γκουρου3δ... !!! important about AF - Guru3D.com Forums

Link to comment
Share on other sites

...ενα απο αυτα τοσο καιρο ειναι το παιχνιδι που αναφερεστε...οι εταιρια που το φτιαξε ειναι τοσο αθλια που δεν εβγαλε ενα patch να το βοηθησει να παιξει σταθεροτερα σε ΑΤΙ...

Συμφωνω εν μερει με αυτα που λες αλλα για μενα σημερα ειναι το ποιο αντιπροσωπευτικο παιχνιδι νεας γενιας (dx11) που ξεζουμιζει κυριολεκτικα ολο σου το hardware (cpu,vga) και ετσι μπορω να κρινω καλυτερα την αποδοση στις νεες καρτες γραφικων.

Για αυτον το λογο διαλεξα αυτο παιχνιδι σαν δειγμα στο θεμα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ηρθε?

Περαν τους παραλογισμους , εγω, ο Lazy Dog και ο D3ac0n που χουμε "βαλει ωρες" στο BC2 (ολοι με 5ΧΧΧ καρτα) και ειχαμε framedrops αναλογα με τα κεφια των μηχανικων της ΑΤΙ λεμε "φανφαρες"?

Eχω βγάλει 2 φορές το bad company 2

Μια φορά σε single monitor με 5970 -> έπαιζε τζάμι!

Μια φορά σε eyefinity με 5870 2gb -> έπαιζε τζάμι!

... αυτά!

....και δεν έχω βάλει κανένα patch από το game!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω εν μερει με αυτα που λες αλλα για μενα σημερα ειναι το ποιο αντιπροσωπευτικο παιχνιδι νεας γενιας (dx11) που ξεζουμιζει κυριολεκτικα ολο σου το hardware (cpu,vga) και ετσι μπορω να κρινω καλυτερα την αποδοση στις νεες καρτες γραφικων.

Για αυτον το λογο διαλεξα αυτο παιχνιδι σαν δειγμα στο θεμα μου.

συμφωνω...και οσο αυτο το 200 που λες σε αλλο ποστ, ειναι bottleneck επεξεργαστη...θελεις ακομα πιο ισχυρο συστημα για να δεις 300-400 σε τοσο βαρυ παιχνιδι, και περισσοτερα threads...

ηδη αλλη μια πατατα που φαγαμε ολοι...ειναι ο επεξεργαστης...o sandy bridge...αλλο επιπεδο 8 πυρηνος 16 θρεντ, 5ghz σε αερα...χαχαχαχαχαχα :OT:

Link to comment
Share on other sites

Eχω βγάλει 2 φορές το bad company 2

Μια φορά σε single monitor με 5970 -> έπαιζε τζάμι!

Μια φορά σε eyefinity με 5870 2gb -> έπαιζε τζάμι!

... αυτά!

....και δεν έχω βάλει κανένα patch από το game!

HomerFacePalm.jpg

Προφανως τοση ωρα μιλαμε για multiplayer.

To single μια φορα το τερματισα οταν κανανε εργα στη γειτονια και ειχε πεσει το νετ ~~~> χεσ^$4με για το single.

Δωσε 15 € , παιξε Arica Harbor multi με 32 ατομα και αν δεν εχεις framedrops τοτε τι να πω.

Θα ειμαι pwnd by Κολαση.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μιλάς για multiplayer, εγώ έλεγα για single!

Δεν εχω δοκιμάσει καθόλου multi για να ξέρω τι παίζει...

Παίζει να το πάρω και θα σας πω μιας και το moh είναι μετριότητα!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω...και οσο αυτο το 200 που λες σε αλλο ποστ, ειναι bottleneck επεξεργαστη...θελεις ακομα πιο ισχυρο συστημα για να δεις 300-400 σε τοσο βαρυ παιχνιδι, και περισσοτερα threads...

ηδη αλλη μια πατατα που φαγαμε ολοι...ειναι ο επεξεργαστης...o sandy bridge...αλλο επιπεδο 8 πυρηνος 16 θρεντ, 5ghz σε αερα...χαχαχαχαχαχα :OT:

Μπα δε νομιζω απο οσο googlαρα ειναι fps cap στα 200.

Αν εχεις δει κατι αλλο ενημερωσε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 4890 παλια ειχα frame drops μονο με 2 gb Ram.. οταν κοτσαρα αλλα 2 ετρεχε τελεια..πιο smooth απο gtx 260 216cores... μονο το OC σε 1000/1200 εβγαζε αρτιφακτς και εκανε βουτιες..

Γραφικα sto max με 4χ ΑΑ ..στο 16 δεν συζητω γιατι περα απο το 40 καρε που ειχε σταματημενο ,μολις κουνουσες το ποντικι και συνεπως την καμερα εβλεπες 10-30 βουτιες ταυτοχρονες...

Για μενα δεν φταιει η ΑΤΙ (αμδ πια) αλλα το game..

Οσο για τις τιμες των 6950 - 350 ευρω και 6970 - 450 ... αμα πεσουν οι τιμες σε 6850-6870 θα ερθουν και οι 6950 -300 και 6970 -400 ..οικονομικα δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

λέτε η ATI 69XX & η NVIDIA 5XX να βγούν σε PCIE v3? Γιατί πολλές εταιρίες όπως και η καλή μας μπλε κυρία τον Δεκέμβριο θα δούμε το SB. Εικάζω ότι μιας και το PCIE v3 είναι σε διάθεση στους ΟΕΜ's να τις δούμε σε τπτ τέτοια υλοποίηση.

Όσον αφορά τώρα για το PCIE v3 είναι συμβατό και με το PCIE v2 & PCIE v3

Q6: Will PCIe 3.0 products be compatible with existing PCIe 1.x and PCIe 2.x products?

A6: PCI-SIG is proud of its long heritage of developing compatible architectures and its members have consistently produced compatible and interoperable products. In keeping with this tradition, the PCIe 3.0 architecture will be fully compatible with prior generations of this technology, from software to clocking architecture to mechanical interfaces. That is to say PCIe 1.x and 2.x cards will seamlessly plug into PCIe 3.0-capable slots and operate at their highest performance levels. Similarly, all PCIe 3.0 cards will plug into PCIe 1.x- and PCIe 2.x-capable slots and operate at the highest performance levels supported by those configurations.

8: When will PCIe 3.0 specifications be available?

A8: The PCI-SIG released the PCIe 3.0 specification 0.9 revision for member review in August 2010. It is anticipated that the final specification will become available in November of 2010.

PCI-SIG - FAQ - PCI Express 3.0

εντελώς τυχαία τα νέα προϊόντα καθυστερούν.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως τοση ωρα μιλαμε για multiplayer.

To single μια φορα το τερματισα οταν κανανε εργα στη γειτονια και ειχε πεσει το νετ ~~~> χεσ^$4με για το single.

Δωσε 15 € , παιξε Arica Harbor multi με 32 ατομα και αν δεν εχεις framedrops τοτε τι να πω.

Θα ειμαι pwnd by Κολαση.

Οι καρτες μετριουνται απο τις εταιρίες σε single player και με βαση τα αποτελέσματα οι πελάτες αγοράζουν για multiplayer (και 1.234.564 ασταθμητους παραγοντες). Uber Failure. Αν δεν δω arica harbor με σταθερα 60+ fps καρτα δεν αλλαζω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω fps cap στα 200 πάντα στο online και σε arica harbor με 32 slots full.

Από τη μέρα που πρόσθεσα τα 6 gb ram και είμαι πλέον στα 12 gb δεν βλέπω κάτω απο 120fps. Βέβαια μπορεί να έτυχε και δεν έχω παίξει πολύ από την Δευτέρα που έκανα την αναβάθμιση (μία ωρίτσα περίπου).

Πριν θυμάμαι είχα κάτι drops στα 70fps αλλά όχι πολύ συχνά. Αν δεν έτυχε ακόμα με τα 12 θα σας πω τις επόμενες μέρες που θα βρω χρόνο ελπίζω να ξαναλιώσω λιγάκι...

Οπότε αν κάποιος έχει 1 5870 λογικό είναι να δει drop ακόμα και στα 20+- fps.

Πάντως το όριο των 200fps πρέπει να είναι από την engine (Frostbyte).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.