Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Είχα σκεφτεί και εγώ για υδρόψυξη πριν 2 χρόνια που αναβαθμίστηκα...αλλά τελικά δεν άλλαξα ούτε ψύκτρα στον Ε8400.

Με την μαμά ψύκτρα και το καινούριο κουτάκι είμαι max 44C σε full load.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ζεστοι οταν οβερκλοκαρεις ... εσυ εισαι 44 φουλ λοαντ αλλα υποθετω στοκ χρονισμους ετσι;

alexkhr ποσο συχνα πια χρειαζονται οι καθαρισμοι και οι αλλαγες υγρων που σε αναγκασε να ξηλωσεις την υδροψυξη;

Επειδη σκεφτομαι να βαλω και με αποθαρρυνεις τωρα ...

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ζεστοι οταν οβερκλοκαρεις ... εσυ εισαι 44 φουλ λοαντ αλλα υποθετω στοκ χρονισμους ετσι;

Εννοείται. Δεν μπαίνω στην διαδικασία να πειράξω τέτοια πράγματα.

Πολύ φασαρία για να πετύχω 0,0000001ms πιο γρήγορo άνοιγμα του winamp.:nono:

Link to comment
Share on other sites

alexkhr ποσο συχνα πια χρειαζονται οι καθαρισμοι και οι αλλαγες υγρων που σε αναγκασε να ξηλωσεις την υδροψυξη;

Επειδη σκεφτομαι να βαλω και με αποθαρρυνεις τωρα ...

Όταν ρώτησα εδώ στο lab μου είπαν μια φορά το εξάμηνο. Εγώ στον εναμιση χρόνο που την είχα ούτε υγρό είχα αλλάξει ούτε καθάρισμο έκανα και για να πώ την αλήθεια ήταν πεντακάθαρη η υδρόψυξη εσωτερικά. Αλλά ήθελε, ειδικά τώρα το καλοκαίρι, αλλαγή υγρού γιατί είχε γίνει σούπα. Δύο μπουκαλια υγρό feser κοστίζουν 20 ευρώ νομίζω. Και δεν ήμουν διατεθιμένος για ένα τέτοιο πάγιο έξοδο. Άσε που επειδή είχα υδρόψυξη και στη gpu η οποιαδήποτε απλή αλλαγή ήθελε πολύ κόπο. Κυρίως η πολυπλοκότητα της με έκανε να την ξηλώσω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Δεν μπαίνω στην διαδικασία να πειράξω τέτοια πράγματα.

Πολύ φασαρία για να πετύχω 0,0000001ms πιο γρήγορo άνοιγμα του winamp.:nono:

Δεν νομίζω το overclocking να το κάνουμε για το winamp...:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Δεν μπαίνω στην διαδικασία να πειράξω τέτοια πράγματα.

Πολύ φασαρία για να πετύχω 0,0000001ms πιο γρήγορo άνοιγμα του winamp.:nono:

Ευγε που δεν μπαινεις στην διαδικασια και καλα κανεις που το αποφευγεις, πολλα χρονια εκανα το ιδιο.

Κακως ομως εισαι ισοπεδωτικος και το μειωνεις.

Οσοι ασχολουνται, πιστεψε με δεν το κανουνε για το winamp.

Η διαφορα που βλεπεις στα παιχνιδια ειναι μεγαλη ειδικα αν εχεις απαιτησεις σε υψηλες αναλυσεις και επιλογες.

Συμβουλεψου αυτο το χρησιμο ποστ του kbilly και θα καταλαβεις τι εννοω.

σορρυ για το offthetopic.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με παρεξηγήσατε.

Το Winamp ήτανε μια αναφορά για να δείξω ότι είμαι ένα πολύ απλός χρήστης...μουσικούλα...καμιά ταινία και λίγο surfing.

Σίγουρα θα έπρεπε να είμαι πιο επεξηγηματικός.

:sorry:Συγνώμη εάν κάποιοι θίχτηκαν.:sorry:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με παρεξηγήσατε.

Το Winamp ήτανε μια αναφορά για να δείξω ότι είμαι ένα πολύ απλός χρήστης...μουσικούλα...καμιά ταινία και λίγο surfing.

Σίγουρα θα έπρεπε να είμαι πιο επεξηγηματικός.

:sorry:Συγνώμη εάν κάποιοι θίχτηκαν.:sorry:

Όχι ρε μεγάλε κανείς δεν θίχτηκε.:cool: Άλλωστε overcloak κάνουμε (συνήθως) μόνο στα gaming/performance rigs. Στα media centers, downloadέρες κλπ. μην σου πω ότι κάνουμε και undercloacking μπας και γλιτώσουμε κάνα Watt.:cool:

Όχι πως δεν τα pushάρουμε καί αυτά .... έτσι να δούμε πως πάνε δηλαδή.:whistling

Link to comment
Share on other sites

Φίλε unick, πολύ ωραία δουλειά. Λιτή και προσεγμένη. Για να κάνεις όμως το αποτέλεσμα ακόμα καλύτερο, φτιάξε λίγο τα καλώδια. Είναι πολύ αραιά βέβαια για να εμποδίζουν το airflow του κουτιού, αλλά οπτικά θα γίνει πολύ καλύτερο. :flower:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το PC θελει λιγο φτιαξιμο ακομα οπως ειπες και εσυ στα καλωδια. απλα πρεπει να κατσω να το κανω...:banging:(και να παρω straps :p)

και το αλλο που θελω να κανω.. ειναι να φτιαξω καινουργιο bayport cover για να βαλω εκει τα κουμπια.. γιατι εχει στραβωσει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ενα update... μερικα fans, custom buttons για τα μεγαλα fans.

http://img210.imageshack.us/img210/2467/23072010223.jpg

Πολυ ομορφη οψη. Αυτα τα κοκκινα custom buttons απο που αν επιτρεπεις;

Και οταν λες για τα fans, εννοεις για on/off ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.