Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Τάκη, φωτογραφία από το πίσω μέρος (για να δούμε τοποθέτηση καλωδίων) υπάρχει;

+1

Μου κλεψες την ιδεα με την πλαινη σιτα, αλλα δεν πειραζει. Σου την φυλαω στην γωνια, σκεφτηκα κατι πριν απο εσενα. :whistle2::whistle2: :pleasantry::pleasantry::pleasantry:

Κατα τα αλλα, πολυ ωραιο το κουτι, αν και αποψη μου, οι λαμπες ειναι Too Much για ενα τοσο ωραιο και σοβαρο κουτι.

Τωρα που το θυμηθηκα . . . Κοπριτηηηηηηηηηηηη :whistle2::whistle2::whistle2: :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όμως άμα το γυρίσει θα ζεστέναι πολύ και δεν θα ψύχεται και καλά?!

βεβαια λιγο ετεροχρονισμενα, αλλα να μην το τουμπαρει... ετσι το ειχα εγω, να ρουφαει αερα απο εξω, και ηταν ερκετα ζεστο. ακομα οταν το ανοιξα να το καθαρισω (το psu) τα παντα ηταν καλυμενα απο ενα παχυ στρωμα σκονης. ανετα γεμιζεσ μια μπαλιτσα του τενις. λογικα αυτο ειναι αρκετα κακο για την υγεια του psu. αλλα και για σενα γιατι κομματι αυτης της σκονης βγαινει απ[ο πισω και αιωρειται!

Link to comment
Share on other sites

Με εκκρεμοτητα τα sleeve και την προεκταση του 8απινου της μητρικης.

http://img261.imageshack.us/img261/1056/dscn0678z.jpg

Απο πλευρας κουτιου δεν μπορω να βγαλω αχνα μιας και η τιμη των 169ευρω (Πλαισιο) ητανε σαν δωρο για μενα.

Η πλατη που βγαινει και μπορεις να δουλεψεις την μητρικη με τα υπολοιπα parts ειναι πολυ μεγαλη ευκολια.

http://img261.imageshack.us/img261/1128/dscn0669o.jpg

Η μονη μου ανησυχια σε σχεση με το προηγουμενο κουτι μου HAF 932 ηταν οι θερμοκρασιες.

Εκει μαλλον καθαρισε η H50 μιας και εκει που μπηκε δινει αρκετη ποσοτητα αερα και στις καρτες γραφικων και στα northbridge/southbridge της μητρικης.tj07.png

post-2962-1416074629,4212_thumb.jpg

post-2962-1416074629,4872_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από zpaf
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

οι vga τι λενε απο θερμοκρασιες??! και γω παραγγειλα το ασημι και μου στειλαν μαυρο:p:p οι θερμοκρασιες του cpu σε stress τι λενε?πανω κατω το ιδιο ρευμα δινω για τα 4,2..σε idle τις ιδιες θερμοκρασιες εχω και γω..!

Έγινε επεξεργασία από panos444
Link to comment
Share on other sites

οι vga τι λενε απο θερμοκρασιες??! και γω παραγγειλα το ασημι και μου στειλαν μαυρο:p:p οι θερμοκρασιες του cpu σε stress τι λενε?πανω κατω το ιδιο ρευμα δινω για τα 4,2..σε idle τις ιδιες θερμοκρασιες εχω και γω..!

Κοιτα αν σκεφτεις οτι ποια δεν εχω τον μπροστινο και τους πλαινους ανεμιστηρες του haf932 οι θερμοκρασιες εχουν ανεβει 2 3 βαθμους στα idle και μεχρι 5 στα full.

Μια καλη λυση για καποιον που εχει θεμα ειναι αυτο εδω http://www.silverstonetek.com/products/p_spec.php?pno=cfp51&area=usa

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν σκεφτεις οτι ποια δεν εχω τον μπροστινο και τους πλαινους ανεμιστηρες του haf932 οι θερμοκρασιες εχουν ανεβει 2 3 βαθμους στα idle και μεχρι 5 στα full.

Μια καλη λυση για καποιον που εχει θεμα ειναι αυτο εδω http://www.silverstonetek.com/products/p_spec.php?pno=cfp51&area=usa

δηλαδη ποσο εχεις τωρα?αυτο ειναι παντελως αχρηστο!χωρις μοντα στηριξα τα cage τα κατω στις 5,25..!;)

εδιτ: κανε resize στις φωτο..!

Έγινε επεξεργασία από panos444
Link to comment
Share on other sites

@τάκης

παθητική ψύξη στον επεξεργαστή!Τι θερμοκρασ΄'ιες έχεις idle-full load???

Με το smartguardian της dfi έχω 30c και με το core temp 36c...σε idle....full 58~60c...stock ο 920.

Εχω και έναν 12άρι κρυμμένο απόπάνω από την ψύκτρα :p....αλλά και να μην τον είχα....5 12άριδες φυσάνε.....αθόρυβο δεν το λες αλλά...ανεκτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποσο εχεις τωρα?αυτο ειναι παντελως αχρηστο!χωρις μοντα στηριξα τα cage τα κατω στις 5,25..!;)
@zpaf

Τι θερμοκρσίες έχεις σε κάρτες και cpu σε full load?

Στα παιχνιδια οι καρτουλες αναλογα το παιχνιδι παιζουν απο 80c μεχρι 85c.

post-2962-1416074626,9595_thumb.jpg

post-2962-1416074627,1841_thumb.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο zpaf το TJ!!!

Όντως asap sleeve σε 6πινα 8πινο και 24πινο.

Πιστευω επίσης οτι η h50 θα ήταν πιο καλο να μπεί επανω :D

Ωραίες και οι θερμοκρασίες!! ;) ambient?

Ευχαριστω αλεξ.

Ναι με τα sleeve θα αλλαξει εντελως η οπτικη μιας και θα φυγει η μακαρανοδα που εχω τωρα και θα γινει μαυρο/κοκκινο spagetti :D

Για την H50 πιστευω θα χαλαγε την οπτικη που εχω τωρα αφου ανεμιστηρια (push n pull) και ψυγειο ειναι μια μαζα που δεν θα ηθελα να την βλεπω.

Το ποιο σημαντικο βεβαια ειναι οτι θα χαλαγε την ροη αερα που εχει το κουτακι.

Αmbient ειμαι στους 21c.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου :)

2x120mm + 1x240 Thermochill PA

~25C normal use

37C full load

Phenom II X6 1090T @ 4.06GHz - 4.170 Turbo

img0304ed.th.jpgimg0309y.th.jpgimg0324b.th.jpgimg0321k.th.jpg

img0315d.th.jpgimg0317go.th.jpg

Και video: [ame=http://www.youtube.com/watch?v=r18Y5C1s-UY&fmt=22]YouTube - My very own Fortress of Solitude[/ame]

Έγινε επεξεργασία από Eaglenik
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω πηγαίνει από το ένα μονό ψυγείο στο άλλο και μετά στον επεξεργαστή,έτσι?

1ον)πες λίγο την διάταξη-διαδρομή του υγρού.

2ον)έχει αποτέλεσμα αυτό ή τελικά και με το ένα είναι το ίδιο?

3ον)γιατί δεν έβαλες ένα διπλο και έβαλες δύο μονά?

Κατά τα άλλα πολύ όμορφο και σε χρωματισμό.μπλε-μαύρο...τα σπάει!

edit

εγώ θα έβγαζα τις λάμπες και θα έβαζα καλωδιοταινία να μην φαίνεται κιόλας!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω πηγαίνει από το ένα μονό ψυγείο στο άλλο και μετά στον επεξεργαστή,έτσι?

1ον)πες λίγο την διάταξη-διαδρομή του υγρού.

2ον)έχει αποτέλεσμα αυτό ή τελικά και με το ένα είναι το ίδιο?

3ον)γιατί δεν έβαλες ένα διπλο και έβαλες δύο μονά?

Κατά τα άλλα πολύ όμορφο και σε χρωματισμό.μπλε-μαύρο...τα σπάει!

edit

εγώ θα έβγαζα τις λάμπες και θα έβαζα καλωδιοταινία να μην φαίνεται κιόλας!

2x120mm + 1x240 Thermochill PA

~25C normal use

37C full load

Phenom II X6 1090T @ 4.06GHz - 4.170 Turbo

εχει 2 μονα 120mm και ενα διπλο , γιατι δεν εβαλες 1 3πλο και 1 μονο ?
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.