Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Καταρχας λατρευω το avatar σου, drupal ftw ^^ .Στη συνέχεια, και cold cathode και λεντοταινια ταιριάζουν ; Δεν θα ναι λιγο overkill ?

Δεν ειναι αναγκη να βαλεις και τα 2,με ενα σετακι cold cathode x2 θα εισαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

..κ αναγκαστικά τον φωτιζόμενο ανεμιστήρα στο rear του κουτιού θα τον τοποθετήσω και αυτόν μπροστά ,μιας και με την Η60 αναγκαστικά βάζεις τον δικό της..

νομιζω φιλος οτι μπορεις να αλαξεις τα ανεμιστηρια αν θελεις απο το Η60 η μπορεις να βαλεις αυτο που εχει το κουτι σου πισω με τα λεντακια απο τη μεσα μερια του ψυγειου οποτε το οπτικο αποτελεσμα θα παραμεινει ως εχει.

Link to comment
Share on other sites

οριστε το htpc/main/gaming/downloading rig που με ψιλοταλαιπωρει τωρα τελευταια:

en face:

pb060059.jpg

en face με το πορτιδιον κατω: ( το usb 3.0 πανελακι ειναι ευγενικη χορηγια της Asus p8p67 deluxe)

pb060060.jpg

εξ αριστερων με το πορτιδιον κατω και μια δοση σκονης:

pb060062.jpg

εκ δεξιων με κλειστο πορτιδιον και ακομα μεγαλυτερη (ελεω φλας) δοση σκονης:

pb060065.jpg

εσωτερικο vertically:

pb060067g.jpg

εσωτερικο horizontally:

pb060069.jpg

και μια με την οθονη Οn για να γουσταρουμε:

pb060071.jpg

Τωρα φιλοξενει εναν 2500Κ @ 4.3, μια p8p67 deluxe, 8gb 2000mhz kingston hyperX, 2xVertex II 60GB RAID 0, gtx 460 OC Top, Albatron 9600GT (:hehe:) εναν WD 2TB EARS και μια Noctua NH -C14 με τον εναν ανεμιστηρα. Not bad at all !

Κανα χρονο πριν ηταν ετσι:

29012011002.jpg

Τα περισσοτερα ιδια, αλλα με Χ48 Evo και Ε8400. Α, και μαμα ψυκτρα σε cpu και 9600 :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το κουτάκι και το θηριώδες σύστημα που κρύβει μέσα του! Από θερμοκρασίες πως πάει έτσι υπερφορτωμένο που είναι (και oc'ed παρακαλώ!!)? Και πάλι πολύ ωραίο, μ'αρέσει τόσο compact δύναμη

Link to comment
Share on other sites

Να ΄σαι καλα φιλε! :) Οι θερμοκρασιες ειναι λιγο τσιμπημενες, αλλα οχι κατι ανησυχητικο. Θελω να πιστευω οτι τα εξτρα χρηματα στις ψυκτρες και τους ανεμιστηρες κανουν καποια δουλεια. Ειναι οντως compact δυναμη, αν και το κουτι ειναι αρκετα γομαρακι για htpc case.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που είμαι (Πολωνία) μου κόστισε ~ 200€

Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί Ελλάδα. Λίγο που είχα κοιτάξει δεν είχα βρει κάτι.

Είναι και ψιλο παλιό μοντέλο πλέον. Σε τέτοια λεφτά ίσως πλέον πέρνεις και 7" touch screen και vga και τα πάντα όλα πλέον

Πάντως για μένα τα άξιζε. Τρομερή ποιότητα, (λίγο με το κουμπί του οπτικού με σιφίλιασε), όλο αλουμίνιο, μαύρο εσωτερικό, υποδοχές, χώροι, looks..

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

Εδω αν θυμαμαι καλα εκανε γυρω στα 360-70€.Πολυ ομορφο οντως!

Ζαχαρωνα καποτε το μεγαλο αδερφακι του (HD160XT PLUS),αλλα εκανε γυρω στα 530€ και πηρα το GT1000 τελικα.

Μιλαμε για απιστευτη ποιοτητα κατασκευης και υλικων!Λιγο υστερουν σε cable management,αλλα με λιγη προσπαθεια εχεις το αποτελεσμα που θες.

Ειναι ομως αρκετα επιρρεπη στις δαχτυλιες!

Link to comment
Share on other sites

Οραιο κουτι ,αλλα πιο πολυ μου αρεσει σε αυτη με τον φωτισμο

Τι χρησιμοιησες για τον μπλε φωτισμο εκτος απο τους led ανεμιστηρες?

Led stripe πρεπει να ειναι (εγω ψονιζω απο εδω )

Link to comment
Share on other sites

Οραιο κουτι ,αλλα πιο πολυ μου αρεσει σε αυτη με τον φωτισμο

Τι χρησιμοιησες για τον μπλε φωτισμο εκτος απο τους led ανεμιστηρες?

Η συγκεκριμένη λεντοταινία που μπήκε είναι αυτή: eworld.com.gr Ο κόσμος της Πληροφορικής

Λίγο ακριβή θα έλεγα!

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21174]Doc1355[/MENTION]

Οι ανεμιστήρες μπροστα στα hdd cages(2η & 4η φωτό) είναι 120μμ, ε? Με τι τους στερέωσες? Έχω το 650D που έχει ίδιο εσωτερικο και σκεφτόμουν κάτι παρόμοιο γιατί έχω 2 sickleflow κάθονται..

Btw, πολύ όμορφο έγινε!:T:

Link to comment
Share on other sites

@Doc1355

Οι ανεμιστήρες μπροστα στα hdd cages(2η & 4η φωτό) είναι 120μμ, ε? Με τι τους στερέωσες? Έχω το 650D που έχει ίδιο εσωτερικο και σκεφτόμουν κάτι παρόμοιο γιατί έχω 2 sickleflow κάθονται..

Btw, πολύ όμορφο έγινε!:T:

Nαι 2x Sickleflow 120mm είναι και έχουν πιαστεί με μικρά μαύρα tie wraps! ;)

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Για κάπιο λόγο το πόστ που έκανα χθες εξαφανίστηκε! Πάμε πάλι

Θένξ @kopritis για τα άσπρα πλέον LED στις Matrix. Το πράσινο/safemode/idle έμεινε, ενώ άλλαξαν τα άλλα σε άσπρα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=TBK-sbCPsc0]Moded Matrix GTX580 Leds - YouTube[/ame]

th_b4ef99e5.jpg

th_1a1de04c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.