Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Όταν έχουμε από τη μια μεριά , μια φωτογραφική μηχανή που τραβάει από μια άγνωστη απόσταση , με ένα άγνωστο φακό και μια άγνωστη γωνία και από την άλλη μεριά έναν άνθρωπο επί τόπου που έχει μετρήσει και ξαναμετρήσει και το αποτέλεσμα δεν φαίνεται να χάνει από πουθενά, οι αρμοί είναι τέλειοι και τα σχετικά σημεία αναφοράς τελείως συμμετρικά.

Τότε θα πρέπει να καταλαβαίνουμε ότι, οι πιθανότητες να είναι σωστή, η όποια εντύπωση αποκομίζουμε από ένα αμφίβολο μέσο αναπαραγωγής όπως ένα κινητό, είναι τόσο μικρές, που καταντούν "επικίνδυνες", τόσο για την ακρίβεια της εκτίμησής μας, όσο -και κυριότερο- γιατί οι πιθανότητες να έχουμε κάνει λάθος, είναι τόσο πολλές, που στην πράξη, η γνώμη μας μετατρέπεται στο γνωστό Αβοριγίνειο κυνηγετικό όπλο, με "θύμα" του, εμάς του ίδιους!!

Με άλλα λόγια είναι πολύ σοφότερο να σεβαστούμε στην πράξη την δουλειά του άλλου, παρά να την κρίνουμε συνοπτικά, στο πόδι και με τόσο αμφίβολα μέσα!

Στον εαυτό μας, θα κάνουμε χάρη! ! !

:)

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε από τη μια μεριά , μια φωτογραφική μηχανή που τραβάει από μια άγνωστη απόσταση , με ένα άγνωστο φακό και μια άγνωστη γωνία και από την άλλη μεριά έναν άνθρωπο επί τόπου που έχει μετρήσει και ξαναμετρήσει και το αποτέλεσμα δεν φαίνεται να χάνει από πουθενά, οι αρμοί είναι τέλειοι και τα σχετικά σημεία αναφοράς τελείως συμμετρικά.

Τότε θα πρέπει να καταλαβαίνουμε ότι, οι πιθανότητες να είναι σωστή, η όποια εντύπωση αποκομίζουμε από ένα αμφίβολο μέσο αναπαραγωγής όπως ένα κινητό, είναι τόσο μικρές, που καταντούν "επικίνδυνες", τόσο για την ακρίβεια της εκτίμησής μας, όσο -και κυριότερο- γιατί οι πιθανότητες να έχουμε κάνει λάθος, είναι τόσο πολλές, που στην πράξη, η γνώμη μας μετατρέπεται στο γνωστό Αβοριγίνειο κυνηγετικό όπλο, με "θύμα" του εμάς του ίδιους!!

Με άλλα λόγια είναι πολύ σοφότερο να σεβαστούμε στην πράξη την δουλειά του άλλου, παρά να την κρίνουμε συνοπτικά, στο πόδι και με τόσο αμφίβολα μέσα!

Στον εαυτό μας, θα κάνουμε χάρη! ! !

:)

Καλά ε; Με απογοήτευσες!

Μόνο τόσο μικρό ποστ? Εγώ περίμενα κανένα σεντόνι να κάνω σκρολ μέχρι να νυστάξω, μόλις είδα την ειδοποίηση :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε από τη μια μεριά , μια φωτογραφική μηχανή που τραβάει από μια άγνωστη απόσταση , με ένα άγνωστο φακό και μια άγνωστη γωνία και από την άλλη μεριά έναν άνθρωπο επί τόπου που έχει μετρήσει και ξαναμετρήσει και το αποτέλεσμα δεν φαίνεται να χάνει από πουθενά, οι αρμοί είναι τέλειοι και τα σχετικά σημεία αναφοράς τελείως συμμετρικά.

Τότε θα πρέπει να καταλαβαίνουμε ότι, οι πιθανότητες να είναι σωστή, η όποια εντύπωση αποκομίζουμε από ένα αμφίβολο μέσο αναπαραγωγής όπως ένα κινητό, είναι τόσο μικρές, που καταντούν "επικίνδυνες", τόσο για την ακρίβεια της εκτίμησής μας, όσο -και κυριότερο- γιατί οι πιθανότητες να έχουμε κάνει λάθος, είναι τόσο πολλές, που στην πράξη, η γνώμη μας μετατρέπεται στο γνωστό Αβοριγίνειο κυνηγετικό όπλο, με "θύμα" του εμάς του ίδιους!!

Με άλλα λόγια είναι πολύ σοφότερο να σεβαστούμε στην πράξη την δουλειά του άλλου, παρά να την κρίνουμε συνοπτικά, στο πόδι και με τόσο αμφίβολα μέσα!

Στον εαυτό μας, θα κάνουμε χάρη! ! !

:)

Δεν νομιζω πως υποτιμησα αλλα ουτε και εκρινα την δουλεια της..!

Για τον λογο του οτι το ειδα απο το κινητο εκανα την ερωτηση ωστε να σιγουρευτω οτι δεν το βλεπω εγω καλα..

Δεν υπαρχει λογος σεντονιου λοιπον αν θες την γνωμη μου :)

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς γιατί είχα σκεφτεί να ανοίξω το σεντούκι με τη προίκα μου! :D

Το έχω ξαναπεί και δεν θα κουραστώ να το πω όσες φορές χρειαστεί:

Η επικοινωνία μέσα από το Net είναι ουσιαστικά "ανάπηρη",

γιατί στερείται του βασικού στοιχείου της διαπροσωπικής επαφής

(γλώσσα σώματος , εκφράσεις προσώπου, χροιά και ύφος ομιλίας κλπ).

Έτσι θέλει -πράγμα που κατά κανόνα μας διαφεύγει- ιδιαίτερη φροντίδα,

θέλει κανάκεμα, και προσέγγιση που να βάζει τα "μαξιλαράκια" που έχουμε ανάγκη!

Οπότε, για μα μην είναι άλλο αυτό που θέλαμε να πούμε,

από αυτό που τελικά "εισέπραξε" ο αποδέκτης του λόγου μας,

και για να μην κάνει ο "απογυμνωμένος" λόγος μας,

άλλη εντύπωση από αυτήν που είχαμε πρόθεση,

θέλει λίγο περισσότερη φροντίδα και "γλύκα".

Απέχω πολύ -και εγώ ο ίδιος- από το ιδανικό στο οποίο προαναφέρθηκα,

αλλά πιστεύω πως σε όλους μας αξίζει, να κάνουμε την παραπάνω προσπάθεια

που απαιτεί το πλησίασμά του.

Είναι ο καλύτερος τρόπος να πλησιάσουμε και εμείς μεταξύ μας!

Και αν αυτό σημαίνει ότι θα "πούμε" και δυο κουβέντες παραπάνω, ας είναι έτσι!

Είδες τώρα τι μου 'κανες !!:slap:

Πάλι σεμεδάκι βγήκε!! :D

(

Αν

και

θα

'πρεπε

να

γράψω

τη

μια

λέξη

κάτω

από

την

άλλη,

μπας

και

νυστάξει

μια

ψυχή

εδώ

μέσα!

:dance3:

:dance3:

)

Άντε να 'μαστε καλά και να τα λέμε!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε ολα οσα λες και το μονο πραγμα που ηθελα ηταν να μην δημιουργηθουν εντυπωσεις χωρις λογο..

Περιπτωσεις λαθος εκτιμισης λογο της φωτογραφιας εχουν γινει και στο project μου αν θυμασαι,σε καμια περιπτωση δεν το θεωρησα υποτιμηση της δουλειας μου και απλα εδειξα φωτο απο αλλη οπτικη γωνια ωστε να φανει πιο σωστα!

Σε καμια περιπτωση δεν εχω ορεξη αντιπαραθεσης με κανενα μελος..

Η Αγαπη αλλωστε ξερει πως οσο αφορα τις ικανοτητες της,ειμαι απο τα ατομα που της εχουν πει οτι μπορει να καταφερει μονη της οτι modda θελει γιατι το εχει το θεμα πολυ πριν μπει βαθια στο σπορ!

Ειχε μαλιστα και αμφιβολιες το κοριτσι χαχα

Ειμαστε off ομως οποτε αρκετα ειπα.Αγαπη περιμενουμε τα νερα ε δεν το ξεχασαμε!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Photo 1/ Η μεγαλύτερη αλλάγή η νέα μητρική Z77X-UD5H με τον i7 3770k & τις μνήμες...

Photo 2/ Με την Corsair H100 με νέα "πάστα"...

Photo 3/ Με την MSI & το coolεράκι των μνημών...

Photo 4/ Εσωτερική προσθήκη 2 USB 3

Photo 5/ Το κουμπί (on/off) για τις UV μπήκε εξωτερικά σε μια απο τις θέσεις της υδρόψυξης...

post-25833-1416077066,9668_thumb.jpg

post-25833-1416077067,3048_thumb.jpg

post-25833-1416077067,4199_thumb.jpg

post-25833-1416077067,4914_thumb.jpg

post-25833-1416077067,5609_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από rs3
Link to comment
Share on other sites

Photo /6 Εδώ το συστηματάκι σχεδόν τελειωμένο με τα περισσότερα καλώδια "ντυμένα" με μαυρο θερμοσυστελόμενο (το usb 3 θα αλλάχτεί και αυτό με μαύρο)

Photo /7 Κι εδώ (μπροστά ) φυσικά USB 3 ...

Ακόμα αλλάχτηκε ο SSD Με τον VERTEX 3 240Gb...

post-25833-1416077067,6372_thumb.jpg

post-25833-1416077067,7055_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από rs3
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα ανεμηστηρια στις μνημες ξεκινησε με τις ddr2 στους 775, ειχα ενα της corsair

μετα στις ddr3 στον 1366 με τις εξι μνημες ειχαμε εναν που καλυπτε και τις εξι.

τωρα στον 2011 με τις 8 που εγιναν 4 + 4 δεν εχει.

Μοδα που περασε? Μικροτερη αναγκη για ψυξη? Ή κατι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.