Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

oi ddr2 παιρναν φωτια. Ιδιαιτερα με 4Χ1gb Micron D9 @ 1200mhz @ 2.1-2,3V δεν γινοταν χωρις φουρφουρι. Ομως οι ddr3 δεν εχουν αναγκη γμτ και ειναι κριμα γιατι ειναι πανάσχημα, χαλάνε όλο την μοστρα για μενα:sick:

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη σε καποια specs που ειχα εδω κ 2 χρονια:

κουτι απο Cosmos S σε 800D

mobo απο MSI Platinum X58 SLI σε Gigabyte X58-O/C

Η όλη δουλεία έγινε απο τον Γιώργο ( [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] ), τον οποίο υπερ-ευχαριστώ για την

καταπληκτική δουλειά, τις φοβερές ιδέες και την υπομονή με τις αηδίες μου.

Διαδρομή νερού : Αντλία--> 3πλο ψυγειο--> CPU block--> Μονό ψυγείο--> 2 χ GTX 580 σε σειρα--> μονό ψυγείο-->Αντλία

Ολα τα ψυγεια εχουν push pull φουρφουρια. :D

post-376-1416077068,2742_thumb.jpg

post-376-1416077068,3411_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη σε καποια specs που ειχα εδω κ 2 χρονια:

κουτι απο Cosmos S σε 800D

mobo απο MSI Platinum X58 SLI σε Gigabyte X58-O/C

Η όλη δουλεία έγινε απο τον Γιώργο ( @Κοπρίτης ), τον οποίο υπερ-ευχαριστώ για την

καταπληκτική δουλειά, τις φοβερές ιδέες και την υπομονή με τις αηδίες μου.

Διαδρομή νερού : Αντλία--> 3πλο ψυγειο--> CPU block--> Μονό ψυγείο--> 2 χ GTX 580 σε σειρα--> μονό ψυγείο-->Αντλία

Ολα τα ψυγεια εχουν push pull φουρφουρια. :D

Ο πισω ανεμιστηρας θα τεριαζε πολυ αν ηταν και αυτος σε ματ μαυρο οπως στης μνημες.

Παρολαυτα φοβερο και πολυ ωραια δουλεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη σε καποια specs που ειχα εδω κ 2 χρονια:

κουτι απο Cosmos S σε 800D

mobo απο MSI Platinum X58 SLI σε Gigabyte X58-O/C

Η όλη δουλεία έγινε απο τον Γιώργο ( [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] ), τον οποίο υπερ-ευχαριστώ για την

καταπληκτική δουλειά, τις φοβερές ιδέες και την υπομονή με τις αηδίες μου.

Διαδρομή νερού : Αντλία--> 3πλο ψυγειο--> CPU block--> Μονό ψυγείο--> 2 χ GTX 580 σε σειρα--> μονό ψυγείο-->Αντλία

Ολα τα ψυγεια εχουν push pull φουρφουρια. :D

Ωραια δουλεια.Πολλη προσεγμενη..

Σκουρο το βλεπω το υγρο...

Erdinger εχεις βαλει? :p

Link to comment
Share on other sites

Τον πισω ανεμιστηρα που εχεις στο ψυγειο γιατι τον εχεις αναποδα?

Ο σκοπος ειναι να διωχνει εξω τον αερα...

Δεν εχει αυτοσκοπο ο πισω ανεμιστηρας, ουτε καλη & αναποδη. :)

Τον τοποθετεις οπως εξυπηρετει καλυτερα την ροη που θες να εχεις στο κουτι σου.

Σε intake τον χρησιμοποιω κι εγω & exhaust μονο η οροφη.

Σε αλλο pc που επιδιωκω θετικη στατικη πιεση εχει τοποθετηθει & η οροφη σε intake.

Δεν υπαρχει σωστο και λαθος, μονο το τι επιδιωκεις για το τελικο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Τον πισω ανεμιστηρα που εχεις στο ψυγειο γιατι τον εχεις αναποδα?

Ο σκοπος ειναι να διωχνει εξω τον αερα...

Ο στόχος είναι να παίρνει κρύο αέρα από έξω να περνά από το ψυγείο και όχι να παίρνει τον ζεστό του εσωτερικού και να τον βγάζει έξω... Για την απαγωγή της ζέστης έχω 2 ανεμιστήρες στο επάνω μέρος του κουτιού.

Link to comment
Share on other sites

oi ddr2 παιρναν φωτια. Ιδιαιτερα με 4Χ1gb Micron D9 @ 1200mhz @ 2.1-2,3V δεν γινοταν χωρις φουρφουρι. Ομως οι ddr3 δεν εχουν αναγκη γμτ και ειναι κριμα γιατι ειναι πανάσχημα, χαλάνε όλο την μοστρα για μενα:sick:

Βασικά δεν είναι θέμα θερμοκρασιών των RAM μιας και δεν ανεβάζουν βαθμούς. Είναι το ότι απλά είναι όμορφο το συγκεκριμένο fan και γενικά κάνει ποιο cozy το όλο εσωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δικό μου, αλλά νομίζω ότι είναι πολύ αξιόλογο:

wood-PC-1.jpg

Εμφανισιακά μπορεί να είναι ιδιαίτερο αλλά ο τύπος έχει ρίξει απίστευτη δουλειά.:baby:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Photo 1/ Η μεγαλύτερη αλλάγή η νέα μητρική Z77X-UD5H με τον i7 3770k & τις μνήμες...

Photo 2/ Με την Corsair H100 με νέα "πάστα"...

Photo 3/ Με την MSI & το coolεράκι των μνημών...

Photo 4/ Εσωτερική προσθήκη 2 USB 3

Photo 5/ Το κουμπί (on/off) για τις UV μπήκε εξωτερικά σε μια απο τις θέσεις της υδρόψυξης...

Niice build και ωραίο το τελικό αποτέλεσμα με το usb header της Giga. Θα πηγαίνει ασορτί με NZXT Sentry fan controller.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23742]jkanaks[/MENTION] σε ευχαριστώ για τα καλά σου σχόλια αλλά το fan controller που λες έιναι για μέσα? ή δεν σου αρέσει το strike x που έχω μπροστά (κάτω απο τις μπροστινές usb3 ) για μέσα πάντως έχω άλλα σχέδια μετά την ιδέα με το εσωτερικά usb ... μόλις βρώ λίγο χρόνο και χρήμα φυσικά...

Link to comment
Share on other sites

Χρημα θα πεσει παλι σε 1-2χρονια. Μεχρι τοτε δεν κανω τπτ :hehe:

lol [MENTION=21223]ponaei8anasi[/MENTION]

4 sleev-αρισμενες προεκτασεις για τις καρτουλες ομως δεν ειναι ακριβες, ε;

γμτ την παραφωνια σου μεσα, σαν να γυαλισε την ferrari και να αφησες την κουτσουλια απειραχτη

:p

Link to comment
Share on other sites

Το αργότερα δεν έγινε ποτέ. Αν βάλεις μετά επεκτάσεις θέλει ξανα λύσιμο το μισό καλωδιομάνη. Γιατί πρέπει να τα κρύψεις απο πίσω μετά.

Έπρεπε να την κάνεις επιτόπου μια και καλή να τελειώνεις.

Δε πειράζει όμως είναι πανέμορφο και όπως είναι. Θα προτιμούσα και εγώ κάποιες αλλαγές, πχ ανεμιστήρες κλπ αλλά μια χαρά είναι και έτσι.

Άσε να έχεις λόγο να κάνεις και κάτι αργότερα, μη βαριέσαι ρε παιδάκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.