Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Πολύ ωραία δουλειά γιατρέ. Αν έχω να κάνω μια παρατήρηση είναι ότι

τα σλιβαρισμένα καλώδια στις κάρτες φαίνονται πιο ακατάστατα απ ότι

θα ήταν "στοκ" και άπ ότι βλέπω πιάνουν και περισσότερο χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία δουλειά γιατρέ. Αν έχω να κάνω μια παρατήρηση είναι ότι

τα σλιβαρισμένα καλώδια στις κάρτες φαίνονται πιο ακατάστατα απ ότι

θα ήταν "στοκ" και άπ ότι βλέπω πιάνουν και περισσότερο χώρο.

Περισσότερο χώρο πιάνουν..αυτό είναι σίγουρο καθώς μεγαλώνει η διάμετρος του κάθε καλωδίου με το sleeve..

Στο θέμα τις ακαταστασίας τώρα..είναι έτσι γιατί έβγαλα τις φωτογραφίες πρίν γίνει cable managment,τα καλώδια πλέον έχουν στρωθεί και έχουν μπεί σε τάξη απλά δεν πρόλαβα να βγάλω άλλες φωτογραφίες :)

Link to comment
Share on other sites

ωραία δουλειά γιατρέ! :T:

Στα μόνα που θα διαφωνήσω -για το προσωπικό μου γούστο πάντα- είναι το 600Τ μπροστά, το intel inside αυτοκόλλητο και το Η70 στο πλάι του cooler. Ισως με χαλάει και το OCZ στο κάθετο πλαϊνό της καλύπτρας.

Βέβαια αυτά είναι θέμα προσωπικού γούστου, οπότε δε σηκώνει καμία κουβέντα και συζήτηση το θέμα.

congrats!!!

edit: Και μιας και το είδα. Τα καλώδια στα 6pin των καρτών θα μπορούσες να τα φέρεις -με παραπάνω κόπο βέβαια- έτσι

http://www.thelab.gr/gallery3/var/albums/Modding-guides/Sleeving-guide/sshot-13.jpg?m=1344803173

http://www.thelab.gr/gallery3/var/albums/Modding-guides/Sleeving-guide/sshot-14.jpg?m=1344803129

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

ωραία δουλειά γιατρέ! :T:

Στα μόνα που θα διαφωνήσω -για το προσωπικό μου γούστο πάντα- είναι το 600Τ μπροστά, το intel inside αυτοκόλλητο και το Η70 στο πλάι του cooler. Ισως με χαλάει και το OCZ στο κάθετο πλαϊνό της καλύπτρας.

Βέβαια αυτά είναι θέμα προσωπικού γούστου, οπότε δε σηκώνει καμία κουβέντα και συζήτηση το θέμα.

congrats!!!

edit: Και μιας και το είδα. Τα καλώδια στα 6pin των καρτών θα μπορούσες να τα φέρεις -με παραπάνω κόπο βέβαια- έτσι

http://www.thelab.gr/gallery3/var/albums/Modding-guides/Sleeving-guide/sshot-13.jpg?m=1344803173

http://www.thelab.gr/gallery3/var/albums/Modding-guides/Sleeving-guide/sshot-14.jpg?m=1344803129

Να'σαι καλά Αγάπη!

Ισως και εγώ να άλλαζα κάποια πράγματα αλλά απο την στιγμή που δέν είναι δικό μου δεν μπορώ να κάνω κάτι..

Τα αυτοκόλλητα που λες υπήρχαν ήδη δεν τα έβαλα εγώ!

Τα καλώδια στα 6pin είναι όπως στο πρώτο λινκ,απλά στις φωτογραφίες είναι πρόχειρα τοποθετημένα γιατί είχε έρθει ήδη να το πάρει το pc..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε με κατάλαβες. :)

Δεν εννοούσα ότι δε μου άρεσε το καλώδιο όπως το είδα.

Απλά για να αποφύγεις αυτό εδώ

P3090212.jpg

Το διπλό καλώδιο θα το πήγαινες στη μεριά του Psu.

Ετσι δε θα αναγκαζόσουν να έχεις ένα βύσμα με δύο μακαρόνια να κρατάνε το sleeve και το καλώδιο θα μάζευε πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε με κατάλαβες. :)

Δεν εννοούσα ότι δε μου άρεσε το καλώδιο όπως το είδα.

Απλά για να αποφύγεις αυτό εδώ

P3090212.jpg

Το διπλό καλώδιο θα το πήγαινες στη μεριά του Psu.

Ετσι δε θα αναγκαζόσουν να έχεις ένα βύσμα με δύο μακαρόνια να κρατάνε το sleeve και το καλώδιο θα μάζευε πιο εύκολα.

Θα αναγκαζόμουν να έχω 4x6pin για την τροφοδοσία των καρτών όμως και έτσι όπως έγινε άρεσε περισσότερο στο παιδί απο το να είναι τόσα καλώδια εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραίο το κουτί. Πάρα πολύ δουλειά για όλο το στήσιμο, εγώ έμεινα έκπληκτος. Το μόνο που θα έλεγα για να το "πικάρω και να το παίξω εξυπνάκιας" :p θα ήταν λίγο καλύτερο τρόπο για τα καλώδια των VGA που είναι λίγο σαν "φοίνικας-χταπόδι" όπως και προαναφέρθηκε

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραίο το κουτί. Πάρα πολύ δουλειά για όλο το στήσιμο, εγώ έμεινα έκπληκτος. Το μόνο που θα έλεγα για να το "πικάρω και να το παίξω εξυπνάκιας" :p θα ήταν λίγο καλύτερο τρόπο για τα καλώδια των VGA που είναι λίγο σαν "φοίνικας-χταπόδι" όπως και προαναφέρθηκε

Οπως γράφω και παραπάνω το χταπόδι το φάγαμε ήδη :p και τα καλώδια είναι σωστά τοποθετημένα πλέον..

Απλά έβγαλα τις φωτογραφίες πρίν την ολοκλήρωση γιατί το παιδί είχε έρθει να πάρει το pc και δεν είχα χρόνο να το βγάλω τελειωμένο!

Link to comment
Share on other sites

ας δουμε κι ενα λιτο HAFακι 922 με ελαχιστες μετατροπες αυτη τη φορα...

βαφη κατα το μοτιβο αμερικανικων muscle cars δεκαετιας 60 & 70

απλα με μεταλλικο μπλε ματ χρωμα και το μοντελο του haf στο πλαι

HAF922-SS-5_zpse4f9fdff.jpg

ενα απλο πλαινο βιδωτο παραθυρο στο sidepanel

HAF922-SS-2_zps6263cb7d.jpg

μαυρη ματ ηλεκτροστατικη βαφη στο εσωτερικο

μαυρα pci slot covers και μπλε ανοδιωμενα thumbscrews

και σκουρο μπλε MDPC sleeve για τα καλωδια του κουτιου.

HAF922-SS-7_zps21172e6e.jpg

η καλυπτρα τροφοδοτικου και push pull μονου ψυγειου ειναι φτιαγμενη απευθειας απο μαυρο ματ plexiglass

HAF922-SS-8_zps3aa63195.jpg

Οι πολυπλοκες γραμμες των πλαστικων του 922 πιστευω οτι ανεδειξαν αρκετα ομορφα το ματ μεταλλικο χρωμα

HAF922-SS-4_zpsabe93d1a.jpg

το εργοστασιακο logo της CM αντικατασταθηκε απο plexi με το logo του μοντελου του κουτιου

και τα ποδαρακια μετακομισαν στις γωνιες του κουτιου για καλυτερη σταθεροτητα

ενω απεκτησαν και σιαμαια αδερφακια για εξτρα υψος

για λογους εμφανισης αλλα και εξτρα αποστασης απο το εδαφος χαριν του μονου ψυγειου στο πατωμα...

HAF922-SS-6_zps1cba0f1d.jpg

λιγο πριν την παραδοση του βαφτηκαν λευκα τα χαραγκτα λογοτυπα στα πλαστικα clips ασφαλισης των 5,25

αλλα φωτο δεν προλαβα να τραβηξω...:tomato:

Αλεξη καλοριζικο και συντομα και με τα νερακια του μεσα

και σε ευχαριστω για την εμπιστοσυνη και την προτιμηση σου!

;)

Link to comment
Share on other sites

ας δουμε κι ενα λιτο HAFακι 922 με ελαχιστες μετατροπες αυτη τη φορα...

βαφη κατα το μοτιβο αμερικανικων muscle cars δεκαετιας 60 & 70

απλα με μεταλλικο μπλε ματ χρωμα και το μοντελο του haf στο πλαι

HAF922-SS-5_zpse4f9fdff.jpg

Εξαιρετικό αποτέλεσμα Γιώργο,όπως πάντα άλλωστε!!!

Καλορίζικο και απο εμένα στον φίλο :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο για άλλη μια φορά άριστος.

Είναι ιδέα μου ή θέμα φωτισμού; Το πάνω με το κάτω μπλέ κομμάτι έχουν 1 τόνο διαφορά στο μπλέ; Αν κ κατα πάσα πιθανότητα είναι απο τον φωτισμό αν όμως γινόταν θα ήταν ακόμα πιο ωραίο θεωρώ.

EDIT: Επίσης θεωρώ οτι θα του πήγαιναν πάρα πολύ ροδάκια απο lian li.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μπορώ να πω ότι το 922 μου αρέσει!!!Τουλάχιστον ξέρω ποιος ([MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION]) είναι ο υπεύθυνος που ήρθε η μέρα να πω ότι μου αρέσει το 922!

Μπράβο ρε George!Πολύ καλή δουλειά και αποτέλεσμα!:T:

Όπως πρέπει με τα ματ του και της καλύπτρες του και όλα!

Η μόνη πρόταση που θα είχα τώρα είναι να παίξει με ανεμιστήρες ίδιου μπλε χρώματος!

Link to comment
Share on other sites

@Κοπρίτης τα ποδαρακια απο που τα αγορασες?

Απλα ποδαρακια της Phobya ειναι, διαμορφωμενα ωστε να κουμπωσουν με τα εργοστασιακα του HAF 922 και να βιδωσουν με μια περαστη βιδα στο σκελετο.

Γιώργο για άλλη μια φορά άριστος.

Είναι ιδέα μου ή θέμα φωτισμού; Το πάνω με το κάτω μπλέ κομμάτι έχουν 1 τόνο διαφορά στο μπλέ; Αν κ κατα πάσα πιθανότητα είναι απο τον φωτισμό αν όμως γινόταν θα ήταν ακόμα πιο ωραίο θεωρώ.

EDIT: Επίσης θεωρώ οτι θα του πήγαιναν πάρα πολύ ροδάκια απο lian li.

Thanx Nick!

Το μπλε ειναι ενιαιο και ομοιομορφο

απλα λογω του μεταλλου που περιεχει

δειχνει διαφορετικα αναλογα με τη γωνια ληψης και τη γωνια του φωτος (καθως και αντανακλασης του φοντου)

Τα ροδακια Lianli τα ειχα προτεινει κι εγω, πιστευω οτι οντως θα ταιριαζαν πολυ ομορφα, ειδικα με καμια διαμορφωση ζαντας, απλα ο ιδιοκτητης θα το βαλει πανω σε γραφειο οποτε ηθελε κατι σταθερο και πιο οικονομικο.

Επιτέλους μπορώ να πω ότι το 922 μου αρέσει!!!Τουλάχιστον ξέρω ποιος (@Κοπρίτης) είναι ο υπεύθυνος που ήρθε η μέρα να πω ότι μου αρέσει το 922!

Μπράβο ρε George!Πολύ καλή δουλειά και αποτέλεσμα!:T:

Όπως πρέπει με τα ματ του και της καλύπτρες του και όλα!

Η μόνη πρόταση που θα είχα τώρα είναι να παίξει με ανεμιστήρες ίδιου μπλε χρώματος!

Να σαι καλα ρε Γιαννη

αλλα εδω που τα λεμε δεν ηταν και τοσο ασχημα το 922...ισως μονο, λιγο πιο απλο σε σχεση με τα αλλα haf...

Τα fans (5 το συνολο) ειναι ολα ρυθμιζομενα Coolermaster R4

ωστε να ταριαξει το μαυρο frame τους με το μαυρο εσωτερικο του κουτιου

αλλα παραλληλα να εχουν και το διακριτικο μπλε φωτισμο κατα τη λειτουργια

Αναμενω κι εγω φωτο του Αλεξη απο στημενο το συστημα με τα νερα του για να δω πως βγηκε!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.