Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

ποιο καλο παιζακι θα με βοηθηχει να κοψουμε το πλαινο του στραΐκερ? σε σχημα νορμαλ το θελω αλλα δεν αγοραζω το οριτζιναλ γιατι δειχνει τους δισκους κατι που ειναι ΝΟ ΝΟ

προσφερω ασφαλιση ΙΚΑ και ικανοποητικες αποδοχες (στο SLN +10%)

Link to comment
Share on other sites

3 στραβωμένους πυκνωτές γύρω απο το module του ήχου, δεν έχεις κουμπώσει τα 2 εξτρα μολεξ στη DFI, ασελγείς σε απαράδεκτο βαθμό πάνω της και την προσβάλεις με το Asus καλώδιο, επίσης μου βρωμάει κόκκινο MSI sata καλώδιο αλλά μπορεί και να κάνω λάθος, πανάκι τύπου μοκετούλα βλέπω επίσης κάτω δεξια την οποία μάζεψες και στην άκρη για να βάλεις την ηλεκτρική σκούπα μάλλον.....

Νταξει σένιο σε βρίσκω. Γιατί τα μολεξ δεν τα έχεις βάλει όλα στην DFI αλήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [09-10-2005 12:03]

[σκέφτομαι να πώ σε Τζαμά να μου κόψει κυκλικό πλέξι ακριβώς όσο είναι ο κύκλος στο πλαι του stacker επειδή το παράθυρο μου φαίνεται κομματάκι μεγάλο και δείχνει και τον κορμό των 5.25 πράγμα που δεν μου πολυαρέσει ]

[

Αυτο κάνε . Πές σε εναν τζαμα να σου κοψει πλεξι στρογγυλο αφου του πας την διαμετρο που εχεις μετρησει ..

1 βγαζεις την σιτα .

2 σπας πολύ ευκολα τις αλουμινενιες ακτινες του πλαινου κυκλικου

3 Βαζεις το ετοιμο κομμενο πλεξι

4 Ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Και τηλέφωνο να παρεις να πεις ....

-4 χιλιοστά πλέξι στρογγυλό κομμένο με διαμετρο 30cm θέλω .

θα γίνει η δουλεια ... [πιστευω] και μετα απλα στελνεις καποιον καποια να στο φερει .

Link to comment
Share on other sites

Το έχει επιχειρήσει κανείς το κόψιμο να ανεβάσει καμιά φωτό να δούμε; Ακούγεται καλό........παίδεμα βέβαια..........αλλά καλό....

@Ντε Νίρο(ea6gka): Σήμερα ήμουν στις καλές μου και είπα να μου κάνω ένα δώρο.....πήρα το ορίτζιναλ πλέξι και μπορώ να πω ότι είναι πολύ ωραίο......εντάξει φαίνεται λίγο η στήλη με τα drives αλλά δε μπορώ να πω ότι χαλάει τη γενικότερη εικόνα. Βέβαια γούστα είναι αυτά....πάντως ξανασκέψου το.....

Link to comment
Share on other sites

Το έχει επιχειρήσει κανείς το κόψιμο να ανεβάσει καμιά φωτό να δούμε; Ακούγεται καλό........παίδεμα βέβαια..........αλλά καλό....

@Ντε Νίρο(ea6gka): Σήμερα ήμουν στις καλές μου και είπα να μου κάνω ένα δώρο.....πήρα το ορίτζιναλ πλέξι και μπορώ να πω ότι είναι πολύ ωραίο......εντάξει φαίνεται λίγο η στήλη με τα drives αλλά δε μπορώ να πω ότι χαλάει τη γενικότερη εικόνα. Βέβαια γούστα είναι αυτά....πάντως ξανασκέψου το.....

Link to comment
Share on other sites

@ea6gka

Πολυ ομορφο και μαζεμενο

Απο οσο μπορω να διακρινω στην φωτο πρεπει να εχεις σφιξει πολυ τις πεταλουδες

στο block Αν τις λασκαρεις λιγο δεν θα εχεις διαφορα σε θερμοκρασιες και θα ελαφρωσεις τις τασεις στρεβλωσης της μητρικης .Σε περιπτωση που εχεις βαλει το backplate tis DFI απλα αγνοησε την παρατηρηση μου

Θα προτεινα επισης την αντικατασταση των μεταλικων σφικτηρων με καλης ποιοτητας δεματικα Κανουν την ιδια (αν οχι καλυτερη ) δουλεια ειναι πολυ πιο διακριτικα και πιο εμφανισιμα

Τα ρακορ εχουν την απαραιτητη διασταση -σχεδιαση ωστε να κανουν την χρηση μεταλικων σφικτηρων μη αναγκαια

Μπορειτε να δοκιμασετε το εξης Περαστε το λαστιχο κανονικα και μετα προσπαθηστε να το τραβηξετε κατα εξω (μιλαμε παντα γι α λαστιχο εσωερικης 10-13 μμ) Βαζοντας τωρα ενα δεματικο αναμεσα στα "δοντια " του ρακορ εισαστε οκ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

new8au.th.jpg

εγινε μιχαλη θα τις λασκαρω , thanks το backplate της DFI δε το εχω βαλει - δεν το ηξερα οτι μπορω να περασω με εκεινο απο πισω τις βιδες.

Πανευκολα αρκει να βγαλεις τα παξιμαδακια που εχει το backplate

ΤΙΡ Φυλαξε τα καπου γιατι χανονται ευλολα ...............

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.