Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Χθες, στις 21:02]

Eαν δεν κανω λαθος

δεν υπαρχουν ετοιμα σπιραλ sata καλωδια...

απλα τυλιγεις το κοινο καλωδιο γυρω απο ενα κατσαβιδι -

ή αλλο κυλινδρικο λεπτο μακροστενο αντικειμενο

και παιρνει τη γραμμη του σπιραλ...

φιλε κοπριτη και ομως υπαρχουν ετοιμα εγω ενα εχω και αυτο μου το εδωσε φιλος που απλα ετυχε και το ειχε μεσα ο σκληρος του δικος...εχω ψαξει ολη την στουρανη μαγαζια με ηλεκτρονικα και στο e-shop αλλα τιποτα...εχω απελπιστει και επειδη εινα απο τα τελευτεα κομματια που θελω για να αρχισω το κοψε-ραψε μου την εχει δωσει...δεν ξερω αν με τον τροπο που λες θα γινει στο αποτελεσμα που θελω θα το δοκιμασω ομως και θα σου πω...δεν ηξερα κιολας οτι γινετε...να και ενα link για το πως ειναι τα σπιραλ...(δεν ειναι δικο μου το pc) http://img283.imageshack.us/img283/9028/fullinside8vr5kp.jpg
Link to comment
Share on other sites

πολυ πρωτοτυπο το κουτακι σου Σπυρο

μαρεσει πολυ η καθαρη προσοψη με το cd-rom slot

και το πλαινο κοψιματακι

σωστη και η πατεντα για το κλεισιμο των ενδεικτικων leds το βραδυ

Keep it up :T:

:dots:

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ

καντε ρε παιδια επιτελους αυτη την ερημη την case gallery

να συγκεντρωθουν οι δουλιτσες ανα χρηστη

και να μην χανονται σε ενα αχανες thread

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tatos [Σήμερα, στις 18:43]

φιλε κοπριτη και ομως υπαρχουν ετοιμα εγω ενα εχω και αυτο μου το εδωσε φιλος που απλα ετυχε και το ειχε μεσα ο σκληρος του δικος...εχω ψαξει ολη την στουρανη μαγαζια με ηλεκτρονικα και στο e-shop αλλα τιποτα...εχω απελπιστει και επειδη εινα απο τα τελευτεα κομματια που θελω για να αρχισω το κοψε-ραψε μου την εχει δωσει...δεν ξερω αν με τον τροπο που λες θα γινει στο αποτελεσμα που θελω θα το δοκιμασω ομως και θα σου πω...δεν ηξερα κιολας οτι γινετε...να και ενα link για το πως ειναι τα σπιραλ...(δεν ειναι δικο μου το pc) http://img283.imageshack.us/img283/9028/fullinside8vr5kp.jpg

τα καλωδια αυτα ειναι φτιαγμενα με τον τροπο που σου περιεγραψα προηγουμενως

εαν σου τυχουν πολυ σκληρα και ακαμπτα καλωδια,

μπορεις να τα ζεστανεις λιγο και με ενα πιστολακι των μαλλιων

την ωρα που τα εχεις τυλιγμενα γυρω απο το μολυβι - κατσαβιδι

και να τα κρατησεις μεχρι να κρυωσουν για να τους σπασεις τον τσαμπουκα

αν το μηχανακι του φιλου σου ειναι αγορασμενο απο Multirama

τα καλωδια αυτα τα εχει τυλιξει ο συμφορουμιτης Michalis76

(ο οποιος μαλλον διεκδικει και την πατροτητα της εν λογω πατεντας)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vpapanik [Χθες, στις 21:09]

Σωστότατος !!!!! Eτσι γίνεται τέλειο. καλύτερα με μολύβι κιολας

offtopic : σε παρακαλω δωσε μου το screen saver σου με το ματριχ .στειλε πμ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giannhsg

Το δευτερο μου pc (χειροποιητο) :-P

celeron D 2.66

Καλή φάση....σε φαντάζωμαι σε κανένα μαγαζί......"Συγγνώμη, μια στιγμή να βγάλω το.... φορητό μου"

Link to comment
Share on other sites

καλως ηλθες γιαννη.καλη χρονια χρονια πολλα για το ονομα σου και ευχαριστουμε για το εκπληκτικο σου κουτακι:)

πολυ καλος πραγματικα.

μια απορια.μπορεις να εξηγησεις λιγο την ροη του αερα?επειδη με τοσα φανακια μπερδευτηκα

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλος φιλε , πολυ καλη δουλεια

να παρατηρησω μονο τα εξης

-γιατι ρε ανθρωπε δεν εβαλες ανταπτορα που φερνει τις Pci οριζοντια και εκοψες ολη τη βαλιτσα καθετα?

-αντι για φαν μπορουσες ανετα να εχεις μια γριλια μονο με εναν 12αρη σε καποιο κεντρικο σημειο.

παντως δεν δικαιουμαι να λεω πολλα γιατι παρομοιο προτζεκτ το ξεκινησα και γω και εχω τα κομματια εδω περα ακομα .(για το αμαξι προοριζοταν με ινβερτερ) .εφω σκαλωνα με τις καρτες pci , δεν μου αρεσε καθολου το πως εμπαιναν στο δικο μου.

εξω απο το χορο ολοι λεμε πολλα τραγουδια...

μπραβο μαν , πολυ ωραιος , καλη δουλεια και αισθητικα επισης καλο

το ιδανικο θα ηταν και μια οθονη απο λαπτοπ .εγω βρηκα και την εχω εδω αλλα δεν ξερω πως να την κανω να δουλεψει ...πακετο...

cu man

:T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [06-01-2006 20:03]

Προσωπικά πάντως δεν μου αρέσουνε καθόλου σε σπιράλ... Γούστα είναι αυτά...

βασικα καλύτερα τα καλώδια να μην είναι σπιραλ ουτε τυλίγμένα\μπλεγμενα\.... αλλα ελεύθερα και όσο το δυνατόν πιο τεντομένα,για τον πολύ απλό λόγο ότι δημιουργείτε ρεύμα απο επαγωγή και αυτεπαγώγη με αποτέλσμα στο ίδιο καλώδιο να έχεις δύο ρευματα ενα με θετική φορά(αυτην που θεωρούμαι εμείς) και ενα με αρνητική ,βέβαια το "αρνητικό" ρεύμα που προκαλείτε δεν συγκρίνεται σε ισχύ σε σχέση με το "θετικό" παρόλα αυτά εχουμε ως αρνητική συνέπεια την απώλεια δεδομένων και την δημιουργεία πολλών ηλεκτρομαγνητικών πεδίων!

Link to comment
Share on other sites

@giannhsg

καλως ηρθες

και συγχαρητηρια για πολυ καλο το βαλιτσακι σου

σε μια μελλοντικη βελτιωμενη version του

θα μπορουσες να ενσωματωσεις και μια 15-17αρα tft εσωτερικα στο καπακι

και να βαλεις ενα CM crossflow fan αντι για πολλα και διαφορετικα ανεμιστηρια

για καλυτερο airflow και για λογους αισθητικης ομοιομορφιας

επισης διατρητο φυλλο μεταλλου σαν της ACRyan θα μπορουσε να αντικαταστησει τα πλαινα τοιχωματα δινοντας πιο αγριο Look και βοηθωντας τον καλυτερο αερισμο του εσωτερικου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Panosis [Σήμερα, στις 15:25]

βασικα καλύτερα τα καλώδια να μην είναι σπιραλ ουτε τυλίγμένα\μπλεγμενα\.... αλλα ελεύθερα και όσο το δυνατόν πιο τεντομένα,!

μπα μια χαρα ειναι σε μενα:p

post-3128-1416072363,2197_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.