Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Πολύ καλός! Το oblivion πάνω σαυτήν θα είναι τρέλλα!! Μου αρέσει πολύ η συμμετρία του δωματίου με τις 2 βιβλιοθήκες! Το xbox360 πάντως θα το χα βάλει σε μία πιο περίοπτη θέση!

Link to comment
Share on other sites

μπα εγω νομιζω πως θα μου φενοτανε μικρη η αναληση...αλλα τεσπα...ειναι υποκειμενικο...γενικα πρεπει να ειναι πολη μεγαλη πορωση ε??? :p εχεισ συνδεσει και σημα τηλεορασης? τηλεοραση ειναι κανονικα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

ναι ολα ειναι επανω....TV,XBOX,PC...πειρα και φυσικα το καλωδιο DVI TO HDMI και το συνεδεσα και ειναι κορυφη απο χρωμα...και ευκρεινια...ωσο για την αναληση δεν θελω παραπανω...:)

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ να πάρω ένα desktop case , αφού είχα ψιλοβαρεθεί τους κλασσικούς τεράστιους πύργους με τα πολλά λαμπιόνια , και επειδή είχα καλομάθει στο νεράκι , του κοτσάρισα και ένα aquagate

Μετά από 4 κοψίματα των χεριών από το δούλεμα της λαμαρίνας , 2 φουσκάλες από το σιδεροπρίονο , και αρκετές επικλήσεις στους Αγίους , τα ψιλοσυμμάζεψα στο τέλος και ειδού

DSC02079Medium.jpg

DSC02075Medium.jpg

DSC02076Medium.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το κυτίο σου Captain...γομάρι αλλα ευρύχωρο. Πως την χώρεσες την ΑΤΙ με το δίσκο??? Σα να φιλιούνται φαίνεται στη φωτό! Μεγειές!

edit

Κάτω απο τα DVD στην πρόσοψη φαίνεται να είναι καλή θέση για μια LCD :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες :)

Αναγκάστηκα και στρίμωξα τον ανεμιστήρα μπροστά από τον ράπτορα προς τα κάτω , ώστε να μπει πιο μέσα ο σκληρός . Κανονικά , με καμμία Παναγία δεν χωρούσε , το ίδιο και με τα περισσότερα καλώδια , χρειάστηκε να κοπούν αρκετά τμήματα του μετάλλου για να περάσουν

Απο διαστάσεις είναι αρκετά καλά , 425χ425 , ίσως θα ήταν καλύτερο αν είχαν διαθέσει 2 ακόμη εκατοστά στο πλάτος , θα βοηθούσε αρκετά

Κάτω από τα DVD είναι οι usb θύρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα τα pc σας παιδιά!! μπράβο!!

CaptainMilo : γιατί πήγες σε Silverstone;;; πολύ ακριβά και πολύ μεγάλα κουτιά, και το σχέδιο τους πάντα το ίδιο...βεβαια από ποιότητα είναι πολύ καλα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l

φιλε CaptainMilo οι δίσκοι τί θερμοκρασίες ανεβάζουνε? άν βλέπω καλά δέν αερίζονται καθόλου ε?

Δεν ανεβάζουν ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες , έχουν από έναν 9άρη ανεμιστήρα μπροστά

Πήγα σε SilverStone και συγκεκριμένα στο αυτό το μοντέλο κυρίως λόγω της πολύ καλής κυκλοφορίας αέρα που έχει , καθώς και του λιτού design

Τα Thermaltake και Coolermaster δεν μου άρεσαν καθόλου σ'αυτόν τον τομέα , με τα περισσότερα από αυτά να έχουν μόνο 1 80mm intake , 2 60mm έξοδο , ενώ το συγκεκριμένο έχει 2 90άρηδες είσοδο , 2 80άρηδες έξοδο , και τον 12άρι της υδρόψυξης τον έχω να βάζει αέρα , με αποτέλεσμα να ψύχει τις μνήμες

Γενικώς έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητα του συγκεκριμένου κουτιού

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πάντως αν έπαιρνα desktop case (ειδικά για χώρο όπως σαλόνι) σίγουρα Silverstone θα έπαιρνα, αν και θα προτιμούσα κάποιο με οθονούλα μπροστά και function keys στην πρόσοψη. Επίσης δεν θα έβαζα απ'έξω το aquagate mini 120 αλλά θα έβαζα στον ένα πίσω ανεμιστήρα το aquagate mini 80. Πρέπει να ναι λίγο ενοχλητικό αυτό το εξόγκωμα στο πλάι.

Link to comment
Share on other sites

@takas: στο πανελ της zalman πως έχεις συνδέσει τα fan? Εχω το ιδιο κουτι και λέω αφού το πίσω 90mm έχει ρυθμιστη στοφών, να ανοίξω μια τρύπα σε ένα μπροστινό καπακι, να βάλω και ένα μαύρο κουμπι στο ποτενσιομετρο και ετοιμος! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Επίσης δεν θα έβαζα απ'έξω το aquagate mini 120 αλλά θα έβαζα στον ένα πίσω ανεμιστήρα το aquagate mini 80. Πρέπει να ναι λίγο ενοχλητικό αυτό το εξόγκωμα στο πλάι.

Βασικά ούτε που φαίνεται μετά την τακτοποίηση των συσκευών , αλλά καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις

Αρχικά σκεφτόμουν να μπει ή ο ανεμιστήρας ή το ψυγείο εσωτερικά του κουτιού , αλλά κάτι τέτοιο ήταν αδύνατον λόγω περιορισμένου χώρου + το ότι έβρισκαν στα πυκνωτάκια της DFI

Όσο για το 80άρι mini , αρχικά το σκέφτηκα , αλλά προτίμησα το 120άρι για καλύτερη ψύξη , από την στιγμή που η διαφορά της τιμής τους ήταν πολύ μικρή . Επίσης , προκειμένου να προσαρμοστεί το 80άρι ψυγείο στο πίσω μέρος , όπου βρίσκονται οι 80άρηδες , θα έπρεπε να καταργηθεί ο ένας από τους 2 ώστε να περάσουν οι σωλήνες , και δεν ήθελα να χάσω καμμία από τις θύρες αερισμού του κουτιού

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.