Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Κατι ψιλοκαταφερα.

Το πριν 605162IMG_0583.jpg και το μετα 374287IMG_0584.jpg.

Αλλες φωτογραφιες:

374209IMG_0585.jpg284584IMG_0586.jpg735244IMG_0592.jpg.

Καποια αλλη προταση. Πως σας φαινεται τωρα? Θα κατσω να το καθαρισω κιολας καποια στιγμη μεσα στη βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha [Σήμερα, στις 06:43]

Κατι ψιλοκαταφερα.

Καποια αλλη προταση. Πως σας φαινεται τωρα? Θα κατσω να το καθαρισω κιολας καποια στιγμη μεσα στη βδομαδα.

Πολυ καλυτερο ειναι τωρα:T:

Δοκιμασε να βαλεις μονο την καλωδιοταινια πισω απο το mobo αν γινεται. Ριχνεις και ενα ξεσκονισμα και εισαι πρωτος!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha [14-01-2007 17:32]

Mη γελασετε. Αλλα το ανεμιστηρα απο την ψυκτρα πως μπορω να το βγαλω? Πρεπει να ξεβιδωσω πρωτα το grill και μετα να περασω λεπτο κατσαβιδι?

βγαλε πρωτα την ψυκτρα απο την μητρικη...

μετα μπορεις ανετα να ξεβιδωσεις τον ανεμιστηρα, χωρις να κυνδυνευει κατι απο καποια λαθος κινηση σου, και να πας μπαλκονι και να φυσιξεις με ολη σου την δυναμη αναμεσα στα fins της ψυκτρας...

ειμαι σιγουρος οτι θα εκπλαγεις απο το ποση σκονη χωραει σε μια ψυκτρα... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sakis_the_fraud

ει!

ωραιο κουτι!

την ΖALMAN την δινεις? :p

Σου έχω στείλει πμ για τη Zalman!

αυτο το κομματι που εχεις τους σκληρους το ειχε ή το εβαλες εσυ?

τελικα αυτο με τις USB το εχουμε ΟΛΟΙ! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sakis_the_fraud [03-01-2007 22:17]

ει!

ωραιο κουτι!

την ΖALMAN την δινεις? :p

αυτο το κομματι που εχεις τους σκληρους το ειχε ή το εβαλες εσυ?

τελικα αυτο με τις USB το εχουμε ΟΛΟΙ! :D

Σου έστειλα πμ για τη Zalman. Δες το!

Link to comment
Share on other sites

cabrinhia το κουτακι σου εχει πολλες προοπτικες μονταρισματος αν εχεις ορεξη.ειναι και τεραστιο-ευρυχωρο.ριξτου ενα βαψιματακι μεσα-εξω,βαλε ενα πανελακι στην κενη 8εση που εχεις πανω απο το DVD πετα του και ενα ωραιο πλεξακι στο πλαινο και 8α γινει σουπερ.

ειναι κριμα να εχεις μια τετοια γυναικαρα εκει μεσα και να μην την δειχνεις (aka Titan Vanessa) :p :p :p :p :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το κομπλιμεντο. :)

Το βαψιμο αν γινει θελω να γινει καλα. Και επειδη τωρα ουτε τα χρηματα εχω ουτε το χρονο να το αφησω καπου το εχω καθυστερησει. Να το βαψω με σπρευ? Ενα αλλο που το ειχα δοκιμασει ειχε βγει μια χαρα. Απλα αν χτυπουσε καπου εσπαγε το χρωμα. Θα πρεπει να βαψω και τα dvd drives. Kατι που φοβαμαι για δυο λογους. Να μην μπει μεσα στο μηχανισμο χρωμα και μη γινει ασχημοτερο μιας και θα σβηστουν τα σχεδιακια (αυτα που γραφουν μαρκα κλπ).

Πανελ το σκεφτηκα να βαλω για να καλυψω το κενο μιας και δεν εχω καπακι (ειπαμε, απο σκουπιδια καταστηματος υπολογιστων το τσιμπισα). Ομως και περιττο μου ειναι (δε με ενοχλει ο θορυβος καθολου) και με καλωδια θα γεμισω. Μονο στο να βλεπω θερμοκρασιες θα βοηθησει.

Το πλεξυ θα γινει. Ηταν να εχει ηδη γινει αλλα εμπλεξα. Παντως προσεχως θα το φτιαξω. Δισκους για το ντρεμελ να παρω και ειμαι ετοιμος. Ααα και ενα πλεξυ. :)

Πυρ, γυνη και θαλασσα λενε. Εμενα ομως η γυνη με εσωσε. Απο 56 σε load επεσα στο 42. Εκει που δεν επεσα πολυ ειναι στο idle (απο 44 πηγε 39). Και περα απο το οτι ειναι κουκλαρα εχει και αλλα καλουδια. Μπαινει παντου και εχει υπερπληρη συσκευασια. Μεχρι και κατσαβιδι ειχε στο πακετο.

Γαμωτο, σκεψεις φυτεψες με στο μυαλο μου και ερχονται μερες δυσκολες (εξεταστικη).

Link to comment
Share on other sites

Ι know I know...

για το βαψιμο το σπρευ δεν ειναι κακη ιδεα.το αντι8ετο μαλιστα.απλα 8α πρεπει να πεσει καλο τριψιμο-ασταρωμα πρωτα για να μην εχεις τα σπασηματα που αναφερεις.οσο για τα optical drives,δεν χρειαζεται να τα βαψεις οπως ειναι.8α βγαλεις τις προσοψεις που ειναι κουμπωμενες με κλιπακια και κανεις τη δουλεια σου ανενοχλητος.τα logo φυσικα 8α φυγουν απο το τριψημο αλλα γιατι σε ανησυχει αυτο?καλυτερα ειναι σκετο μαυρο πχ.υποκειμενικο βεβαια αλλα εγω ετσι το βλεπω.εμενα πχ το NEC μου εχει τα logo αναγλυφα και δεν εχει ασπρα γραμματακια και το προτιμω ξεκα8αρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Να και το δικό μου μετά απο αλλαγή mobo+OCZ cooler

Αρχική απάντηση από obijuan1983

και μια με φλας...

μια αλαγη κανε στο μπλοκ ομως για να δυχνουν καλητερα οι σωλινες, γυρισετο κατα 90 μοιρες ετσι ωστε η εισαγογη να ειναι αριστερα και η εξαγογη δεξια χωρις να σταυρονοντε οι σωλινες

Link to comment
Share on other sites

90 μοίρες δεν γίνεται θα βρίσκει στο chipset...

180 μοιρες δεν γίνεται γιατί μόνο απο την μια εχει δοντάκι το μπλοκ σε περίπτωση που υπάρχουν πυκνωτές γύρω απο το σόκετ.

Το μόνο που γίνεται και έτσι το είχα πριν, είναι να αλλάξω την είσοδο-εξοδο στο μπλοκ για να μην σταυρώνουν οι σωλήνες αλλά το κρύο νερό δεν θα πέφτει τότε στο κέντρο του μπλοκ αλλά στο πλάι...

Link to comment
Share on other sites

Να και το δικό μου μετά από την αλλαγή τον fans σε dark blue led

Αλλαγή kai αντλίας σε laing D4 or swifteq MP650

αλλαγή τανκ στο απίστευτο μου Μιχάλη (eleven)

17012007482cq4.th.jpg

cimg0048pg8.th.jpg

cimg0046dj4.th.jpg

Ακούω τα σχόλια σας..

Να και μια φοτο πως ήταν πριν

040220062263uw.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.