Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από HcR

Ωραια πατεντα με τους fan για την vga....

Κανενα συμαζεμα δεν βλαπτει..:p

......αχμ.......και όμως βλάπτει..........

dsc00839wb8.th.jpg

dsc00840zo5.th.jpg

dsc00841vn1.th.jpg

πατάμε Power να ανάψει και @@....

edit......τώρα δλδ πως που ΗΡΘΕ και δούλεψε?:wall: :wall: :wall: :wall: :rant: :rant: :rant: :rant: :rant: τι είχε πάθει κ αναστήθηκε? :S 2 δίσκους έχω μόνο πάνω και την geforce mx440...

Link to comment
Share on other sites

Με 1000 Stacker 832... Πολυ βολικό και ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ (δεν το περίμενα τόσο αλλα κάθε φορά που το βλέπω μου αρέσει ακόμα πιο πολύ). Απλετος χώρος να αφήσεις και τα παιδιά να κάνουν κούνια, και πανέξυπνος σχεδιασμός. Η θήκη του Ράπτορ, το cage με τους δίσκους και φυσικα το πορτάκι μπορείτε-να-με-λέτε-4χ120.

@gbak αν είσαι Αθήνα μπορείς να έρθεις να το δείς anytime στημένο ιδίοις όμμασι...

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε μαν Αθηνα ειμαι...και ευχαριστω για την προσκληση! απλα αυριο το πρωι θα μου το φερει το πλαισιο οποτε παω καρφωτος....

δεν μου λες προφανως ο φωτισμος ειναι μπλε ετσι απο μαμα...εσυ τον αλλαξες πρασινο να υποθεσω?

Link to comment
Share on other sites

Αρα βασικά οι διαστάσεις είναι ίδιες... βασικά εμένα αυτό που μου αρέσει πάρα πολύ είναι το πλαινό παράθυρο για τα ανεμιστήρια (πέρα απο το design βέβαια)...

Ερώτηση... Το μπροστινό καπάκι αφαιρείται λογικά ε? Γιατί προσωπικά μου την δίνει τρελά το άνοιγε-κλείσε και ένας απο τους λόγους που τα αποφεύγω είναι γιατί θα κρατήσουν μόλις 1 μέρα (κάτι θα κάνω και θα το σπάσω... :p)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Ερώτηση... Το μπροστινό καπάκι αφαιρείται λογικά ε? Γιατί προσωπικά μου την δίνει τρελά το άνοιγε-κλείσε και ένας απο τους λόγους που τα αποφεύγω είναι γιατί θα κρατήσουν μόλις 1 μέρα (κάτι θα κάνω και θα το σπάσω... :p)

Ναι μπορείς να το βγάλεις τελείως καθώς επίσης να αλλάξεις και την μεριά που ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Αρα βασικά οι διαστάσεις είναι ίδιες... βασικά εμένα αυτό που μου αρέσει πάρα πολύ είναι το πλαινό παράθυρο για τα ανεμιστήρια (πέρα απο το design βέβαια)...

καλα αυτο ξεχνα το ..με την thermalright 120

εντωμεταξυ το silverstone TJ-09B μικρο μου φανηκε εχω συνηθισει στην ντουλαπα το στακερ γι αυτο μαλλον...κατασκευαστικα πολυ καλο ομως αν και με χαλαει γιατι ειναι πολυ κυριλλε..

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν την 7950GX2 και ψήνονται μαζί τις... Μια ιδέα για την ψύξη τις χωρίς να δώσουν τα 30 για το kit που σηκώνει την έξω ποιο πάνω.

Έτσι έριξα την EVGA 7950GX2 από 72 η μέσα και 56 η έξω, σε 57 η μέσα και 51 η έξω...

p1010004ne4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mitsosoft [Σήμερα, στις 00:21]

Ναι μπορείς να το βγάλεις τελείως καθώς επίσης να αλλάξεις και την μεριά που ανοίγει.

To τελειώς με ενδιαφέρει γιατί το μισάνοιχτο θα μου την δώσει στα νεύρα εμένα :p ...τσικι τσικι καθέ μερά ειδικά άμα με "ανάψει" και κάνα game, το βλέπω να φεύγει με μπουκέτο... :hehe:

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 00:30]

καλα αυτο ξεχνα το ..με την thermalright 120

εντωμεταξυ το silverstone TJ-09B μικρο μου φανηκε εχω συνηθισει στην ντουλαπα το στακερ γι αυτο μαλλον...κατασκευαστικα πολυ καλο ομως αν και με χαλαει γιατι ειναι πολυ κυριλλε..

Αααααααα ναι... αυτο το είχα ξεχάσει... :devil: Δεν ειμαι πια μόνος στην ζωη...έχω και την Thermaright που πρέπει να λογαριάζω στις αποφάσεις μου.... :rofl:

Βασικά αυτο που λες πέρα του μεγέθους που λες είναι και λίγο "ατονο" εξωτερικά σε σχέση με τo υπάρχων στακεράκι σου...

Δεν ξέρω guys... Προσωπικά πιστεύω ότι ενώ οθόνες και γενικά τα περιφερειακά έχουν εξελιχθει παρα πολύ σε design σε σχέση με το παρελθόν, τα κουτιά ναι μεν έχουν βελτιωθεί σε εργονομία και υλικά αλλα εξωτερικά πολύ συμβατούρα ρε παιδί μου... Κάποια tower όπως τα θυμάμαι τα '80ς είναι...

250 να τα δώσω δεν λεω...αλλά να έχει και ενα design, μια άποψη...να λένε κάτι και σαν κουτιά... Ορισμένα για να μην πω η πλειοψηφία σαν βαμμένες ορθογώνιες κούτες φαίνονται εξωτερικά σε έναν άσχετο...

Εδω μέχρι και οι κάρτες γραφικών που στην τελική δεν τις βλέπεις ουσιαστικά έχουνε παπάδες πάνω και ορισμένες είναι πολυ "aggressive" είτε σε στυλ είτε σε σχεδιασμό...

Προσωπική άποψη βέβαια....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

καλα αυτο ξεχνα το ..με την thermalright 120

NEWSFLASH: H Thermalright Ultra-120 χωράει ΚΑΝΟΝΙΚΑ με το πλαινό πλαίσιο με τους ανεμιστήρες αρκεί να μην βάλεις έναν στην επάνω αριστερή θέση (οπως το βλέπεις κλειστό). Ουτε κόψιμο ουτε τιποτα χρειάζεται ;)

24072007ka9.th.jpg

@gbak ναι ο φωτισμός ήταν μπλε (δλδ το φανάκι στο cage των δίσκων και τα λεντάκια του δίσκου και power). Απλα είχα εναν πράσινο coolermaster και τον αντικατέστησα. Για τα λεντάκια δεν ξέρω αν γίνεται κάτι πάντως... Αλλα οκ, νο πρόμπ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LevelOne [Σήμερα, στις 14:05]

NEWSFLASH: H Thermalright Ultra-120 χωράει ΚΑΝΟΝΙΚΑ με το πλαινό πλαίσιο με τους ανεμιστήρες αρκεί να μην βάλεις έναν στην επάνω αριστερή θέση (οπως το βλέπεις κλειστό). Ουτε κόψιμο ουτε τιποτα χρειάζεται ;)

24072007ka9.th.jpg

@gbak ναι ο φωτισμός ήταν μπλε (δλδ το φανάκι στο cage των δίσκων και τα λεντάκια του δίσκου και power). Απλα είχα εναν πράσινο coolermaster και τον αντικατέστησα. Για τα λεντάκια δεν ξέρω αν γίνεται κάτι πάντως... Αλλα οκ, νο πρόμπ...

Τωρα με έφτιαξες φίλε... :T:

γιατί μέτα το τρελό ράβε-ξήλωνε για να κλεισει το πλαινο στο στακεράκι μου είπα ότι στο επόμενο κουτί η Τhermalright θα έρθει μαζί μου παρέα στο Πλαίσιο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman [Σήμερα, στις 19:46]

Παιδια επειδη βαρεθηκα το Αρμορ μηπως εχετε κανα λινκ με καλο review για το stacker 832??

Google is your friend :)

Δες εδώ και εδώ για παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Lazy Dog

Google is your friend :)

Αυτό ξαναπες το αλλά καμία φορά δεν βρίσκω αυτό που θέλω( όπως τώρα ) thanks για τα λινκ.

EDIT:βασικά το 1ο το έχω διαβάσει αλλά δεν μου άρεσε

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.