Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Here We go!!

Με τα led δεν φαίνονται όλα ξεκάθαρα αλλα αύριο πρωι πρωί θα βγάλω με leds off:banging:

p1010918ia7.jpg

p1010919fe7.jpg

p1010920kr5.jpg

Οι εσωτερικές φωτογραφίες τραβήχτηκαν με το w810i μου γιατί η μπαταρία της panasonic μου άδειασε :(

dsc00458qv8.jpg

dsc00459lm9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αμα θα φτάσουν ως το πάνελ όμως....Ίσα ίσα φτάνουν στην μητρική!Εκτός εαν υπάρχουν επεκτάσεις...

Ολα τα πανελακια εχουνε επεκτασεις νομιζω.. Ή τουλαχιστον μπορεις να ρωτησεις γι αυτο πριν αγορασεις καποιο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χώρο το κουτάκι λέμε! :D Απλά μου την δίνει το τροφοδοτικό να είναι κάτω...

Το κουτί δεν έχει χώρο άμα δεις το δικό μου, αλλά ο φίλος το έχει περιποιηθεί άριστα :D

Πως το έβαψες μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Thank u all.:T:

Πολύ χώρο το κουτάκι λέμε! :D Απλά μου την δίνει το τροφοδοτικό να είναι κάτω...

Καθαρα θεμα συνηθειας ειναι mate. Απλα αλλαζεις λιγο τη διαταξη των ανεμιστηρων. Εγω π.χ. εβαλα τερμα πανω το Zalman το controller ακριβως απο κατω 2 bay με 12αρηδες και τερμα κατω σκληρο και dvd-rom.Aπλα για οσους ξερουν το κουτακι εχω γυρισει το τροφοδοτικο αναποδα να παιρνει αερα απο κατω και του αλλαξα και ανεμιστηρα συνδεοντας τον παραλληλα με το controller.

Φιλε jpavly στην αρχη το ετριψα με ενα βρεγμενο ελαφρως scotch brite σε οσες επιφανειες εβαψα και στη συνεχεια περασα ολες τις επιφανεις απο 2 χερια μαυρο ματ σπρευ απο Praktiker (της Βιβεχρωμ ειναι, δεν θυμαμαι ακριβως το ονομα του).Περιπου 30-40 λεπτα μεταξυ των χεριων. Παντως σαν χρωματικο αποτελεσμα εμενα με ικανοποιει 95%. Τωρα για διαρκεια στο χρονο θα δειξει.;) Απλα ενημερωτικα χρειαστηκα 2x500ml σπρευ.

Link to comment
Share on other sites

Aπλα για οσους ξερουν το κουτακι εχω γυρισει το τροφοδοτικο αναποδα να παιρνει αερα απο κατω και του αλλαξα και ανεμιστηρα συνδεοντας τον παραλληλα με το controller.

Έκανες τρύπα από κάτω για να αερίζεται δηλαδή; Γιατί από κάτω είναι σίδερο lol

Και κάτι ακόμα, από αυτό το τροφοδοτικό τα καλώδια έφτασαν άνετα στην mobo? ή έβαλες προεκτάσεις;

Έγινε επεξεργασία από jpavly
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.