Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

φιλε @Doc1355 ΦΟΒΕΡΟ του κουτι σου.....

ψαχνω εδω καιρο να βρω ''καθαρο'' φωτισμο σε κουτι και κατα 98% τον βρηκα!!!!!! επισης η δουλεια που εχεις κανει να κρυψεις το τροφοδοτικο κρυβει και τα καλωδια και το κανει πεντακαθαρο.....:)

Ερωτηση.εχει βαψει μπλε το τις κοκκινιες γριλιες της καρτας γραφικων????

επισης γυρω απ τον vertex εκτος εαν δεν τπο βλεπω καλα, παρατηρω ελαφρια χρηση φωτισμου?εκει δεν θα ηθελες ενα πολυ λεπτο πλαισιο με μπλε φωτισμο????

αψογη η δουλεια που εχεις κανει με τα plexi ειναι αυτο ακριβως που θελω να κανω με τον obsidian Μου!:dance3:

Πανος

Nα΄σαι καλά Πάνο!

Λοιπόν Στην κάρτα γραφικών εχω βάλει μπλε αυτοκόλλητο βινυλίου..

Γυρω απο τον ssd ναι φαίνεται φως απο την uv cathode που είναι απο πίσω του..

Λεπτό πλαίσιο εννοείς να είχα κάνει αλλο ένα σχέδιο γύρω απο τον ssd ώστε να φωτίζει απο μέσα το plexi;

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Tέλος με την μετακόμιση και ευκαιρία να σας δείξω το update του Δεκεμβρίου που έλεγα!

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

1) Πήραν δρόμο τα covers απο χαρτόνι που είχα κάνει και κόπηκαν νέα απο λευκό plexi (Οχι διάφανο,γαλακτερό)!

2) Στο cover των σκληρών έκοψα ένα κομμάτι ώστε να κουμπώσει ο ssd..

3) Σχεδίασα τα αυτοκόλλητα που βλέπετε τα οποία κόπηκαν πάνω σε μαύρο ματ αυτοκόλλητο βινυλίου.

Θέλω να φτιάξω λίγο καλύτερα τον φωτισμό στο μεγάλο cover αλλα οκ..

Αψογο το κουτι! Αυτο που με εντηπωσιασε ειναι το plexi στο τροφοδοτικο,αυτη την γωνια την παραγγειλες ετσι? Και αν ναι απο που γιατι σκεφτομαι και εγω να κανω κατι τετοιο..

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

Mανο πανεμορφο το 600αρι σου!

χαιρομαι που εβγαλες τα χαρτονια και το εκανες the right way!

εδειξε πολυ καθαρο κι ομορφο!

ισως προσωπικα να επελεγα λιγοτερα λογοτυπα συγκεντρωμενα στο τμημα της δεξιας καλυπτρας

αλλα αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο!

και παλι congrats!

Link to comment
Share on other sites

Αψογο το κουτι! Αυτο που με εντηπωσιασε ειναι το plexi στο τροφοδοτικο,αυτη την γωνια την παραγγειλες ετσι? Και αν ναι απο που γιατι σκεφτομαι και εγω να κανω κατι τετοιο..

Δέν είναι γωνία βασικά κούρμπα κάνει το plexi και ναι το παράγγειλα κομμένο και κουρμπαρισμένο εκεί που ήθελα..

Αργότερα θα τα βγάλω να τα φωτογραφίσω σκέτα τα covers να τα δείς πως είναι..

Mανο πανεμορφο το 600αρι σου!

χαιρομαι που εβγαλες τα χαρτονια και το εκανες the right way!

εδειξε πολυ καθαρο κι ομορφο!

ισως προσωπικα να επελεγα λιγοτερα λογοτυπα συγκεντρωμενα στο τμημα της δεξιας καλυπτρας

αλλα αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο!

και παλι congrats!

Thanks ρε Γιώργο, καλά ναι για τα λογότυπα το δέχομαι είναι υποκειμενικό όπως λές :)

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχας welcome to the Abstergo club! ;):T:

Συνεχιζει να με εντυπωσιαζει το project, καλυτερο απο ποτε, τωρα!:T:

Προλαβες μηπως να το βγαλεις καμια φωτο γαλατενιο πριν βαλεις τα αυτοκολλητα;

Αντε επομενο βημα custom w/c με λευκο σωληνα αντι της Η100 :D

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχας welcome to the Abstergo club! ;):T:

Συνεχιζει να με εντυπωσιαζει το project, καλυτερο απο ποτε, τωρα!:T:

Προλαβες μηπως να το βγαλεις καμια φωτο γαλατενιο πριν βαλεις τα αυτοκολλητα;

Αντε επομενο βημα custom w/c με λευκο σωληνα αντι της Η100 :D

Τhanks φιλαράκι :)

Μπα το επόμενο βήμα μάλλον πάει για full custom w/c..

Θα δείξει αν όλα πάνε οκ τότε δεν θα αργήσει :p

Με τη εχεις καλυψη το τροφοδοτικο σου ;

και στα αριστερα το κουτι ;

Ρωταω και εδω :p

Πολυ ωραιο παντος !

Σου απάντησα στο άλλο :p

ωραιος ρε παληκαρε,εκανες καλη δουλεια κ ο φωτισμος..ζημια

Να'σαι καλά φίλε :)

Link to comment
Share on other sites

Δέν είναι γωνία βασικά κούρμπα κάνει το plexi και ναι το παράγγειλα κομμένο και κουρμπαρισμένο εκεί που ήθελα..

Αργότερα θα τα βγάλω να τα φωτογραφίσω σκέτα τα covers να τα δείς πως είναι..

Thanks ρε Γιώργο, καλά ναι για τα λογότυπα το δέχομαι είναι υποκειμενικό όπως λές :)

Πανεμορφο το κουτι....

Επειδη θελω και εγω να κανω κατι παρομοιο στο κατω μερος του τροφοδοτικου...

α) που το εφτιαξες? (ενα ενδεικτικο κοστος δεν θα ηταν ασχημο)..οπως και και καποια στοιχεια επικοινωνιας

β) Φανταζομαι οτι το πλεξι βαφτικε μετα (ηταν ασπρο?)

Αν μπορεις να μας το δειξεις και εκτος κουτιου ακομα καλυτερα....

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παίδες!

[MENTION=1146]ison[/MENTION] Το plexi δεν βάφτηκε ήταν γαλακτερό και μπήκε πάνω μαυρο ματ αυτοκόλλητο βινυλίου με το σχέδιο που είχα κάνει εγώ στο Corel..

Απο την πίσω μεριά δηλαδή είναι λευκό!

Θα ανεβάσω μετά μερικές νυχτερινές φώτοζ και θα βγάλω και τα covers να τα φωτογραφίσω μόνα τους..

Τα έφτιαξα σε ένα γνωστό μου που έχει μαγαζί με επιγραφές (Μαρκόπουλο) και μπορείς να κάνεις ότι θες!!!

Τα σχέδια για το που θα κοπούν τα plexi,οι διαστάσεις και τα logos έγιναν απο εμένα στο corel και του τα έδωσα έτοιμα..

Τα αρχεία του τα έχω δώσει οπότε σου στέλνω σε λίγο σε pm τηλ κτλ να μην θεωρηθεί διαφήμιση απο εδώ ;)

[MENTION=19806]cyberdyne[/MENTION] Aυτόν είχα φιλαράκι τι να κάνουμε :p :P

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παίδες!

[MENTION=1146]ison[/MENTION] Το plexi δεν βάφτηκε ήταν γαλακτερό και μπήκε πάνω μαυρο ματ αυτοκόλλητο βινυλίου με το σχέδιο που είχα κάνει εγώ στο Corel..

Απο την πίσω μεριά δηλαδή είναι λευκό!

Θα ανεβάσω μετά μερικές νυχτερινές φώτοζ και θα βγάλω και τα covers να τα φωτογραφίσω μόνα τους..

Τα έφτιαξα σε ένα γνωστό μου που έχει μαγαζί με επιγραφές (Μαρκόπουλο) και μπορείς να κάνεις ότι θες!!!

Τα σχέδια για το που θα κοπούν τα plexi,οι διαστάσεις και τα logos έγιναν απο εμένα στο corel και του τα έδωσα έτοιμα..

Τα αρχεία του τα έχω δώσει οπότε σου στέλνω σε λίγο σε pm τηλ κτλ να μην θεωρηθεί διαφήμιση απο εδώ ;)

[MENTION=19806]cyberdyne[/MENTION] Aυτόν είχα φιλαράκι τι να κάνουμε :p :P

Μαρκοπουλο ε? ειναι και σχετικα κοντα στην δουλεια ...με ψηνεις αλλα απο corel δεν το κατεχω το αθλημα...

Θα φανει χαζο αλλα πως μετρησες για να σου βγει just? (Τα πηρες απο το χαρτινο "καλουπι" τα μετρα που ειχες πριν?)

Οσο για τα στοιχεια του μαγαζιου δεν νομιζω να θεωρηθει διαφημιση και θα ενδιαφερε ισως και αλλους...

Αν μπορεις να δωσεις και ενα ενδεικτικο κοστος ακομα καλυτερα :)

Έγινε επεξεργασία από ison
Link to comment
Share on other sites

Μαρκοπουλο ε? ειναι και σχετικα κοντα στην δουλεια ...με ψηνεις αλλα απο corel δεν το κατεχω το αθλημα...

Θα φανει χαζο αλλα πως μετρησες για να σου βγει just? (Τα πηρες απο το χαρτινο "καλουπι" τα μετρα που ειχες πριν?)

Οσο για τα στοιχεια του μαγαζιου δεν νομιζω να θεωρηθει διαφημιση και θα ενδιαφερε ισως και αλλους...

Αν μπορεις να δωσεις και ενα ενδεικτικο κοστος ακομα καλυτερα :)

Στο corel έφτιαξα το σχέδιο στο αυτοκόλλητο..

Για να μου βγεί όπως το ήθελα απλά μέτρησα τις διαστάσεις με προσοχή (οχι απο τα χάρτινα) και βγήκε με το πρώτο κομμάτι μάλιστα!

Τιμή για 2 ίδια κομμάτια με ίδιο κόψιμο για τον ssd και κουρμπαρισμένο το cover του psu ~45 ευρώ θα σου βγεί για το γαλακτερό..

Τώρα αν θα κάνεις σχέδιο με βινύλιο δεν γνωρίζω ακριβώς πόσο γιατί είναι ανάλογα και το πόσο βινύλιο θα χρειαστείς! Μιλάτε με τον Δημήτρη για στάνταρ τιμές :)

Επικοινωνία:

Smartpixel - Oρφανός Δημήτρης

Διεύθυνση: Ερμού 36, Μαρκόπουλο Μεσογείων, 19003

Tηλ: 213 0623390

Email: info@smartpixel.gr

Ορίστε και τα covers πως ακριβώς έχουν κοπεί..και σε λίγο θα ανεβάσω και νυχτερινές λήψεις :)

post-21174-1416075750,0167_thumb.jpg

post-21174-1416075750,2179_thumb.jpg

post-21174-1416075750,4249_thumb.jpg

post-21174-1416075750,6035_thumb.jpg

post-21174-1416075750,8252_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=241]javaneze[/MENTION] Πάρε και μία με την λευκή πλευρά να δείς πως είναι στο περίπου και να μου πείς γνώμη!

Αν και έχει το αυτοκόλλητο απο πίσω και δεν φαίνεται όσο άσπρο φαινόταν σκέτο..

Αλλα που τα δοκίμασα και με τα 2 cover λευκά μου έκανε πολύ ασπρίλα και δεν μου άρεσε :)

post-21174-1416075750,8929_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.