Jump to content



AMD Thuban - Phenom II x6 Overclocking Thread


qbiefox

Recommended Posts

Επανερχομαι με τον δικο μου 1055Τ. Μετα απο λιγο ψαξιμο (μ@μημενη εξεταστικη) ειμαι εδω :

attachment.php?attachmentid=43395&stc=1&d=1297569526

Μητρικη Asus Crosshair III. Temp 59 βαθμοι σε load με iFX-14 και εναν ultra kaze στις 1500.

Τις μνημες μου (Kingston HyperX 2000c8) υπαρχει περιπτωση να τις παιξω στα 2000 ή τζαμπα ελπιζω. Οι πρωτες δοκιμες που εκανα δεν ηταν πολυ θετικες (εδωσα μεχρι 1.4 cpu/nb), και τσαντιστηκα τοσο πολυ, που τις εβαλα αγγελια :p Γενικα για δωστε κανα hint για το πως ανεβαζουμε τις μνημες. Πρεπει να ανεβει το NB πρωτα?

Επισης. το ΗΤ εχει νοημα να ανεβει? Οταν το ανεβαζα ειχα stability issues, οποτε το εριξα στα 2100 για αρχη.

Σημερα ξεκινησα να κοιταω λιγο τι θα κανω με nb και ram... με HT και NB στα 2100 (300x7), ram στα 1600 με 8αρια, δεν βγαζω ουτε 5 λεπτο blend στο prime. Ρευμα εχω δωσει ακοπα, τοσο που εχω αρχισει να το λυπαμαι, ομως δεν φαινεται να νιωθει. Δινω 1.46 στο cpu, 1.40 στο cpu/nb, 1.2 στο nb. Αλλα και παλι τζιφος... Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.