Jump to content



Nvidia Dual Fermi GF110 delayed


Candyman

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Kαι πάλι ακόμα και 2x570 εμένα γιατί μου φαίνεται δύσκολο να γίνει???

Τι ψύξη θα έχει αυτό το πράγμα ρε παιδιά? Τα default ρολογια της 570 και οι καταναλώσεις της δεν είναι πολύ ψηλά για να βγεί σε Χ2???

Απο την άλλη 2x560 θα τα πίνει απο antilles εύκολα.

Θα είναι αρκετά πετσοκομένη η διπλή όπως την φαντάζομαι...τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Κοιταμε και λιγο πισω ε...

GTX 275=219W TDP

GTX 295 (2xGTX275)=289W TDP.

Και η 570 στα 210W ειναι αν θυμαμαι καλα, γιατι να μην βγει?

Και με την προυποθεση οτι θα "τρεχουν" σε μονο PCB, κατεβαζει κ'αλλο το τελικο TDP (σε σχεση με την 295 πχ).

Συμφωνω ομως, πως dual full core gf100 (110) πολυ δυσκολα να βγει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν καταφερει και χωσει η πρασινη δυο gf110 (580)...πρωτα ξερετε τι τρελη τιμη θα χει.? πως θα καταφερει να κρατησει θερμοτητα και καταναλωση, αφου η 580 ειναι η καρτα με την πιο μεγαλη καταναλωση ρευματος...αυτο το gf110 για να μπει σε dual θα πρεπει να ναι downclocked του κερατα, που σε αποδοση θα πρεπει να ειναι το πολυ σε σκετη 570...δεν γινεται απλα...

αν το καταφερει η πρασινη, τοτε και η κοκκινοσκουφιτσα η αλλη, πρεπει να βαλει 2χ6970 style δυναμικοτητας, που ειναι τρελο, για ενα pcb...δεν ξερω...πιστευω πως και οι δυο εταιριες γραφουν εκει που δεν πιανει μελανι το PCI-SIG...:neo: δεν θα τα εβαζα στον υπολογιστη μου παντως...προτιμω να παρω καρτουλες κανονικες μονες, οσες χωραει το κουτι..!!

Link to comment
Share on other sites

GF 100=Fermi προ refresh

derivatives=GF10x

GF110=Fermi μετά refresh

derivatives=GF11x

Εννοούν στο άρθρο ότι η dual θα έχει fermi chip με το νέο refresh και όχι π.χ. GF104.

Το αναφέρουν γιατί οι ίδιοι είχανε γράψει παλαιότερα ότι το dual θα είναι με 2x gf104 προφανώς...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.