Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Δεν προσπαθώ να του βρω ελαφρυντικά, συζητάμε τι μπορεί να ειπωθεί για την υπεράσπιση του. ΝιώCε λίγο.

Το είπε ο ίδιος πως καταλήφθηκε από αμόκ. Τυχαία την πέταξε αυτή την λέξη. Εν βρασμώ ψυχής θα επικαλεστεί και ίσως και ψυχολογικά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως αρκετά ενδιαφέρον και επιβεβαιώνει αυτό που μερικοί άλλοι εννοούν εδώ και αιώνες.

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=49918&Itemid=170

Αιώνες ολόκληρους μας θέλουν ραγιάδες και υποτελείς, ρασοφόροι και γυναικωτοί.

Εγωισμός η επιβίωση μου....μάλιστα...μήπως να γυρίσουμε και το άλλο μάγουλο?

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=49926&Itemid=85

'Ελα σου λέω...Ξεπουλαααααααααααααμεεεε!

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ, αφού έχουμε Έλληνες ανθρωπόμορφα τέρατα, ας κάνουμε εισαγωγή μερικούς ακόμα. Σωστά; Σωστά :hm:

Real.gr - Επικαιρότητα - Αμετανόητος ο δράστης της 15χρονης

Link to comment
Share on other sites

Τι καθόμαστε και συγκρίνουμε τώρα ρε Myralis?

Ποιος βίασε περισσότερα άτομα, οι λαθρομετανάστες ή οι Νεο-Έλληνες??

Δηλαδή να δώσουμε ελαφρυντικά στον Πακιστανό επειδή "θόλωσε"??

Ο βιασμός δεν έχει φύλο , έθνος, ύψος ή επάγγελμα αλλά κάπoτε θα πρέπει να αρχίσει να μπαίνει ένα όριο.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ, αφού έχουμε Έλληνες ανθρωπόμορφα τέρατα, ας κάνουμε εισαγωγή μερικούς ακόμα. Σωστά; Σωστά :hm:

Εσύ αυτό κατάλαβες? Εγώ κατάλαβα απλά ότι θα μπορούσε να μην ήταν Πακιστανός (ά δείτε και τα σχόλια για την δουλειά του κτλ, λένε μερικά πραγματάκια σωστά), αλλά θα μπορούσε να ήταν Άγγλος, Γάλλος, Έλληνας, Κινέζος ή οτιδήποτε άλλο.

Με εκνευρίζει το ότι στέκοντε στο ότι ήταν Πακιστανός και αρχίζουν οι ρατσιστικές αντιδράσεις.

Link to comment
Share on other sites

O κυριούλης που τα λέει τόσο όμορφα, ας μας δώσει και μια στατιστική για το ποσοστό τον εγκληματιών ανά εθνικότητα...

Το να βιάσεις, σκοτώσεις, ασελγήσεις, αποπλανήσεις, κλέψεις είναι έγκλημα ασχέτως φυλής. Όταν όμως βρίσκεσαι ΠΑΡΑΝΟΜΑ σε μια χώρα, τότε είναι πολύ χειρότερο γιατί αντί να σεβαστείς τη χώρα που σου δίνει και τρως, εσύ εκμεταλλεύεσαι την ανοχή της.

Link to comment
Share on other sites

O κυριούλης που τα λέει τόσο όμορφα, ας μας δώσει και μια στατιστική για το ποσοστό τον εγκληματιών ανά εθνικότητα...

Το να βιάσεις, σκοτώσεις, ασελγήσεις, αποπλανήσεις, κλέψεις είναι έγκλημα ασχέτως φυλής. Όταν όμως βρίσκεσαι ΠΑΡΑΝΟΜΑ σε μια χώρα, τότε είναι πολύ χειρότερο γιατί αντί να σεβαστείς τη χώρα που σου δίνει και τρως, εσύ εκμεταλλεύεσαι την ανοχή της.

EzpXQ.png

Ο πίνακας της ΕΛ.ΑΣ. με τα συγκεντρωτικά στοιχεία εγκληματικότητας για το 2011 και το Α' εξάμηνο του 2012. ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ: μόνο για να διευκολύνω τη σύγκριση, έχω προσθέσει εγώ τις στήλες λόγος ΑΛ/ΗΜ (αλλοδαποί : ημεδαποί) και κανονικ. λόγος (κανονικοποιημένος λόγος). Η κανονικοποίηση έγινε λαμβάνοντας υπόψη για τους ημεδαπούς το συνολικό Νόμιμο Πληθυσμό Απογραφής 2011 (9.903.268) και για τους αλλοδαπούς την σε τηλεοπτικές ειδήσεις ανακοινωθείσα εκτίμηση του ΥΠΤΠ για το 2011 που αναφέρεται σε 1.300.000 αλλοδαπούς. Προφανώς, αν οι αλλοδαποί είναι λιγότεροι, ο δείκτης επιδεινώνεται εις βάρος τους, καθιστώντας περισσότερο πιθανό ένα έγκλημα να έχει τελεστεί από αλλοδαπό.

Ενδεικτικά, ο πίνακας μπορεί να ερμηνεύεται ως εξής: "βάσει στοιχείων του 2011, εάν η συχνότητα τέλεσης αδικημάτων ήταν ίδια ανάμεσα σε αλλοδαπούς και ημεδαπούς, το αδίκημα της επαιτείας θα έπρεπε να τελείται 65 φορές σπανιότερα από αλλοδαπούς".

Είχα κρατηθεί μακριά από τη συζήτηση, γιατί ό,τι έλεγα ήμουν σίγουρος πως θα παρερμηνευθεί. Από τη μία έχω έρθει στα χέρια για να προστατέψω -προφανώς παράνομους- φιλήσυχους μετανάστες που έπεσαν θύμα επίθεσης και υποστηρίζω πάντα το δικαίωμά τους να ζουν αξιοπρεπώς. Από την άλλη, πριν την κατάργηση όλων των εθνικών συνόρων, πιστεύω ακράδαντα ότι ένα κοινωνικό αγαθό πρέπει να προσφέρεται κατά προτεραιότητα στους πολίτες μιας χώρας. Το κράτος που υποβαθμίζει το βιοτικό επίπεδο και τις κοινωνικές παροχές προς τους πολίτες του διαχεόντάς τα προς παράνομους μετανάστες, γιατί βαριέται να δώσει ουσιαστική λύση στο πρόβλημα της λαθρομετανάστευσης, δεν είναι φιλάνθρωπο, είναι απάνθρωπο.

Link to comment
Share on other sites

To αποτέλεσμα είναι ότι βιάστηκε ένα κορίτσι 15 ετών και όχι μόνο αυτό αλλά βρίσκεται σε κώμα, ήταν και κίνκυ, βλέπεις την βίασε ενώ βρισκόταν ήδη σε κωματώδη κατάσταση και ετοιμοθάνατη.

Επίσης τις στατιστικές μπορούμε να τις δώσουμε στον πατέρα του κοριτσιού, θα τις εκτιμήσει δεόντως.

Βασικά θα έπρεπε να αντιμετωπίσουμε τους βιαστές με τον ίδιο τρόπο.

Eye for an eye αλλά μας έφαγε ο "πολιτισμός"

Δυστυχώς το γεγονός αυτό θα δώσει πάτημα σε ορισμένα κατακάθια να ωρύονται και να καπιλεύονται ένα κοινωνικό δράμα , για ψηφοθηρία.

Οι μεν Αριστεροί θέλοντας να εξηγήσουν τα γεγονότα που οδήγησαν στην αποτρόπαια πράξη του λαθρομετανάστη (αναλύοντας υπαρξιακά προβλήματα του εκάστοτε Πακιστανού, Αφγανού κτλπ) και οι δε Δεξιοί να γαβγίζουν για την καθαρότητα του τόπου και θέλοντας να διώξουν κάθε ανθρώπινη ύπαρξη που δεν πληρεί τις Άρειες προδιαγραφές, άσχετα έαν το 90% είναι 1,70 και σκούροι σαν αυτούς που βριζουν.

Επίσης, εκεί έξω κυκλοφορεί ελεύθερος ο αλήτης στρατιώτης των Ειδικών Δυνάμεων , μήπως το ξεχάσαμε και αυτό?

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

To αποτέλεσμα είναι ότι βιάστηκε ένα κορίτσι 15 ετών και όχι μόνο αυτό αλλά βρίσκεται σε κώμα, ήταν και κίνκυ, βλέπεις την βίασε ενώ βρισκόταν ήδη σε κωματώδη κατάσταση και ετοιμοθάνατη.

Επίσης τις στατιστικές μπορούμε να τις δώσουμε στον πατέρα του κοριτσιού, θα τις εκτιμήσει δεόντως.

Βασικά θα έπρεπε να αντιμετωπίσουμε τους βιαστές με τον ίδιο τρόπο.

Eye for an eye αλλά μας έφαγε ο "πολιτισμός"

Εγώ λέω απλά ότι από πέρυσι έχουν πενταπλασιαστεί οι ανθρωποκτονίες και παράλληλα είναι αναλογικά πέντε φορές πιο πιθανό ένας αλλοδαπός να είναι δράστης εγκλήματος κατά ζωής. Προφανώς κάτι πρέπει να γίνει. Απλά φοβάμαι ότι το κάτι δεν είναι να κοπανήσουμε τον συγκεκριμένο στο κεφάλι και να του τον σφυρίξουμε (οφθαλμός αντί οφθαλμού). Άλλωστε, θα ήταν λίγο δύσκολο να βρούμε πολύ κόσμο διατεθειμένο να εκτελέσει το 2ο μισό της ποινής δημόσια.

Όσο για την οικογένεια της κοπέλας, αν θέλεις να συντάξουμε ένα ψήφισμα συμπαράστασης ως φόρουμ και να τους το στείλουμε, εγώ προσυπογράφω. Δυστυχώς, να ξυπνήσω την κόρη τους δεν δύναμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ο πίνακας της ΕΛ.ΑΣ. με τα συγκεντρωτικά στοιχεία εγκληματικότητας για το 2011 και το Α' εξάμηνο του 2012.

Για να καταλάβω...

Έχουμε 56 βιασμούς από ημεδαπούς και 27 από αλλοδαπούς;

Δηλαδή αναλογικά με τον πληθυσμό, το ποσοστό βιασμών από αλλοδαπούς είναι 3.7 φορές μεγαλύτερο, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω...

Έχουμε 56 βιασμούς από ημεδαπούς και 27 από αλλοδαπούς;

Δηλαδή αναλογικά με τον πληθυσμό, το ποσοστό βιασμών από αλλοδαπούς είναι 3.7 φορές μεγαλύτερο, σωστά;

Σωστά, με τις παραδοχές για τον πληθυσμό που έχω κάνει κατά τη σύνταξη του πίνακα.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ αυτό κατάλαβες? Εγώ κατάλαβα απλά ότι θα μπορούσε να μην ήταν Πακιστανός (ά δείτε και τα σχόλια για την δουλειά του κτλ, λένε μερικά πραγματάκια σωστά), αλλά θα μπορούσε να ήταν Άγγλος, Γάλλος, Έλληνας, Κινέζος ή οτιδήποτε άλλο.

Με εκνευρίζει το ότι στέκοντε στο ότι ήταν Πακιστανός και αρχίζουν οι ρατσιστικές αντιδράσεις.

Εγώ κατάλαβα ότι βλέπεις το όλο θέμα με κομματικά γυαλιά, αλλά δεν ήθελα να στο γράψω στα ίσια. Το θέμα μας είναι τι έκανε ο εν λόγω "άνθρωπος", Πακιστανός ή Έλληνας, όχι αν οι περιπτώσεις Ελλήνων δεν έχουν αναλυθεί στον βαθμό που έχει αναλυθεί αυτή στα κανάλια. Αυτά είναι κομματικού τύπου φοβίες "Παθαίνουμε ζημιά λόγω των θέσεών μας". Και μην μου πεις ότι δεν υπάρχει κομματικού τύπου φόβος διότι ο ΣΥΡΙΖΑ έβγαλε μια σχετικά normal ανακοίνωση για τις επιχειρήσεις της αστυνομίας πετώντας όμως την αρλούμπα περί Μεταξά (θυμάσαι τι σου έλεγα ότι οι ανακοινώσεις που θέλουν να ρίξουν στάχτη στα μάτια επικαλούνται την χρονική στιγμή που κάτι έγινε?) ενώ εσύ δεν πετάς σκέτο το link αλλά μου γράφεις:

"Για την Πάρο." Για την Πάρο? Σοβαρά? Έλα ρε συ.....:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Mε τους παράνομους εργοδότες που δίνουν δουλειά σε παράνομους λαθρο-μετανάστες με παράνομους όρους προσβάλλοντας και τα ανθρώπινα δικαιώματα τους, την οικονομία μας και την νοημοσύνη μας ... τι παιζει?

Τον πακιστανο ευτυχως τον πιασανε και θα υποστεί τις κυρωσεις που οριζονται.

Με τον ξενοδοχο - εργοδότη και χιλιάδες ομοιους του τι θα γινει?

τι λέει ? Όλα καλά ?

Εdit: Καλα εδω θα μου πειτε με τους νομιμους ελληνες υπαλλήλους δεν μας νοιάζει που παίρνουν ανασφαλιστοι 10Ε μερομακατο

με τους πακιστανους θα ασχολούμαστε τωρα που τρωνε μπατσες και ενα κουλουρι για το υπερκερδουλακι

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Mε τους παράνομους εργοδότες που δίνουν δουλειά σε παράνομους λαθρο-μετανάστες με παράνομους όρους προσβάλλοντας και τα ανθρώπινα δικαιώματα τους, την οικονομία μας και την νοημοσύνη μας ... τι παιζει?

Τον πακιστανο ευτυχως τον πιασανε και θα υποστεί τις κυρωσεις που οριζονται.

Με τον ξενοδοχο - εργοδότη και χιλιάδες ομοιους του τι θα γινει?

τι λέει ? Όλα καλά ?

Είναι η κλασική ερώτηση που κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουμε να κάνουμε κατά την προσωπική μου άποψη, διότι μου φέρνει κάπως προς τον παρακάτω διάλογο.

- Υπάρχει αυτό το πρόβλημα το οποίο πρέπει να λύσουμε.

- Ναι αλλά υπάρχουν άλλα 20, τι θα κάνουμε με αυτά; Και γιατί δεν αναφέρεσαι σε αυτά, αλλά στο συγκεκριμένο;

- Α καλά μην βαράς. Ας μην ασχοληθούμε τότε με κανένα πρόβλημα.

- ....

- ....

- ....

- ....

- Ρε είδες τι έκανε ο Ολυμπιακός;

- Πω πω ναι ρε συ. Είδες.............................(και η ζωή συνεχίζεται)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.