Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Τρόλιασμα στα τρολ που έρχονται και ζητούν εισιτήριο , ενώ κάνει μία ώρα να περάσει το λεωφορείο , δεν ανοίγουν κλιματισμό και ο οδηγός είναι ηλίθιος μεγατόνων.

Δεν αργεί να δούμε είδηση στα κανάλια ότι ελεγκτές έφαγαν ξύλο της αρκούδας.

Η λύση είναι ιδιωτικιοποίηση,

Ασε με να μάντεψω. Οπως περπατουσες αμεριμνος μπροστά από τη σταση πέρασε ένα λεωφορείο άνοιξε η πόρτα και ο μπασταρδος ο οδηγός σε έβαλε μέσα ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ; Διότι σε κάθε άλλη περίπτωση το να επικαλείσαι την ποιότητα των υπηρεσιών ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ για να δικαιολογησεις το ότι αρνείσαι να πληρώσεις δε βγάζει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν τσιμπησα το παραμικρο.

Δεν ασχοληθηκα ποτε με τον γεροντα ουτε με το εν λογω σατυρικο FB page

οτι επαιρνε το ματι μου μονο, κι ηταν πιο πολυ μεσα απο τις σελιδες του φορουμ αυτου

και απο κοινοποιησεις αλλων στο fb.

Και να σου πω οτι μερικα κι αυτα που γραφοντουσαν τα εβρισκα και κρυα κιολας.

Το θεμα ειναι οτι αυτη η ανουσια και επιλεκτικη επιδειξη νομων και ευθιξιας μπορει καλλιστα να αποτελεσει πατημα για αντιστοιχη αντιμετωπιση και αλλων πιο ουσιαστικων περιπτωσεων στο μελλον κι αυτο ειναι προβλημα.

Εκείνο που θα έπρεπε να μας ανησυχεί είναι ότι άνοιξαν τα αρχεία της CIA που αποδεικνύουν την αναρρίχηση του Καραμανλή στην εξουσία μετά από συμφωνία του με τους Αμερικανούς να βάλει στο ράφι το κυπριακό και δεν γράφτηκε πουθενά!!

Μόνο το HOT DOC το έγραψε,

544 Foreign Relations,

1955-1957,

Τόμος XXIV–TOP

SECRET

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που θα έπρεπε να μας ανησυχεί είναι ότι άνοιξαν τα αρχεία της CIA που αποδεικνύουν την αναρρίχηση του Καραμανλή στην εξουσία μετά από συμφωνία του με τους Αμερικανούς να βάλει στο ράφι το κυπριακό και δεν γράφτηκε πουθενά!!

Μόνο το HOT DOC το έγραψε,

544 Foreign Relations,

1955-1957,

Τόμος XXIV–TOP

SECRET

1955-1957 ε; για τον γέρο μιλάμε. Δεν ξέρω κατά πόσο θα πρέπει να πιστεύουμε ότι βγαίνει από αυτά τα αρχεία. Θέλω να πω απλά ότι δεν είναι δύσκολο να διαρρεύσω ένα έγγραφο που έγραψα εχτές με ημερομηνία προ 60 χρόνων. Από εκεί και πέρα σωστή η παρατήρησή σου μιας και θέματα σημασίας παραγκωνίζονται για χάρη ανούσιων θεμάτων.

Έγινε επεξεργασία από yanni
fixed
Link to comment
Share on other sites

1955-1957 ε; για τον γέρο μιλάμε. Δεν ξέρω κατά πόσο θα πρέπει να πιστεύουμε ότι βγαίνει από αυτά τα αρχεία. Θέλω να πω απλά ότι δεν είναι δύσκολο να διαρρεύσω ένα έγγραφο που έγραψα εχτές με ημερομηνία προ 60 χρόνων. Από εκεί και πέρα σωστή η παρατήρησή σου μιας και θέματα σημασίας παραγκωνίζονται για χάρη ανούσιων θεμάτων.

Αποχαρακτηρίζονται επίσημα έγγραφα με νόμο, για την προστασία της δημοκρατίας τους. Είναι εξαιρετικά δύσκολο να πλαστογραφηθούν. Άλλωστε γιατί να το κάνουν για μια μπανανία περίπτερο που είναι του χεριού τους

Link to comment
Share on other sites

Ασε με να μάντεψω. Οπως περπατουσες αμεριμνος μπροστά από τη σταση πέρασε ένα λεωφορείο άνοιξε η πόρτα και ο μπασταρδος ο οδηγός σε έβαλε μέσα ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ; Διότι σε κάθε άλλη περίπτωση το να επικαλείσαι την ποιότητα των υπηρεσιών ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ για να δικαιολογησεις το ότι αρνείσαι να πληρώσεις δε βγάζει νόημα.

Κάνε μου την χάρη σε παρακαλώ και την επόμενη φορά να μην διαβάζεις επιλεκτικά, έχω ήδη αναφέρει ότι έχω κάρτα απεριορίστων διαδρομών.

Ως καταναλωτής έχω κάθε δικαίωμα να εκφράζω την δυσαρέσκεια μου στους ελεγκτές αλλά και στο Υπουργείο Μεταφορών.

Πληρώνω, μήπως να τους λέω και ευχαριστώ από πάνω για την σαπίλα των ΜΜΜ και την σαρδελοποίηση?

Ελπίζω ο Σα(χλα)μάρας να κάνει κάτι σωστό στην άχρηστη ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Αποχαρακτηρίζονται επίσημα έγγραφα με νόμο, για την προστασία της δημοκρατίας τους. Είναι εξαιρετικά δύσκολο να πλαστογραφηθούν. Άλλωστε γιατί να το κάνουν για μια μπανανία περίπτερο που είναι του χεριού τους

Φαντάζομαι στο τελευταίο η απάντηση είναι "Αν υπάρχει λόγος το ξέρουν οι ίδιοι". Τα τελευταία 70 χρόνια μόνο για τον παππού Γιώργο Παπανδρέου και τον θείο Κωνσταντίνο Καραμανλή θα ακούσεις ίσως περισσότερες θετικές από ότι αρνητικές απόψεις (προφανώς και από άτομα που δεν τους έζησαν). Ίσως να είναι χρήσιμο για τα Αμερικανικά συμφέροντα να μην υπάρχει κανένα σύγχρονο παράδειγμα Έλληνα πρωθυπουργού που να διατηρεί μια αψεγάδιαστη (σε έναν βαθμό) εικόνα. Ίσως να είναι χρήσιμο για τα συμφέροντά τους να αποδεχτούμε ότι οι ΠΑΝΤΕΣ, ακόμα και εγώ και εσύ, είναι διεφθαρμένοι, πουλημένοι, κατασκευασμένοι, προδότες. Άλλωστε τι ήταν το πρώτο που έκανε ο Παπανδρέου junior; "Ελλάδα, η χώρα όπου ΟΛΟΙ είναι διεφθαρμένοι" φώναζε με κάθε τρόπο σε κάθε ενημερωτικό μέσο. Σύμπτωση ή αλήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μου την χάρη σε παρακαλώ και την επόμενη φορά να μην διαβάζεις επιλεκτικά, έχω ήδη αναφέρει ότι έχω κάρτα απεριορίστων διαδρομών.

Πληρώνω, μήπως να τους λέω και ευχαριστώ από πάνω για την σαπίλα των ΜΜΜ και την σαρδελοποίηση?

Γιατί πήγες και πλήρωσες για μία υπηρεσία που δεν σε καλύπτει;

Ως καταναλωτής έχω κάθε δικαίωμα να εκφράζω την δυσαρέσκεια μου στους ελεγκτές αλλά και στο Υπουργείο Μεταφορών.

Να την λες στους ελεγκτές είναι σαν να κράζεις την ταμία στο γκισέ της ΔΕΗ για τα χαράτσια (εκτός αν κάνει μλκία ο ίδιος ο ελεγκτής).

Ελπίζω ο Σα(χλα)μάρας να κάνει κάτι σωστό στην άχρηστη ζωή του.

Ο Σαμαράς και ο κάθε Σαμαράς τα κάνει όλα σωστά....για την πάρτυ του. Άσε την ελπίδα και προσπάθησε αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να αναρτήσουν την γνώμη τους οι υποστηρικτές των εργατοπατέρων και των συνδικαλιστών.

Κάτι έλεγε η ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ ότι θα προτάσει τα στήθη της για την υπεράσπιση του λαού:

Η ΔΕΗ έκοψε το ρεύμα στο Νεφρολογικό Κέντρο Σαρωνικού εν μέσω αιμοκαθάρσεων - NEWS247

Link to comment
Share on other sites

Η ΔΕΗ φταίει ή η διοίκηση του νοσοκομείου/κράτος;

Το νοσοκομείο δεν είχε ενημερωθεί για την επικείμενη διακοπή; Γιατί είχε προγραμματίσει αιμοκαθάρσεις και δεν τους προώθησε αλλού;

Και άλλο ένα άρθρο με επίκληση στην... χαζομάρα του δέκτη...

Link to comment
Share on other sites

Η ΔΕΗ φταίει ή η διοίκηση του νοσοκομείου/κράτος;

Το νοσοκομείο δεν είχε ενημερωθεί για την επικείμενη διακοπή; Γιατί είχε προγραμματίσει αιμοκαθάρσεις και δεν τους προώθησε αλλού;

Και άλλο ένα άρθρο με επίκληση στην... χαζομάρα του δέκτη...

Ελπίζω να μην εννοείς αυτό που αναγράφεις, ότι βρίσκεις σωστό εν μέσω αιμοκάθαρσης την διακοπή παροχής ρεύματος.

Μιλάμε για ιατρική μονάδα υψίστης και ζωτικής σημασίας.

Έχεις κάνει αιμοκάθαρση ποτέ σου, γνωρίζεις τις κινητικές δυσκολιές των ασθενών ή πετάμε και καλά σχόλια περί επικλήσεων στην χαζομάρα του δέκτη έτσι για να λέμε ότι μας κατέβει η κούτρα μας?

Μιλάμε για νεφροπαθείς, googlare τι εστί νεφροπαθής μιας και η άγνοια έχει πρώτη θέση.

Επίσης όπως αναγράφει και η είδηση:

" λόγος της διακοπής οφείλεται σε καθυστερημένες οφειλές. Σύμφωνα με τον γιατρό κ. Λογοθέτη, σήμερα έληγε η προθεσμία για ρύθμιση της οφειλής την οποία είχε συμφωνήσει με την κα Μπαλή διευθύντρια του καταστήματος στον Πειραιά."

Μιλάμε για νοσοκομείο όμως ,για κοινοφελές ίδρυμα το οποίο διατηρεί εν ζωή συμπολίτες μας.

Είναι απαράδεκτο και εύχομαι να μην έχεις νεφροπαθή συγγενή σου, εάν είχες δεν θα ήσουν τόσο cool Αλέξης.

Προτιμώ την χαζομάρα από την κτηνώδη αποβλάκωση.

Link to comment
Share on other sites

Η ΔΕΗ φταίει ή η διοίκηση του νοσοκομείου/κράτος;

Το νοσοκομείο δεν είχε ενημερωθεί για την επικείμενη διακοπή; Γιατί είχε προγραμματίσει αιμοκαθάρσεις και δεν τους προώθησε αλλού;

Και άλλο ένα άρθρο με επίκληση στην... χαζομάρα του δέκτη...

Δεν έχεις άδικο σε αυτό. Σου λέει ο άλλος "Νοσοκομείο είμαι δεν θα μου κόψουν το ρεύμα και αν το κόψουν θα φωνάξω τα κανάλια και θα το επανασυνδέσουν ζητώντας και συγνώμη".

Και ο πρύτανης στο ΑΠΘ που έσκαγε χιλιάδες ευρώ για τις τουαλέτες και έκανε δωράκια σε ηθοποιούς iPhones, το ρεύμα άφησε απλήρωτο διότι σου λέει τι θα κάνει το κράτος, θα αφήσει το πανεπιστήμιο χωρίς ρεύμα;

Οι Έλληνες στην κρίση απαντάνε με ΚΟΥΤΟπονηριά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο σε αυτό. Σου λέει ο άλλος "Νοσοκομείο είμαι δεν θα μου κόψουν το ρεύμα και αν το κόψουν θα φωνάξω τα κανάλια και θα το επανασυνδέσουν ζητώντας και συγνώμη".

Και ο πρύτανης στο ΑΠΘ που έσκαγε χιλιάδες ευρώ για τις τουαλέτες και έκανε δωράκια σε ηθοποιούς iPhones, το ρεύμα άφησε απλήρωτο διότι σου λέει τι θα κάνει το κράτος, θα αφήσει το πανεπιστήμιο χωρίς ρεύμα;

Οι Έλληνες στην κρίση απαντάνε με ΚΟΥΤΟπονηριά.

Mα καλά, συγκρίνεις τα χρέη μίας Νεφρολογικης Μονάδας με την χέστρα του Πρύτανη?

Συγκρίνεις την ανάγκη για αιμοκάθαρση με την ανάγκη για πολυτελή και επιχρυσωμένη αφόδευση?

Κάνουμε πλάκα πουρνό πουρνό ή δεν έχουμε πιεί το καφεδάκι μας και αποφασίσαμε να μολύνουμε το φόρα με μπαρούφες ?

Οι Νεο-Έλληνες απαντούν στην κρίση με ΑΠΟβλάκωση.

Nuff said, δεν μπορώ να συνομιλήσω και ούτε θα απαντήσω σε κοτζάμ μαντραχαλαίους στους οποίους η κοινωνική ευαισθησία , στα θέματα υγείας, ακουμπάει το επίπεδο του σκουπιδαριού.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Mα καλά, συγκρίνεις τα χρέη μίας Νεφρολογικης Μονάδας με την χέστρα του Πρύτανη?

Συγκρίνεις την ανάγκη για αιμοκάθαρση με την ανάγκη για αφόδευση?

Κάνουμε πλάκα πουρνό πουρνό ή δεν έχουμε πιεί το καφεδάκι μας και αποφασίσαμε να μολύνουμε το φόρα με μπαρούφες του.

Οι Νεο-Έλληνες απαντούν στην κρίση με ΑΠΟβλάκωση.

Nuff said, δεν μπορώ να συνομιλήσω και ούτε θα απαντήσω σε κοτζάμ μαντραχαλαίους στους οποίους η κοινωνική ευαισθησία , στα θέματα υγείας,ακουμπάει το επίπεδο του σκουπιδαριού.

Για χαλάρωσε λίγο και δεν είμαστε τα απάνθρωπα καθίκια και εσύ ο άγιος ανάμεσα σε αυτά τα απάνθρωπα καθίκια. ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΟΥΤΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ. Μην δίνεις βολικές όσο και ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΕΣ ερμηνείες στα γραφόμενα των άλλων ώστε να αυτοαναγορευτείς σε άγιο.

Όταν καταλάβεις τι έγραψα τα λέμε. Μέχρι τότε όμως παράτα μας.

Link to comment
Share on other sites

Ας το πάμε πιο απλά. Αν παίζεις μπάλα σε 5χ5 και σου κόψουν το ρεύμα, ποιος φταίει;

α) Η ΔΕΗ που δεν πληρώθηκε;

β) Η εταιρεία που δεν πλήρωσε;

(εκτός αν υπάρχει συμφωνία με τη ΔΕΗ "είσαι αναγκασμένη να κάθεσαι να σε αρμέγουμε και ας δεν σε πληρώνουμε")

Το να χρησιμοποιείς τις ανάγκες των αιτούντων ιατρική βοήθεια, ναι με συγκινεί, αλλά δεν μου αλλοιώνει την αντίληψη του σωστού και του λάθους.

Αν δεν πιάσεις το παράδειγμα, μην γράψεις 2 σελίδες με την σύγκριση γηπέδου 5*5 και νοσοκομείου. Άστο να πάει.

EDIT: Μου ρθε καλύτερο παράδειγμα...

Αν πάθαινε κάποιος κάτι σε αυτήν τη διακοπή, σε ποιον νομίζεις θα έκαναν μήνυση; Στη ΔΕΗ ή στο νοσοκομείο;

"Δικηγόρος του διαβόλου" και φαν του διαβόλου είναι διαφορετικές έννοιες. ;)

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μου την χάρη σε παρακαλώ και την επόμενη φορά να μην διαβάζεις επιλεκτικά, έχω ήδη αναφέρει ότι έχω κάρτα απεριορίστων διαδρομών.

Ως καταναλωτής έχω κάθε δικαίωμα να εκφράζω την δυσαρέσκεια μου στους ελεγκτές αλλά και στο Υπουργείο Μεταφορών.

Πληρώνω, μήπως να τους λέω και ευχαριστώ από πάνω για την σαπίλα των ΜΜΜ και την σαρδελοποίηση?

Ελπίζω ο Σα(χλα)μάρας να κάνει κάτι σωστό στην άχρηστη ζωή του.

Θα δυσκολευτείς να το πιστέψεις ΑΛΛΑ δεν κρατάω φάκελο με το αν πληρώνεις κάρτα απεριορίστων, το χαράτσι της ΔΕΗ ή αν ξενομαμάς. Έτυχε να πέσει το μάτι μου στο ποστ σου (κατά συμπτωση μέσα σε λεωφορείο τώρα που το σκέφτομαι), το έκανα quote όλο και σου απάντησα.

Απο κει και πέρα τρολιά στους ελεγκτές γιατί; Αυτοί κανονίζουν τα δρομολόγια; Αυτοί παραγγέλνουν τα λεωφορεία που απαρτίζουν το στόλο του ΟΑΣΑ? Το αν τρολλάροντας τους ελεγκτές δίνεις χρόνο στον λαθρεπιβάτη να βγει στην επόμενη στάση χωρίς έλεγχο σε ενοχλεί ή απλά συμβάλει και αυτό στην αγιοποίηση της εικόνας που έχεις για την πάρτη σου;

Link to comment
Share on other sites

Θα δυσκολευτείς να το πιστέψεις ΑΛΛΑ δεν κρατάω φάκελο με το αν πληρώνεις κάρτα απεριορίστων, το χαράτσι της ΔΕΗ ή αν ξενομαμάς. Έτυχε να πέσει το μάτι μου στο ποστ σου (κατά συμπτωση μέσα σε λεωφορείο τώρα που το σκέφτομαι), το έκανα quote όλο και σου απάντησα.

Απο κει και πέρα τρολιά στους ελεγκτές γιατί; Αυτοί κανονίζουν τα δρομολόγια; Αυτοί παραγγέλνουν τα λεωφορεία που απαρτίζουν το στόλο του ΟΑΣΑ? Το αν τρολλάροντας τους ελεγκτές δίνεις χρόνο στον λαθρεπιβάτη να βγει στην επόμενη στάση χωρίς έλεγχο σε ενοχλεί ή απλά συμβάλει και αυτό στην αγιοποίηση της εικόνας που έχεις για την πάρτη σου;

ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΑΓΙΩΝ ΣΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ

http://pmeletios.com/ar_meletios/agioi/anagnorish_agion_sthn_or8odo3h_ekklhsia.html

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.