Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Βασικά γενικοτερα αυτή την ανάγκη να δηλώσεις περήφανος για το σεξουαλικο σου προσανατολισμο δε μπορώ να τη καταλάβω. Εξ ορισμού υποδήλωνεις οτι ειναι κατι που αποκλείνει απο το φυσιολογικό

Απαντάει σαφέστατα και δεν έχει να κάνει με την ερωτική πράξη.

Είμαι υπερήφανος που είμαι ομοφυλόφιλος, και θεωρώ ότι το να είμαι γκέι είναι από τα μεγαλύτερα δώρα που μου έδωσε ο Θεός. Μου έχει δώσει μια βαθύτερη κατανόηση του τι σημαίνει να είσαι στη μειοψηφία καθώς κι ένα "παράθυρο" να δω πως είναι να ζεις με τις προκλήσεις που οι άνθρωποι σε άλλες μειονοτικές ομάδες βιώνουν κάθε μέρα.
(και Εξ όσων θυμάμαι οι γκει σκίζουν την κυλοτα οτι το να βάζεις κρέας εκει που δεν πιάνει ήλιος ειναι φυσιολογικό ).

Η ευχαρίστηση περιγραφής της ερωτικής πράξης (νομίζω κατά τον Εμπειρίκο) ονομάζετε λογοπορνεία. Δεν ξέρω τι είδους παρέκκλιση είναι αυτή που επικεντρώνετε κατ' επανάληψιν στην περιγραφή ομοφυλόφιλης ερωτικής πράξης.

Ειναι σαν να ακουω αναρχικούς να μιλάνε για συγκέντρωση προκειμένου να συζητήσουν τις βασικές αρχές της ιδεολογίας τους.

Ο αναρχισμός είναι θεωρία κατεξοχήν για συζήτηση και αντιπαράθεση. Με τις μέρες θα μπορούσαν να συζητάνε αναρχικοί της θεωρίας Μπακούνιν με αυτούς της θεωρίας Ρόθμπαρντ.

Link to comment
Share on other sites

Απαντάει σαφέστατα και δεν έχει να κάνει με την ερωτική πράξη.

Η ευχαρίστηση περιγραφής της ερωτικής πράξης (νομίζω κατά τον Εμπειρίκο) ονομάζετε λογοπορνεία. Δεν ξέρω τι είδους παρέκκλιση είναι αυτή που επικεντρώνετε κατ' επανάληψιν στην περιγραφή ομοφυλόφιλης ερωτικής πράξης.

Ο αναρχισμός είναι θεωρία κατεξοχήν για συζήτηση και αντιπαράθεση. Με τις μέρες θα μπορούσαν να συζητάνε αναρχικοί της θεωρίας Μπακούνιν με αυτούς της θεωρίας Ρόθμπαρντ.

Α μάλιστα. Άρα ο μόνος τρόπος προκειμένου να συμπάσχει κάποιος με τους οποίας μορφής μειοψηφουντες ειναι να ανήκει και αυτός σε κάποια μειοψηφία; Το να σέβεται τη διαφορετικότητα ασχέτως αν κάποιος ανήκει στη νόρμα δεν παίζει σα σκηνικό.

Έγινε επεξεργασία από DJD
Χίαρ ιζ νοτ καφενείο
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι μεμπτό στο να καλείς να ρίξεις μια δικτατορία, αλλά δεν θα αναλωθώ σε αυτό.

Να αναλωθείς καλέ μου φίλε, διότι ξερά η φράση "Δεν βλέπω κάτι μεμπτό στο να καλείς να ρίξεις μια δικτατορία" είναι υλικό για υπογραφή και πολλά likes, εάν όμως δεν την απομονώσεις και την δεις στο πρωτοσέλιδο εφημερίδας της 28 Οκτ 1940, τότε προσωπικά με κάνει να αναρωτιέμαι γιατί υποστηρίζεις ότι η στάση του τότε ΚΚΕ ήταν "πολεμήστε για την πατρίδα".

Και οι αριστεροί δεν πήγαν όλοι τυφλά με την γραμμή Ζαχαριάδη ή όλοι με την γραμμή ΚΚΕ. Θέλω να πω ότι πολλοί, ίσως οι περισσότεροι, πολέμησαν για την πατρίδα χωρίς να περιμένουν γραμμή.

Δεν έχω κανέναν λόγο να αμφισβητήσω ότι πολλοί αριστεροί πολέμησαν για την πατρίδα. Το εάν ήταν οι περισσότεροι δεν το ξέρω, όπως δεν ξέρω εάν ήταν οι λιγότεροι - εάν έχεις στατιστικά στοιχεία επί τούτου θα με ενδιέφερε να μάθω.

Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί μου απαντάς με το εάν πολέμησαν ή όχι οι αριστεροί. Η καταχώρησή σου αναφέρεται στο ΚΚΕ της εποχής εκείνης και σε αυτό βασίστηκα και παρέθεσα κάποια γεγονότα.

Καποιοι απλά έχετε επιλέξει να πιστέψετε το παραμύθι που ειπώθηκε πριν περί Ρωσίας. Χωρίς φυσικά αποδείξεις για κάτι, απλά θεωρίες.

Γιατί όλο αυτό? Για να μειώσετε την συμβολή του ΕΑΜ. Λες και θα προσβαλετε την μνήμη των γερμανοτσολιαδων δοσίλογων μετά αν ο παραδεχτείτε ότι οι Αριστεροί πολέμησαν για την πατρίδα

Κάποιος θα μπορούσε να ισχυριστεί ότι κάποιοι άλλοι προσπαθούν να διαστρεβλώσουν τα γεγονότα της εποχής :)

Θα σταματήσω εδώ διότι η ικανοποίηση του να σε διορθώσω είναι μικρότερη από τον εκνευρισμό που προκαλούν τα likes του LL Neo στις καταχωρήσεις μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μάθει να σταματάω να γράφω όταν βλέπω γύπες. Μίλησα με τον ll neo prive, απέδειξε για άλλη μια φορά πόσο ηδονιζεται με τον Αδωνη, δεν έχει νόημα από ένα σημείο και μετά.

Ένα μικρό remark μόνο, σε αντίθεση με το παρόν, τότε αριστερά σήμαινε ΚΚΕ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανέναν λόγο να αμφισβητήσω ότι πολλοί αριστεροί πολέμησαν για την πατρίδα. Το εάν ήταν οι περισσότεροι δεν το ξέρω, όπως δεν ξέρω εάν ήταν οι λιγότεροι - εάν έχεις στατιστικά στοιχεία επί τούτου θα με ενδιέφερε να μάθω.

Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί μου απαντάς με το εάν πολέμησαν ή όχι οι αριστεροί. Η καταχώρησή σου αναφέρεται στο ΚΚΕ της εποχής εκείνης και σε αυτό βασίστηκα και παρέθεσα κάποια γεγονότα.

to be fair, η όλη κουβέντα ξεκίνησε από αυτό

Ήθελα να σας δω τι θα γινόταν αν πχ κάπου έπαιζε ο ύμνος του ΕΔΕΣ. Και ναι ξέρουμε τι ρόλο έπαιξαν οι αριστεροί στην αντίσταση. Πριν και αφότου ο Χιτλερ παραβίασε τη συνθήκη μη επίθεσης με το Σταλιν

άρα λογικό να σου λέει για τους αριστερούς κι όχι για τους κουκουέδες. Όσο και να το ονειρεύονται αυτό στον Περισσό, η Αριστερά δεν ταυτίζεται με το ΚΚΕ (ούτε με τον ΣΥΡΙΖΑ fwiw)

Link to comment
Share on other sites

to be fair, η όλη κουβέντα ξεκίνησε από αυτό

άρα λογικό να σου λέει για τους αριστερούς κι όχι για τους κουκουέδες. Όσο και να το ονειρεύονται αυτό στον Περισσό, η Αριστερά δεν ταυτίζεται με το ΚΚΕ (ούτε με τον ΣΥΡΙΖΑ fwiw)

Μα εκείνη την εποχή νομίζω αριστερά=ΚΚΕ. Υπήρχε και άλλου είδους αριστερά τότε;

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή απελευθέρωσης πλειστηριασμών 1ης κατοικίας για χρέη σε τράπεζες ας δούμε τί γίνεται στον κόσμο - Βίντεο φρίκης από το Περού: Η αστυνομία δολοφόνησε πολίτη που αντιστεκόταν σε έξωση από το σπίτι του - NEWS247

Link to comment
Share on other sites

Μα εκείνη την εποχή νομίζω αριστερά=ΚΚΕ. Υπήρχε και άλλου είδους αριστερά τότε;

ναι. όχι στο βαθμό που είναι τώρα, προφανώς, αλλά υπήρχε κόσμος που δεν έπαιρνε γραμμή από το κόμμα, απλά ήταν αριστεροί γιατί συμφωνούσαν με την ιδεολογία της αριστεράς

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία συνεισφορά στη συζήτηση :mamba:

επειδή περιγράφηκε όλη η αλήθεια με δύο λέξεις " όλοι ζώα " ?

έχω βαρεθεί να βλέπω τους γνωστούς γνωστούς να σεληνιάζονται κάθε φορά με οτιδήποτε λέει η πλευρά τους ...

και μια είδηση

Flying car prototype unveiled at Vienna technology show – video | Technology | The Guardian

Link to comment
Share on other sites

Θλιβερή πανευρωπαϊκή πρωτιά: Σε ελληνικούς δρόμους τα περισσότερα θανατηφόρα τροχαία - NEWS247

...και αυτό γιατί σαν σε μια παγκόσμια συμφωνία, τα τροχαία θεωρούνται προιόντα τύχης (ατύχημα - δυστύχημα), καθιστώντας τον υπαίτιο άμοιρο ευθυνών. Πολύ θα ήθελα να ξερω αν ο υποψήφιος δολοφόνος γνώριζε πως, αν κάνει τη κουτουράδα, θα κατέθετε καμιά δεκαετία απο τη ζωούλα του σε καμιά αγροτική φυλακή, πως θα αντιμετώπιζε το όλον ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

να φανταστείτε ότι τοτες,ο λαός του λαμπ έτρεχε το FaD/folding home κ.α με 2 και 3-4 μηχανάκια ο καθένας 24/7 ,μόνο όταν ήρθε η λυπητερή της ΔΕΗ σε γνωστότατο μέλος του φορουμ (τώρα δεν είναι Ελλάδα) και αργοτερα και σε μενα,καταλάβαμε τι έκαιγε ο συγκεκριμένος επεξεργαστής και γιατί είχα μόνιμα 30 βαθμούς χειμωνιάτικα στο σπίτι...ωραίες εποχές :p

Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώνει πρόστιμο …το κράτος, αν γίνει απεργία σε πολυεθνική!

Όροι «εταιριοκρατίας» στην Διατλαντική Εταιρική Σχέση για το Εμπόριο και τις Επενδύσεις (TTIP) που θα υπογραφεί μεταξύ Ε.Ε και ΗΠΑ. Το επιβεβαίωσε και ο υφυπουργός Ανάπτυξης Νότης Μηταράκης.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.