Jump to content



Κοψιμο πλαστικου...


YDinopoulos

Recommended Posts

Εχω παρει μια σεγα (40€-!!!) και εχω κανει καποιοα επεμβαση στα μεταλλικα κομματια. Το πλαστικο πως το κοβω ωστε να βαλω εναν 80αρι μπροστα. Εχω το ψηλο κουτι της Chieftec (6-2-2)

:...:

Link to comment
Share on other sites

Εισαι λαθος στο πρωτο. Δεν αναβεις αναπτηρι.

Αναβεις τουλαχιστον ενα καμινετο(ή πετρογκαζ που φτιαχνουν τον καφε)

Ειδαλλως απλα θα μαυρισεις την ακρη του μαχαιριου. Δεν θα το ζεστανεις για να κοψει. Τουλαχιστον οχι οσο χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη σημερα το εκοψα με δισκο για plexiglass και μπορω να σου πω οτι στα σημεια αριστερα και δεξια οπου τελειωνουν οι γριλιες, το πλαστικο ειναι πολυ παχυ...

μαλλον με τη σεγα σιγα-σιγα και καλο τριψιμο μετα θα προτεινα

post-166-1416070881,7744_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν με καταλαβες.

Θα αναψεις το πετρογκαζ και θα το αφησεις επανω μεχρι να το δεις να ροδοκοκκινιζει(σαν την κοτα στον φουρνο) Μετα το ποιανεις προσεκτικα(προσεξε μην καεις κι εχουμε κι αλλα) και κοβεις το πλαστικο που θελεις σαν βουτυρακι.

Link to comment
Share on other sites

Γιαγκ εξαρταται τι θελει να κοψει. Αν θελει να κοψει π.χ. την προσοψη απο ενα κουτι εννοειτε οτι θα πρεπει να το ζεστανει αρκετες φορες. Αν ομως θελει να κοψει ενα πλαστικο σαν το drive bay τοτε θα το ζεστανει το πολυ 2-3 φορες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bleo8onhs [Σήμερα, στις 00:58]

Πάρτε ένα dremel ρεεεεεε!

χεχεχεχε....αστους να παλευουν σαν τους προιστορικους που ανακαλυψαν τη φωτια ρεεεεεεε

DREMEL με ροδακι για plexi.........γαμωτι μου ........δεν θα παει χαμενο....trust me..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.