Jump to content



DELL U2311H Μικρά μυστικά - Εντυπώσεις


Recommended Posts

Όχι δεν νομίζω, λογικά σε καλύπτει το κατάστημα που την αγόρασες εκτός εάν είναι από εξωτερικό η οθόνη οπότε λογικά θα πρέπει να κάνεις register στο site της Dell.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τις ρυθμίσεις που έχουν κάνει εδώ έβαλα. Για την εγγύηση χρειάζεται να κάνω κάτι;

ναι αλλα εκει εχουν re-calibrate το πανελ ξανα,οποτε για να εφαρμοσεις αυτα τα settings που εχουν θα χρειαστεις νομιζω το συγκεκριμενο colour profile που χει προκυψει απο το νεο calibration που εγινε..ετσι νομιζω,παει καιρος που καλιμπραρα πανελακια..:)

*Για εγγυηση,οταν κατσει η στραβη,απλα καλεις το υπεροχο σερβις της δελλ και αναφερεις το s/n του πανελ και τελος,επομενη μερα εχεις αλλη.

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

Απο Msystems την αγόρασα,3 χρόνια εγγύηση γράφει οτι έχει.

Οι ρυθμίσεις RGB ελάχιστα αλλάζουν την απόδοση χρώματος,είχα βρει και colour profile παλιότερα που κοίταγα για την οθόνη αλλά δεν είχα κρατήσει το link.

Link to comment
Share on other sites

OK

διότι κάποιος σε ξενο φορουμ λέει ότι όταν δεν είναι στο 100% η φωτεινότητα κάνει θόρυβο...

Το ότι είναι 6μπιτο μονιτορ και όχι πραγματικό 8μπιτο κάνει κάποια εμφανή διαφορά στην ποιότητα της απεικόνισης;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρέλαβα και εγώ σήμερα την δική μου 2311,και είναι σαν να έβαλα γυαλιά απο το TN panel που είχα πρίν.:clap::clap:

Το μόνο μείον,ίσως και το μοναδικό είναι ότι δεν έχει κάποιο άμεσο shortcut για αλλαγή πηγής,κάτι που είχε η προηγούμενη οθόνη μου και με βόλευε απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Στο visionstudio το παλικαρι ελεγε οτι την εχουν σε αποθηκη και αυριο να

παω να την παρω ε θα τον βαλω να την συνδεση επανω στον υπολογιστη

του επιτοπου και αμα δεν με αρεσει δεν πληρωνω κανε το ιδιο στην Msystems :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ανησυχείτε! Έχω την Rev A02 από Zero One αγορασμένη πριν 3 εβδομάδες, της έκανα calibration με Spyder 3 pro και είναι το κάτι ... άλλο!!! Dirt 3, F1, Assasin's Creed κ.τ.λ δείχνουν ζωντανά και υπέροχα... Παλιά είχα μια καταπληκτική Belinea 102035w με MVA Panel και φοβόμουν να πάω σε eIPS αλλά η U2311h με δικαίωσε...Μπράβο στην DELL.

Πάρτε τώρα κ τις ρυθμίσεις μου κ θα με θυμηθείτε:

Preset Mode= Custom με :

Red 78

G 75

B78

Brightness 36

Contrast 75

Στο Color profile να βάλετε αυτό: DELL U2311H-1 Sypder3Pro

αφού προσθέσετε σαν κατάληξη στο όνομα του αρχείου το .icc

δηλαδή DELL U2311H-1 Sypder3Pro.icc

Καλό είναι να αγοράσετε και Display port male to male καλώδιο ...

Ελπίζω να σας βοήθησα να απολαύσετε την νέα σας πολυχρηστική οθόνη ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ανησυχείτε! Έχω την Rev A02 από Zero One αγορασμένη πριν 3 εβδομάδες, της έκανα calibration με Spyder 3 pro και είναι το κάτι ... άλλο!!! Dirt 3, F1, Assasin's Creed κ.τ.λ δείχνουν ζωντανά και υπέροχα... Παλιά είχα μια καταπληκτική Belinea 102035w με MVA Panel και φοβόμουν να πάω σε eIPS αλλά η U2311h με δικαίωσε...Μπράβο στην DELL.

Πάρτε τώρα κ τις ρυθμίσεις μου κ θα με θυμηθείτε:

Preset Mode= Custom με :

Red 78

G 75

B78

Brightness 36

Contrast 75

Στο Color profile να βάλετε αυτό: DELL U2311H-1 Sypder3Pro

αφού προσθέσετε σαν κατάληξη στο όνομα του αρχείου το .icc

δηλαδή DELL U2311H-1 Sypder3Pro.icc

Καλό είναι να αγοράσετε και Display port male to male καλώδιο ...

Ελπίζω να σας βοήθησα να απολαύσετε την νέα σας πολυχρηστική οθόνη ...

Θα δοκιμασω αργοτερα και θα πω εντυπωσεις

Επειδη δεν καταφερα να βρω με μια γρηγρορη αναζητηση μηπως εχει δει κανεις minidp se dp καλωδιο ?(για να μην βαζω τον ανταπτορα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.