Jump to content



DELL U2311H Μικρά μυστικά - Εντυπώσεις


Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ αλλά δεν πιάνει , η χαλάρωση.

Οταν σε ενα ωραία στημένο θέμα , έρχονται κάποιοι καλοθελητές ,

να μου μετρήσουν την πίεση , το πόσο μακριά είναι τα μαλλιά μου ,

εαν μυρίζει το χνώτο μου , πόσο μυρίζει το χνώτο μου , εάν έφαγα κρεμμύδι ?

Και το κάνουν από ζήλια ... και κακιά .

Είναι να αναρωτιέσαι ποιος ξέφυγε , και αν αξίζει το κόπο να γράφει κανείς τέτοια θέματα με ουσία .

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ αλλά δεν πιάνει , η χαλάρωση.

Οταν σε ενα ωραία στημένο θέμα , έρχονται κάποιοι καλοθελητές ,

να μου μετρήσουν την πίεση , το πόσο μακριά είναι τα μαλλιά μου ,

εαν μυρίζει το χνώτο μου , πόσο μυρίζει το χνώτο μου , εάν έφαγα κρεμμύδι ?

Και το κάνουν από ζήλια ... και κακιά .

Είναι να αναρωτιέσαι ποιος ξέφυγε , και αν αξίζει το κόπο να γράφει κανείς τέτοια θέματα με ουσία .

Εχοντας παρακολουθήσει το θέμα, να πω ότι νομίζω ότι υπερβάλλεις λίγο.

Το φορουμ υπάρχει για να γινεται διάλογος. Αν είχαμε μονόλογους θα το κλείναμε και θα το βαφτιζαμε blog.

Μην εκλαμβανεις κάθε άποψη που αντιτίθεται στη δικιά σου ως προσβολή η ως προσπάθεια μείωσης του ατόμου σου. Πρέπει να σέβεσαι την άποψη του συνομιλητή σου, ακόμα και αν έχει άδικο, και να τον καταρριπτεις με λογικά επιχειρηματα, όχι με άχτι και χολή. Και άφηνε επίσης και μια πιθανότητα να έχεις και λάθος κάπου κάπου, απο τα λάθη μας και την κριτική των άλλων μαθαίνουμε και βελτιωνόμαστε.

Είμαστε εδώ για μα συζητάμε, όχι να πλακωνόμαστε.

Και αν κάποτε νιώσεις οτι σε προσβάλλει μια συμπεριφορά, μη προσπαθείς να επιβάλλεις την τάξη. Κάνε report οπως όλος ο κόσμος και αν υπάρχει κάτι αντικανονικό, να είσαι σίγουρος ότι θα υπάρξει ανάλογη δράση από την ομάδα συντονισμού. Δεν ειναι ο ρόλος σου να κάνεις συστάσεις...

Φιλικά πάντα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μουφα τα εργαλεία ?

Ετσι που κατάντησες στην φώτο , χρειάζεσαι αλλαγή οθόνης . :)

Το trolling το πας καλά βλέπω...

Ελπίζω να πέσει κοπτοραπτική γιατί κουράζει το θέμα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας παρακολουθήσει το θέμα, να πω ότι νομίζω ότι υπερβάλλεις λίγο.

Το ωραίο σου μήνυμα με κέρδισε , η ψήφος που έδωσες σε έναν άγνωστο που με προσβάλει και χαλάει και το θέμα

με δίχασε .

Κύριοι κάντε ότι σας φωτίσει ο Θεός.

Και για να σας φωτίσει , αρχίστε να κάνετε το σταυρό σας το βράδυ , και να αγαπάτε τους γύρω σας.

Link to comment
Share on other sites

Το ωραίο σου μήνυμα με κέρδισε , η ψήφος που έδωσες σε έναν άγνωστο που με προσβάλει και χαλάει και το θέμα

με δίχασε .

Κύριοι κάντε ότι σας φωτίσει ο Θεός.

Και για να σας φωτίσει , αρχίστε να κάνετε το σταυρό σας το βράδυ , και να αγαπάτε τους γύρω σας.

Δεν σε προσέβαλα, η εικόνα δείχνει ένα troll γιατί στα τελευταία ποστ αυτό κάνεις, τρολάρεις. Εσύ από την άλλη επιχείρησες να με προσβάλλεις λέγοντας ότι έχω καταντήσει σαν το troll της εικόνας, αλλά δυστυχώς για εσένα δεν είμαι ευέξαπτος και προτιμώ την εποικοδομητική συζήτηση.

Ξεκίνησες ωραία το θέμα, και έβαλες πολλές χρήσιμες πληροφορίες για το monitor, γιατί μετά πας και τα χαλάς όλα δεν καταλαβαίνω...

Μόνος σου υποβαθμίζεις το νήμα που άνοιξες!

Link to comment
Share on other sites

Δεμ θα μπαίνω σε διάλογο με το κάθε πικραμένο που μπήκε να τρολάρει αφού σου αρέσει η λέξη,

κάνοντας τον ψυχολόγο στους άλλους .

Είσαι πολύ ανώνυμος για να κάνεις υποδείξεις.

Και αφου θες μαθημα θα το έχεις ..

Τρολλ = ψάρεμα με αγκίστρι .. τσαπαρί για τους προχωρημένους .

Πεταει ο μάγκας μια φωτογραφία και ενα μισολογο = βάζει το αγκίστρι .

με σκοπό να το δαγκώσει το ψαρι = ΕΓΩ , και να γίνει εκτροπή στην συζήτηση .

Ναι είσαι Τρολλ , τα κατάφερες .

Έγινε επεξεργασία από overvolt
Link to comment
Share on other sites

Ενα μόνο θα σου πώ και θα αναπαύσω την βαλίτσα μου:

Αν οπου και να πάς, οτι και να κάνεις, σου μυρίζουν σ**τα, μάλλον εσυ χ***ηκες.

Ή όπως λέει το ανέκδοτο "τι ένας ρε; αυτοι ειναι χιλιάδες!"

Αν δεν σου χτυπάει καμπανάκι, υπάρχει πρόβλημα... Πρόσεχε την πορεία σου...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω τα σβησμένα ποστ, θέλω να πω πως για να γίνει καβγάς χρειάζονται 2 όχι ένας. Κρίμα που οι moderator κοιτάνε τον έναν και τον άλλον που συνεχίζει να προκαλεί δεν του λένε τίποτα. Το ποστ με την εικόνα του τρολ και μόνο του δεν το σβήσατε ακόμα προκαλεί, είναι τραγικό!!! Κατά την ΑΠΟΨΗ ήθελε άμεσα σβήσιμο προειδοποιήσει από admin και στους 2 και τέλος.

Δεν ξέρω τι άλλο έχει ειπωθεί, αλλά δύο άτομα διαβάζοντας ένα οποιοδήποτε φόρουμ μπορούν να βγάλουν διαφορετικά συμπεράσματα και διαφορετικές γνώμες γιατί να καλείτε να αποδείξει την άποψη που σχημάτισε από τα προβλήματα των καταναλωτών στο φορουμ που παρέθεσε. Ένας φίλος μου είπε αν δεν έχεις σκοπό να χρησιμοποιείς πάνω από δύο SATA δίσκους σε πλατφόρμα Sandy Bridge δεν είναι ελαττωματικό γιατί να το αλλάξεις και το πίστευε!!!

Το ‘’κόλλημα’’ του Astakos ήταν η λέξη «κλάμα». Τι να πούμε δηλαδή! Αν έλεγε δηλαδή πίκρα-απογοήτευση ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο θα τον καλούσατε να το αποδείξει? Γιατί στην τελική κι εγώ θέλω να έχω τελευταίο οδηγό στο σύστημα μου και ας μην είναι «σημαντικός» και με χαλάει αν δεν μπορώ να τον έχω. Εγώ γιατί το είδα πιο χαλαρά τι ήθελε να πει και ούτε που μπήκα στον κόπο να δω τι είπε το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχει ξεφυγει λιγο ολη η φαση απο το θεμα και για να προσπαθησω να το επαναφερω , θελω να ρωτησω οποιον ξερει για συγκρισεις αναμεσα σε u2311 and u2410.σκεφτομαι εδω και καιρο να κανω μια τετοια αγορα αλλα ειμαι αναποφασιστος...καμια βοηθεια???

Link to comment
Share on other sites

με συγχωρεις αλλα απο αυτα που βλεπω σαν να υπερτερει λιγο η 24αρα....εκτος αν κανω λαθος!

δεν έχω ιδέα και ως εκ τούτου δεν υποστήριξα ποτέ το αντίθετο από αυτό που λες (για την ακρίβεια δεν εξέφρασα κάποια γνώμη) οποτε μπορει και να έχεις δίκιο

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αγορασα μια 2311 ! Την εβαλα διπλα απο την αγαπημενη μου S2409W..!

Ανοιγω το pc και παθαινω την πλακα μου..!Διπλα διπλα το IPS με το TN! Πραγματικα υπαρχει τεραστια αλλαγη και για να το καταλαβεις πρεπει να τα εχεις διπλα διπλα! Ειναι η μερα με την νυχτα..!

Οσο για την διαφορα της 23αρας με 24αρα.! Εαν μπορεις να διαθεσεις 400+ ευρω παρε 2*23αρες..!:T:

Και επειδη εχει pivot βαση μπορεις να την βαλεις καθετα και να ανοιγεις μονο τους browser εκει και να βλεπεις τα παντα..! Ενω την αλλη να την εχεις κανονικη..! ;)

Εγω που τωρα εχω διπλα διπλα 23αρα και 24 μπορω να πω πως οι διαφορες στο μεγεθος ειναι πολυ μικρες..! Αντε με την 26αρα θα δεις διαφορα στο μεγεθος, αλλα ποσο ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.