Jump to content



DELL U2311H Μικρά μυστικά - Εντυπώσεις


Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

καλησπερα, λεω να χτυπησε και γω το κομματι, για να αντικαταστησει την philips 200wp7.

ποιο ειναι το τελευταιο rev παιδες?

Msystems.gr - Προϊόντα - Dell U2312HM Ultrasharp 23¨ Wide LED

Msystems.gr - Προϊόντα - Dell U2311H Ultrasharp 23¨ Wide (Rev.A03)

η διαφορα αυτον τον 2??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, λεω να χτυπησε και γω το κομματι, για να αντικαταστησει την philips 200wp7.

ποιο ειναι το τελευταιο rev παιδες?

Msystems.gr - Προϊόντα - Dell U2312HM Ultrasharp 23¨ Wide LED

Msystems.gr - Προϊόντα - Dell U2311H Ultrasharp 23¨ Wide (Rev.A03)

η διαφορα αυτον τον 2??

Το τελευταιο rev ειναι το Α03 απο οσο ξερω

Η διαφορα ειναι οτι η μια ειναι led

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε. Σαν κατασκευή είναι τέλεια!

Προσφέρεται κανένας για καλιμπράρισμά; Είμαι άσχετος από αυτά.

αν μπορεις ανεβασε καμια φωτο οταν την στησεις!

Δεν έχω την ψηφιακή τώρα και δεν λέει να ανεβάσω από το κινητό. Θα έχουν χάλια ποιότητα. Θα προσπαθήσω αύριο.

Έγινε επεξεργασία από honda22
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε. Σαν κατασκευή είναι τέλεια!

Προσφέρεται κανένας για καλιμπράρισμά; Είμαι άσχετος από αυτά.

Δεν έχω την ψηφιακή τώρα και δεν λέει να ανεβάσω από το κινητό. Θα έχουν χάλια ποιότητα. Θα προσπαθήσω αύριο.

brightness 31 contrast 75 custom color red 99 green 95 blue 98

Στην αρχη ισως σου φανει υπερβολικα φωτεινη με αυτες τις ρυθμισεις, αν ναι κατεβασε το brightness η επελεξε για κανα 2 εβδομαδες το warm mode,μολις την συνηθισεις δεν θα σε ενοχλει καθολου η φωτεινοτητα

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

brightness 31 contrast 75 custom color red 99 green 95 blue 98

Στην αρχη ισως σου φανει υπερβολικα φωτεινη με αυτες τις ρυθμισεις, αν ναι κατεβασε το brightness η επελεξε για κανα 2 εβδομαδες το warm mode,μολις την συνηθισεις δεν θα σε ενοχλει καθολου η φωτεινοτητα

:confused:

Με brightness 31 είναι πολύ σκοτείνη θα μπορούσα να πω. Το έχω στο brightness 60 contrast 75 τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την "περιπέτεια" μου με την συγκεκριμένη οθόνη.

Την αγοράζω την προηγούμενη εβδομάδα και από την πρώτη στιγμή έχει καμένο πιξελ. Παίρνω τηλ την dell την Δευτέρα και μου λέει ότι αν θέλω καινούρια πρέπει να περιμένω 25 ημέρες γιατί θα ερθει από το εργοστάσιο διαφορετικά refurbished. Τους λέω παιδιά τώρα την πήρα δεν μπορώ να περιμένω. Τελικά μου την αντικάτεστησε η msystems την επόμενη ημέρα, να ναι καλά τα παιδιά εκεί, μιλάμε για πραγματικό support.

Εχθές που κάθησα λίγο να την χαρώ βλέπω φαντάσματα :getlost: και εξηγούμαι. Είχα τον firefox ανοιχτό για κανά 5λεπτο και λέω δεν βλέπω μια ταινία. Ε κλείνω τον φιφι και βάζω να ξεκινήσει η ταινία. Στην αρχή της ταινίας που δείχνει τους παραγωγούς κτλ και το φόντο είναι σκούρο παρατηρώ πλαίσια από πίσω. Λέω wtf; τα μάτια μου το κάνουν. Έλα όμως που η οθόνη κάνει image retention κάτι σαν το burn-in δλδ.

Ανοίγω ένα παράθυρο και το αφήνω 3' ακίνητο. Κάνω alt-tab την ταινία να σου το πλαίσιο του παραθύρου από πίσω.

Τελικά πήρα την dell ξανά και θα γίνει αντικατάσταση με καινούρια εντός 25 ημερών.

Άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με το που ηρθε το BF3 η μια απο τις τρεις οθονες (eyefinity) μαλλον με εγκατελειψε. :wall:

Βγαζει μεσα στα windows error display port connection και το monitor παει σε sleep mode.

Το δοκιμασα μονο του με dvi link και ολα ok.

Εχω κανει και hardware reset αλλα τιποτε.

Υπαρχει τιποτε αλλο που μπορω να κανω ή παω για αντικατασταση ;

Link to comment
Share on other sites

Με το που ηρθε το BF3 η μια απο τις τρεις οθονες (eyefinity) μαλλον με εγκατελειψε. :wall:

Βγαζει μεσα στα windows error display port connection και το monitor παει σε sleep mode.

Το δοκιμασα μονο του με dvi link και ολα ok.

Εχω κανει και hardware reset αλλα τιποτε.

Υπαρχει τιποτε αλλο που μπορω να κανω ή παω για αντικατασταση ;

Είχε εμφανιστεί κι εμένα αυτό το πρόβλημα με την ίδια οθόνη. Δες εδώ http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/displayport-link-failure-kai-6950-a-93955.html

Μετά από λίγο καιρό βέβαια το ξανάκανε, άλλαξα πάλι θέση κι όλα πάλι οκ. Μάλλον ο μετατροπέας πρέπει να φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Είχε εμφανιστεί κι εμένα αυτό το πρόβλημα με την ίδια οθόνη. Δες εδώ http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/displayport-link-failure-kai-6950-a-93955.html

Μετά από λίγο καιρό βέβαια το ξανάκανε, άλλαξα πάλι θέση κι όλα πάλι οκ. Μάλλον ο μετατροπέας πρέπει να φταίει.

Δεν εχω μετατροπεα μιας και η 6970 DC II ειναι με 4 full size dp.

Link to comment
Share on other sites

Τότε μια άλλη εικασία: Μήπως η Dell σου είναι Rev 01 ???

Γιατί το πρόβλημα σε μένα σταμάτησε εντελώς όταν έκανα RMA τη δικιά μου, λόγω ενός bright pixel, και μου έφεραν Rev 03.

PS. Δοκίμασε να τη βάλεις στο άλλο ελεύθερο DP μπας και.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.