Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Εχω 2 U9GT2 φιλου μπας και καταφερω νατους περασω καμια καθαρη ICS (για JB δεν νομιζω...) γιατι ο Κινεζος τα χει φορτωσει ενα καρο σκατακια.

Ξεκιναμε με το νεο firmware να δουμε συμπεριφορα και εχει το Ιπταμενο Μακαρονοτερας.

edit:

ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΕΣ οι ....ΚΙΝΕΖΙΚΕΣ οδηγιες.

Blog - Cube U9gt2 Firmware Installation Upgrade Tutorial

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Επιχειρηση firmware πηγε καλως.

Τωρα βλεπω μια ROM στο XDA και με ψηνει αλλα δεν εχει αναλυτικες οδηγιες και εχει περασει και ενας χρονος απο τοτε που φλασαρα οτιδηποτα (Windows Phone Baby!)

Το ταμπλετι ειναι αξιοπρεπεστατο παντως για τα χρηματα που ζηταει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχει καταφέρει, κανένα καλό παιδάκι να βάλει το iGO σε οθόνη 1280*720 (ή όσο του galaxy note και παρόμοιων συσκευών τέλος πάντων :p ) και να καλύπτει όλη την οθόνη ;

Αυτό που έχω βάλει τώρα (προσωρινή λύση καθώς είμαι εκτός έδρας) είναι 480*800 και ένα μέρος της οθόνης είναι κενό. Στο σπίτι έχω το Navigon που δουλεύει ρολόι αλλά θα ήθελα να κάνω και με το iGO κάτι μέχρι να γυρίσω.

Να σημειώσω πως κατά τα άλλα δείχνει να δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

iGO δυστυχώς όχι.

Παρεπιπτόντως χρησιμοποιώ το navigon 4.1.1 αλλά πέρασα πρόσφατα το sygic και είναι πολύ καλό.

αν παίζει κάποιο λινκ για το sygic (αρχείο και χάρτες Ελλάδας) θα το ήθελα :T:

(εδώ ή σε πμ :) )

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είχε σώσει την τοποθεσία μου. αυτό είναι πιθανό.

Πάντως υποβοήθηση δεν είχε με κανένα τρόπο μέσω ιντερνετ εκτός τι να πω, και αν κατάφερε να τραβήξει δεδομένα μέσω gsm.

Link to comment
Share on other sites

Τα windows phone εχουν επιλογη παντως που λεει

Save my location every few hours for better mapping. Microsoft can save your phone's location details every few hours so that if your phone is out of range or the battery dies, we can still show your phone's last-known location on a map.

Αυτο το εχει για περιπτωση που χασεις τη συσκευη και για να την βρεις/κλειδωσεις/σβησεις τα data του κινητου και να την εντοπισεις στο χαρτη.

Παντως η συμπεριφορα των radio των smartphone ειναι αναλογη και με τις ROM που φορανε.

Link to comment
Share on other sites

ο κινεζος παντως απο το δωματιο μου μερικες φορες κλειδωνει.ανξαρτητα με το αν εχω ιντερνετ.και το iphone 4 κλειδωνει ανετοτατα.

υ.γ το δωματιο μου εχει μπαλκονι.

Link to comment
Share on other sites

Aθηνα το σμαρτφονι κλειδωνει ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ πιο γρηγορα απο οτι στο νησι παντως.

Με ιντερνετ βεβαια κλειδωνει στιγμιαια.

Τα ταμπλετια Cube που χω παλι, ειναι ΟΤΙΝΑΝΑΙ σε αυτο τον τομεα.

Link to comment
Share on other sites

και το νοκια 5800 που ειχα κλειδωνε στο 20λεπτο:p

παντως σε 3-4 δευτερολεπτα κλειδωνει...και εκτος αθηνων!

παιζει ρολο και το ποσο συχνα το χρησιμοποιεις

Το θυμαμαι το 5800.

Οντως 20 λεπτα ηθελε.

Δεν ξερω πραγματικα τι παιζει αλλα στο νησι που μενω μονιμα, σε τεστακια και μονο αφου ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν

χρησιμοποιω GPS, σε open χωρο ειναι αισθητα πιο αργο απο οτι Αθηνα π.χ.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να ηταν η δεύτερη φορά που το χρησιμοποίησα, αντε το πολύ τρίτη (και ειμαι επαρχία τώρα, εδώ δεν το έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτε).

Ακόμη και την πρώτη φορά όμως στην Αθήνα πάλι καρφί κλείδωσε, αλλά ήμουν στο μπαλκόνι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Aντιθετα στο nokia N8 επαρχια (Ευβοια/Κεφαλονια/Ανδρο/Αμφιλοχια) και γενικα ανοιχτο μερος ακομα και στην Αθηνα, με βρισκει σε 60" μαξ ακομα και εν κινηση εντος αυτοκινητου.

Σε μπαλκονια σπιτιων στην Αθηνα δεν lockαρει καν ή με βρισκει ενα τετραγωνο παραπερα απο κει που ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος του Nexus 7 εδώ και 2 μέρες! Απο τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει :) Πολύ ελαφρύ αυτονομία απίστευτη. Ποιότητα κατασκευής πάρα πολύ καλή για την κατηγορία τιμής του. Η 4.1.1 πάει νερό ούτε κόλλημα ούτε τπτ

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος του Nexus 7 εδώ και 2 μέρες! Απο τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει :) Πολύ ελαφρύ αυτονομία απίστευτη. Ποιότητα κατασκευής πάρα πολύ καλή για την κατηγορία τιμής του. Η 4.1.1 πάει νερό ούτε κόλλημα ούτε τπτ

Από πού εάν επιτρέπεται;

Me jealouz:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.