Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Κοίτα να δεις τώρα τι βρήκα από το ME370T στην μπαταρία

Nexus 7 is in Fact the Cancelled ASUS ME370T, In a Revamped Version | Tablets & Tablet News

ναι το διάβασα και γω αυτό...αν είχε sd card reader, hdmi και στυλό όπως αυτό το MeMo και είχε την ίδια cpu, ram, θα μιλάγαμε για το best tabletακι....

αλλά μάλλον θα πουλούσε πιο πολύ αν έβαζε κανείς το nexus logo από πίσω...+ τα Update των nexus + το marketing της google... + + + +

Link to comment
Share on other sites

όντως είναι για πολλά γέλια η δικαιολογία τους....αλλά μην ξεχνάς ότι κυκλοφορούν και πολλοί χρήστες στην πιάτσα που δεν μπορούν να καταλάβουν πως να πιάσουν μια ταμπλέτα ή ένα smartphone..τι τους δικαιολογώ;;;

βάλτε SD card ρε στο nexus 7!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλουν στο Nexus II ή το ΙΙΙ ή το ΙV ίσως στο V. Μέχρι τότε μπορείς να αγοράσεις κάποιο Nexus με περισσότερη μνήμη ή να χρησιμοποιήσεις το Google drive, με το αζημίωτο βεβαίως βεβαίως. :p

Link to comment
Share on other sites

μπαααα..σχεδιάζω να πορευτώ με το nexus 7 τουλάχιστον 2-3 χρόνια...με ικανοποιεί απόλυτα σαν συσκευή...το πολύ πολύ να το ριζώσω όπως είπα και να του κοτσάρω ένα usbστικιον...επίσης έχω dropbox...2,5gb free...

Link to comment
Share on other sites

Η δικαιολογία της Google είναι κάτι παραπάνω από τραγική. Τόσο καιρό ένα από τα μεγαλύτερα προτερήματα των συσκευών με Android σε αντίθεση με τις συσκευές της Apple, είναι η δυνατότητα επέκτασης της μνήμης της συσκευής. Και έχει πέσει ΠΑΡΑ πολύ θάψιμο για αυτή την έλλειψη του iPhone.

Να βγάζεις τώρα ένα σοβαρό tablet εν έτη 2012 χωρίς αυτό το χαρακτηριστικό, και με αυτή την δικαιολογία είναι σκέτη κοροϊδία.

Ακόμα και αν είναι έτσι όπως το λένε, πόσο δύσκολο θα ήταν την επόμενη έκδοση του Android να την κάνουν τόσο user friendly ώστε να λύνει αυτά τα προβλήματα. Εκτός και αν περιπλέκει τόσο πολύ τα πράγματα μια κάρτα SD :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν περιπλέκει τόσο πολύ τα πράγματα μια κάρτα SD :hehe:

Η κάρτα SD είναι ο διάολος που δεν επιτρέπει σε πολύ κόσμο να ασχοληθεί με media players, κινητά τηλέφωνα, tablets και φωτογραφικές μηχανές. Μάλιστα κάθε φορά που βλέπουν φορητό υπολογιστή με ενσωματωμένο card reader τους πιάνει ίλιγγος και χρίζουν ιατρικής βοήθειας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι μια ηλίθια δικαιολογία για να δικαιολογηθούν, αλλά δε μπορώ να πω ότι διαφωνώ. Το Ideos X5 μου είχε SD και λόγω αυτού είχε λίγο διαθέσιμο δικό του χώρο για εφαρμογές και μου έσπαγε τα νεύρα. Στο Nexus είναι πιο απλά τα πράγματα και για να πω την αλήθεια το προτιμώ έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι προτιμότερο, ή βασικά τι είναι πιο σωστό; Να αφαιρέσεις μια χρήσιμη δυνατότητα της συσκευής, ή να κάτσεις να δουλέψεις το λογισμικό σου έτσι ώστε να μπορούν όλοι οι χρήστες να αξιοποιήσουν αυτή την δυνατότητα χωρίς δυσκολίες;

Πόσο δύσκολο να είναι πια;

Link to comment
Share on other sites

για όσους έχουν πρόβλημα χωρητικότητας με το nexus πάνε εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.homeysoft.nexususb.importer

δεν το έχω δοκιμάσει καθώς δεν έχω ακόμα καλώδιο αντίστοιχο...αν έχει κάποιος ας το δοκιμάσει να μας πει...και σημειωτέον δεν θέλει root...:dance3::dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

aurora II ξερει κανεις που μπορω να βρω? βλεπω παντου out of stock..

θελω ένα φτηνο tablet 7'' για wifi,movies,skype(να έχει μπροστινη κάμερα) ,google play(market) για κανενα game..

καμια άλλη δοκιμασμενη προταση στα 100€?

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Ainol Novo 7 Aurora II Dual Core 1.5GHz 7 Inch IPS Touch Screen 1G RAM Android Tablet (16GB)

αφού ακόμα και στα επίσημα της ainol δεν έχει aurora 2 μάλλον δύσκολα θα το βρεις...πάντως σε παραπλήσια τιμή έβγαλε η ainol quad core...για ψάξου λίγο...

ψάχτηκα εγώ για σένα

http://www.ainol-novo.com/ainol-novo-7-flame-ii-tablet-pc-quad-core-dual-camera-hdmi-hd-wifi-bluetooth-16gb.html

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Το Microsoft Surface 32GB σας δίνει διαθέσιμα μόνο τα μισά GB για αποθηκευτικό χώρο

Χαχαχα. Ότι πρέπει για αυτούς που την ψάχνουν. "Άσε φίλε βρήκα μία light rom, μόνο 6,5GB. Θα την βάλω μεθαύριο που θα κατέβει"

Link to comment
Share on other sites

Ainol Novo 7 Crystal

για 92.5€ λεει τιποτα?

το site ειναι αξιοπιστο? με paypal θα πληρωσω..τι επιλεγω για μεταφορικα για να μην μπλεξω με τελωνεια κτλ:

Registered Airmail €11.96

ή

DHL/EMS/UPS Express Shipping (3 to 5 business days)

Express €17.49

??

Link to comment
Share on other sites

καλά όλα αυτά αλλά γνώμη μου είναι να μην τσιγκουνευτείς 30 ευρώ για να μην πάρεις 1280Χ800 ips panel. επίσης αυτούς δεν τους έχω δοκιμάσει οπότε...πας στο ipadalternative (από εκεί παράγγειλα για φίλο ένα ainol fire) και διαλέγεις singapore post (για να γλυτώσεις και τα τελωνεία)..

δοκιμασμένο πριν από μια εβδομάδα..σε ένα μήνα από την ημερομηνία παραγγελίας θα είναι στα ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

μιας και δεν ειναι για μενα,δεν με ενδιαφέρει η οθονη..εξυπηρετηση κανω και εγω σε φιλο.

παω για το crystal,διοτι αυτα με ips εχουν εξαφανιστει..

οπότε αγορά από ainol με Registered Airmail..ξερουμε ποσες μερε ςπεριπου κανουν αυτοι να το στειλουν?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.