Jump to content



Official Nokia Ν8 Symbian^3 Thread !!!


MOS

Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply
Όσον αφορά την κάμερα έχουμε τίποτα νέο απο το PR2.0?

Πιστεύω αναφέρεσαι φίλε μου στην αυτόματη εστίαση, δυστυχώς με την συγκεκριμένη έκδοση (LEAKED) δεν έχει μπει αυτό το χαρακτηριστικό ακόμη.

Αυτό είναι ένα πράγμα που με απογοήτευσε προσωπικά, αλλά δεν με χαλάει και τόσο μιας και υπάρχει το CameraPro το οποίο κάνει auto focus και τραβάει βίντεο στα 30 fps.

Link to comment
Share on other sites

Πάω για εγκατάσταση, δεν μπορώ με τρώει !! :p :p

Χαρας το κουράγιο σου...

Καταλαβαίνεις βέβαια οτι αν στραβώσει κάτι, πίσω δεν πάει.

+1

Υ.Σ ακόμα δεν το έχω πάει σε nokia care για το GPS που δεν με βρίσκει ποτέ :p lol

Περίμενε λίγο ακόμα, και όταν βγείς εκτός εγγύησης να το πας... :)

Link to comment
Share on other sites

Πάει πάει μην αγχώνεσαι, μου έχει συμβεί και αυτό με ένα sony ericsson !!

Θέλω να πιστεύω πως έχω Άγιο κάθε φορά που κάνω κάτι τέτοιο, σε κάποια πράγματα έχει σπάσει η χολή μου, σε κάποια άλλα μπορεί να σταυρoκοπιέμαι από μόνος μου στα καλά καθούμενα !! :p

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω αναφέρεσαι φίλε μου στην αυτόματη εστίαση, δυστυχώς με την συγκεκριμένη έκδοση (LEAKED) δεν έχει μπει αυτό το χαρακτηριστικό ακόμη.

Αυτό είναι ένα πράγμα που με απογοήτευσε προσωπικά, αλλά δεν με χαλάει και τόσο μιας και υπάρχει το CameraPro το οποίο κάνει auto focus και τραβάει βίντεο στα 30 fps.

Βασικά πιο πολυ απο περιέργια ρώτησα διότι και εγώ το κάμερα pro χρησιμοποιώ.Όσον αφορά την αυτόματη εστίαση μου φαίνεται ψιλοfail γιατί παίρνει ώρα να πάρει χαμπάρι ενω απο την άλλη με single autofocus ακούς στο video κλικ κλακ απο το κουμπί που πατάς κάθε φορά για να εστίασεις... :p

Δύο ακόμα ερωτήσεις επειδή το κινητό το έχω λίγες μέρες στην κατοχή μου.

1)Ενώ αρχικά δούλευε ρολόι , τώρα το ovi maps καθυστερεί τρελά να συνδεθεί ή και καθόλου.Παίζει να τα φτυσε δέκτης?

2)Έχετε καταφέρει να περάσετε unsign εφαρμογές στο PR1.2? (γνωρίζω την διαδικασία ,αλλα δεν τα έχω καταφέρει)

edit : θα τρέξω το διαγνωστικό για N8 thnx mos

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πιο πολυ απο περιέργια ρώτησα διότι και εγώ το κάμερα pro χρησιμοποιώ.Όσον αφορά την αυτόματη εστίαση μου φαίνεται ψιλοfail γιατί παίρνει ώρα να πάρει χαμπάρι ενω απο την άλλη με single autofocus ακούς στο video κλικ κλακ απο το κουμπί που πατάς κάθε φορά για να εστίασεις... :p

Δύο ακόμα ερωτήσεις επειδή το κινητό το έχω λίγες μέρες στην κατοχή μου.

1)Ενώ αρχικά δούλευε ρολόι , τώρα το ovi maps καθυστερεί τρελά να συνδεθεί ή και καθόλου.Παίζει να τα φτυσε δέκτης?

2)Έχετε καταφέρει να περάσετε unsign εφαρμογές στο PR1.2? (γνωρίζω την διαδικασία ,αλλα δεν τα έχω καταφέρει)

για το 1 νομίζω έχω ακριβώς το ίδιο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πιο πολυ απο περιέργια ρώτησα διότι και εγώ το κάμερα pro χρησιμοποιώ.Όσον αφορά την αυτόματη εστίαση μου φαίνεται ψιλοfail γιατί παίρνει ώρα να πάρει χαμπάρι ενω απο την άλλη με single autofocus ακούς στο video κλικ κλακ απο το κουμπί που πατάς κάθε φορά για να εστίασεις... :p

Δύο ακόμα ερωτήσεις επειδή το κινητό το έχω λίγες μέρες στην κατοχή μου.

1)Ενώ αρχικά δούλευε ρολόι , τώρα το ovi maps καθυστερεί τρελά να συνδεθεί ή και καθόλου.Παίζει να τα φτυσε δέκτης?

2)Έχετε καταφέρει να περάσετε unsign εφαρμογές στο PR1.2? (γνωρίζω την διαδικασία ,αλλα δεν τα έχω καταφέρει)

1. Απεγκατέστησε τους και πέρνα τους τελευταίους από το betalabs.nokia.com, άφησε το να τραβήξει την πρώτη φορά δεδομένα και βλέπουμε.

2. Unsigned εφαρμογή μπορείς μόνο να περάσεις όταν έχεις hackaρισμένο το κινητό σου. Στην περίπτωση που δεν την έχεις μπορεί να χρησιμοποιήσεις το HellοΧ (ή κάπως έτσι) για να τις εγκαταστήσεις ή να την υπογράψεις και να την εγκαταστήσεις απροβλημάτιστα !!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πιο πολυ απο περιέργια ρώτησα διότι και εγώ το κάμερα pro χρησιμοποιώ.Όσον αφορά την αυτόματη εστίαση μου φαίνεται ψιλοfail γιατί παίρνει ώρα να πάρει χαμπάρι ενω απο την άλλη με single autofocus ακούς στο video κλικ κλακ απο το κουμπί που πατάς κάθε φορά για να εστίασεις... :p

Δύο ακόμα ερωτήσεις επειδή το κινητό το έχω λίγες μέρες στην κατοχή μου.

1)Ενώ αρχικά δούλευε ρολόι , τώρα το ovi maps καθυστερεί τρελά να συνδεθεί ή και καθόλου.Παίζει να τα φτυσε δέκτης?

2)Έχετε καταφέρει να περάσετε unsign εφαρμογές στο PR1.2? (γνωρίζω την διαδικασία ,αλλα δεν τα έχω καταφέρει)

για το 1 νομίζω έχω ακριβώς το ίδιο θέμα!

δοκιμάστε διαγνωστικό τεστ με το προγραμματάκι που είπα πιο πριν !!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.