Jump to content



Official Nokia Ν8 Symbian^3 Thread !!!


MOS

Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Να σου πω... το σκηνικό όπως το έχω δει μέχρι τώρα έχει...

Στην αρχή περιμέναμε το PR2.0 για Ιανουάριο...

Μετά εφόσον τον Ιανουάριο πήραμε το PR1.1 λέγανε για Φεβρουάριο,Μάρτιο κλπ.

Πέσανε τα νέα για τη microsoft, μας έκανε την καρδιά περιβόλι, ανακοινώσανε την αννούλα ή όπως το λέγανε summer update (αντί 2.0).

Βγαίνει η ΝΟΚΙΑ και λέει για την αννούλα, θα την έχουμε το Q2.

Πριν λίγο καιρό βγήκε βίντεο από μια παρουσίαση του X7-E6-Symbian anna και λέει ο τύπος (στην παρουσίαση) Q3 (για Ν8,C7 κλπ).

Έβγαλε λοιπόν ο τύπος από το fan page μια εικόνα ( που μάλλον την σχεδίασε και ο ίδιος ) και ξεκίνησε το rumor για Ιούλιο.

Πιθανό να είναι και σωστός, αλλά καλύτερα να περιμένουμε επιβεβαίωση από την NOKIA.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ανοιγεις τους χαρτες μονο και μονο για να χαζεψεις το χαρτη διχως να αρχιζει αυτοματα να σε αναζητα το gps ;

Τελος, 2-3 φορες τελευταια τρωει κατι σκαλωματα το κινητο οταν το βαζω στο usb ή το ανοιγω μετα απο ωρες κλειστο, και χανει το oρισμενο theme και γυρναει στο default.

Tο εχει κανει σε κανεναν σας;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος από την απενεργοποίηση του στο μενού Positioning methods που βρίσκεται στις ρύθμισες. Απενεργοποιείς ότι υπάρχει και είσαι έτοιμος !!

Για το δεύτερο, δεν μου έχει τύχει κάτι προς το παρόν !

Link to comment
Share on other sites

Thanx μαν το βρηκα!

υ.γ. το υποβοηθουμενο gps (που αν εχω καταλαβει παιρνει info απο τις κεραιες κινητης τηλεφωνιας) απαιτει να εισαι σε 3G για να δουλεψει ή παιζει και με GSM;

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. το υποβοηθουμενο gps (που αν εχω καταλαβει παιρνει info απο τις κεραιες κινητης τηλεφωνιας)

Μια διευκρίνηση....

το υποβοηθούμενο gps (agps) δεν έχει να κάνει με το Info από τις κεραίες. Αυτό που κάνει είναι να κατεβάσει από το Internet τις πληροφορίες των δορυφόρων έτσι ώστε να τους βρει γρηγορότερα το gps.

Τελος, 2-3 φορες τελευταια τρωει κατι σκαλωματα το κινητο οταν το βαζω στο usb ή το ανοιγω μετα απο ωρες κλειστο, και χανει το oρισμενο theme και γυρναει στο default.

Tο εχει κανει σε κανεναν σας;

Το θέμα το έχεις εγκατεστημένο στην μνήμη την 16άρα? Αν ναι τότε αν για κάποιο λόγο χάσει το λειτουργικό επαφή με τη μνήμη, τότε γυρίζει στην μνήμη C και φυσικά στα θέματα που έχει εκεί. Αν έχεις τη σύνδεση USB σε "Μον. Μαζ αποθ." αντί για "Nokia Ovi Suite" τότε πολύ πιθανό να στο κάνει οταν συνδέεις το USB.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος, παιρνει πληροφοριες (και)απο τις κεραίες και το εχω παρατηρήσει ουκ ολιγες φορες στο iphone :)

(data+roaming=off και βρισκει την περιοχη που ειμαι συνδεμενος, ισως ομως δεν το εχουν ολες οι συσκευες το triangulation)

Link to comment
Share on other sites

Λαθος, παιρνει πληροφοριες (και)απο τις κεραίες και το εχω παρατηρήσει ουκ ολιγες φορες στο iphone :)

(data+roaming=off και βρισκει την περιοχη που ειμαι συνδεμενος, ισως ομως δεν το εχουν ολες οι συσκευες το triangulation)

Assisted GPS

Many mobile phones combine A-GPS and other location services including Wi-Fi Positioning System and cell-site triangulation and sometimes a hybrid positioning system.

Οπότε δε μιλάμε για a-gps αλλά για συνδιασμό με άλλη τεχνολογία.

Κάτι το οποίο το έχει και το N8. Aπλά ήθελα να ξεκαθαρίσω το τι σημαίνει agps.

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακόμα νέο για την αννούλα...

At the Nokia Connection event in Singapore today, Nokia announced that it will start shipping Nokia N8s, E7s, C7s and C6-01s with Symbian Anna in July. If you already own one of these devices, you can download the software by the end of August.

Και το πλήρες αρθρο...

Symbian Anna available starting July | Nokia Conversations - The official Nokia Blog

Από μήνα σε μήνα παει....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.