Jump to content



Σοβαρο προβλημα με υποτιτλους!!!


StevakoS

Recommended Posts

Λοιποοοοον ακουστε ΚΑΙ αυτο το κουλο...

Καθε φορα που παω να βαλω μια ταινια να παιξει μου βγαζει τους υποτιτλους με διαφορα σχεδια σαν κινεζικα...

Αμα κανω επανακινηση το PC ομως και ανοιξω κατευθειαν μια ταινια για να παιξει τοτε οι υποτιτλοι φαινονται κανονικα οταν ομως κλεισω την ταινια και βαλω ας πουμε ενα τραγουδι να παιξει και μετα ξαναβαλω την ταινια παλι τα ιδια κινεζικα μου βγαζει...

Κανενα χερι βοηθειαςςς?????

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να πας στον πίνακα ελέγχου στις ρυθμίσεις γλώσσας.

πατάς στο change location και πας στην τελευταία καρτέλα και εκεί που λέει γλώσσα για προγράμματα που δεν χρησιμοποιούν unicode βάλε ελληνικά. ίσως αυτό να φταίει..

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις το srt με το Notepad και το αποθηκεύσεις χωρίς να κάνεις καμία αλλαγή

σου κάνει πάλι το ίδιο;

Ωραιος φιλε δουλεψε αυτο..Αλλα το θεμα ειναι οτι αυτο πρεπει να τ κανω και στις 560 ταινιες που εχω στο pc :p

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να πας στον πίνακα ελέγχου στις ρυθμίσεις γλώσσας.

πατάς στο change location και πας στην τελευταία καρτέλα και εκεί που λέει γλώσσα για προγράμματα που δεν χρησιμοποιούν unicode βάλε ελληνικά. ίσως αυτό να φταίει..

τα εχω αλλαξει ολα..Ακομα και απο το προγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω θεμα με τους υποτιτλους, μονο ομως σε αναπαραγωγη με media player classic home cinema...στους αλλους player ολα νορμαλ.

φυσικα και δεν ειναι λυση να αλλαξεις ολα τα αρχεια srt..

ακρη δεν εβγαλα,εφαγα μια μερα googling και βαρεθηκα να ψαχνω..ειχα k-lite codec pack...

τωρα απλα μεταφερω τις ταινιες στην TV μεσω media player και εκει ολα κανονικα..αβυσσος!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.