Jump to content



Tagan Vs Globalwin


fanisk

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από billpeppas

Thanks Chroma.

Θα λάβω υπόψιν μου την φιλική συμβουλή σου...

Voudas:

Δεν σε υποχρέωσε κανείς να το διαβάσεις.

Και αν δεν πιστεύεις , δεν έχω πρόβλημα κανένα.

γιατί να μην τα πιστέψω???

τα στατιστικά που επιβλέπεις πως πάνε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε Peppas, σ' εχουνε καταλαβει και οι πετρες, τον εαυτο σου κοροϊδευεις;

Ειμαι πεπεισμενος οτι δεν εχεις δεις το Globalwin ουτε σε βιτρινα, ποσο μαλλον να "το παρεις και μια βολτα απο το rig σου".

Ειχες την ατυχια να μπεις μεσα σε ενα φορουμ με τουλαχιστον 80 ατομα που παιζουν με το hardware οπως παιζεις εσυ με το RS και μας λες οτι περναει απο τα εμπειρα χερια τοοοσο πολυ hardware που εχεις γινεις expert και προσπαθεις να πεισεις, ποιους;

Τα 6 μελη του Lab που εχουν μαγαζι και κανουνε καθημερινα 10αδες "reviews" σε απολυτα realtime συνθηκες;

Αλλα 5-10 ατομα που "σουλατσαρουν" στις πρωτες θεσεις της Futuremark; (με ο,τι μπορει να σημαινει αυτο για το hardware τους)

Ακομα 40-50 μελη που παιζουνε με το καλάι και τις αντιστασεις, με την ιδια ευκολια που εγω βαζω μια δισκεττα στο floppy drive;

Οταν βγηκαν 5-6 παλικαρια και μας προτειναν το Tagan πριν λιγο καιρο, δεν "το πηρανε μια βολτα απο το rig τους"... το πατησανε, το ζουληξανε, το ζορισανε, το ανοιξανε, το μετρησανε και το συγκρινανε με πεντε αλλα τροφοδοτικο (και δεν εννοω με χαρακες), το modαρανε, το βαλανε στο PC τους (οχι για μια "βολτα") και μετα βγηκανε να πουνε τα "+" και τα "-" του τροφοδοτικου.

Δεν θεωρω τον εαυτο μου ειδικο, και γι' αυτο ακριβως τον λογο μιλαω. Επειδη δεν εχω την εμπειρια, βασιζομαι στα αντιστοιχα ατομα, εχω τα ματια ανοικτα και προσπαθω να μαθω. Δεν θα το παιξω εξυπνος και δεν θα προσπαθησω να πεισω οτι ειμαι ο "γιος του Παρκαρω-τα-παντα".

Γιατι στην περιπτωση σου, νομιζεις οτι "πουλας ιστορια" και καλα, ποσα ξερω και ποσα δοκιμαζω κλπ ενω στην ουσια λες @@ριες, αποπροσανατολιζεις κοσμο και στην τελικη κανεις περισσοτερο κακο απ' οτι καλο.

Τι μας νοιαζει δηλαδη ποσο επεσε η 3.3 στο "rig" σου που ειναι ολα default και εχει 254 optical drives, αφου αμα το αγορασουν 10 ατομα απο δω μεσα, οι 9 θα το θελουν για να σπρωξουν το μηχανημα τους στα ορια του του. Και στην τελικη, εχει τρομερη διαφορα το 2.96 απο το 3.26, δεν επιτρεπεται ορθογραφικο λαθος, τελεια και παυλα.

Αμα ειναι να κανεις τετοια ορθογραφικα λαθη, ξαναπεσε να κοιμηθεις (εκει που τα ονειρα και η φαντασια δεν βλαπτουν κανενα) και οταν ξυπνησεις, κανε τοτε ενα hardware review...

post-129-1416070919,4738_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία μη τη σκληραίνετε τόσο πολύ την κριτική θα το καταστρέψουμε το θέμα

Εντάξει.. έκανε λάθος, και το παραδέχτηκε τι να κάνουμε τώρα να τον σφάξουμε?

Δεν είναι ο μόνος που απαντάει δεν μπορεί να διαστρεβλώσει κάποια πραγματικότητα, οπότε δεν είναι επικίνδυνος για να πέσουμε όλοι να τον φάμε!

Link to comment
Share on other sites

Nα πω και εγω την γνωμη μου επι του θεματος. Το tagan το εχω δει απο μεσα και ειναι πραγματι πολυ καλο τροφοδοτικο εχει τεραστιες ψυκτρες(δεν το περιμενα να ειναι μεγαλυτερες απο το fortron μου αλλα ειναι) και γενικα εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. Εκτος αυτου το μετρησαμε με πολυμετρο χωρις φορτιο δεν εδινε πολυ καλες τασεις ειδικα στα - . Αυτο ειναι λογο του οτι χρειαζεται ενα ελαχιστο φορτιο για να δουλεψει σωστα. Πραγματι οταν μπηκε πανω στην μητρικη οι τασεις ηταν τελειες.

Ενα παιδι προσφατα πηρε μια manli 9500 και οταν την βαλαμε πανω το συστημα αναβε και εκλεινε αμεσως, τροφοδοτικο antec 430 και epox 8rda3+ v1.1. Σε οσες αλλες Motherboard το βαλαμε DFI,ASus,epox v2.1 8rda3+ αναβε κανονικα. Οποτε πηρε μια abit το παιδι και παλι δεν αναψε. Βαζει το tagan πανω αναψε.. :) Tα μικροπροβληματακια που εχω δει σε forums με εχουν κανει σκεπτικο ωστε να το προτεινω ανεπιφυλακτα, αλλα παιδι που ξερω τον εχει αφησει απολυτα ευχαριστημενο.

To globan win δεν το ξερω σαν τροφοδοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες νομιζω οτι το θεμα αρχιζει και ξεφευγει λιγο. Μεγαλα παιδια ειμαστε και ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.