Jump to content



Tagan Vs Globalwin


fanisk

Recommended Posts

550369.jpg

Tagan TG480-U01 PSU

+3.3V: 28A

+5V: 48A

3.3V&5V Combined Load: 240W

+12V: 28A - independent power channel, 336W total output

Vs

550270.jpg

GlobalWin SAF-420 Sapphire 2-Fan premodded PSU

+3.3V: 28A

+5V: 48A

3.3V&5V Combined Load: 240W

+12V: 28A - independent power channel, 336W total output

Ποιο απο τα 2 και γιατι?

Τι προστασια εχει το καθενα?(πχ αυξομειωση τασης ρευματος ΔΕΗ κλπ...)

Ενδιαφερομαι για το συστημα της υπογραφης μου...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

To Tagan, δεν χρειάζεται ιδιαίτερες συστάσεις, το έχουν πολλά μέλη και η πλειοψηφία(άν όχι όλοι) είναι πολύ ευχαριστημένοι.

To globalwin από την άλλη, έχει παρόμοια specs με το tagan και δείχνει πολύ όμορφο, σε κουτί με plexy θα προσθέσει πολύ στην εμφάνιση.

Διάβασε κανένα review να δεις αν σε ικανοποιούν τα αποτελέσματα

review

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγινε ενα λαθος...τα στοιχεια τα πηρα απο το COMPUTER-DATA αλλα εχουν κανει πατατα και σε οποιο τροφοδοτικο πας σου βγαζει τα specs για το tagan!

Περιμενω κι αλλες απαντησεις γιατι πρεπει να αλλαξω τροφοδοτικο...αυτο που εχω αποδεικνυεται "λιγο" για τις απαιτησεις του συστηματος...

Link to comment
Share on other sites

το "προβλημα" ειναι οτι το tagan το εχουν παιδια και εχεις ολοκληρομενη αποψη ενο το αλλο δεν νομιζο να το εχει κανενας. μπορει να ειναι και καλυτερο αλλα εφοσον δεν το εχει δοκιμασει κανεις. η θα κανεις την αρχη η θα ακολουθησεις την σιγουρη λυση

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το 420 της globalwin κια είναι αστέρι! Σε καποια φάση είχε γίνει μια μικροδιακοπή, σβήνει η οθόνη, λέω να πάρει, τα έχασα όλα όσα έγραφα, αλλά ω του θαύματος μετά από 2 δευτερόλεπτα ξαναήρθε το ρεύμα, ανάβει η οθόνη και το pc δεν κατάλαβε χριστό! Επίσης εχω δοκιμάσει και το 520 και είναι απολύτως αθόρυβο εκτός του οτι έχει την πιο σταθερή 5V που έχω δει ειναι και πολύ μουράτο!

[Reason: 5V oxi 5Ω!!!!:tomato: ]

Link to comment
Share on other sites

Chosen , δεν μου αρέσει το ύφος σου.

Το GlobalWIN το έχω δει πολύ καιρό τώρα.

Και το έχει αγοράσει ένας φίλος μου.

Με την ευκαιρία ( εγω ούτως ή άλλως το τοποθέτησα στο PC του , το πήρα μια βόλτα και από το δικό μου rig )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.