Jump to content



Και κλάαααμα οι πάλαι ποτέ μεγάλες εταιρίες...


neuromancer

Recommended Posts

Νομίζω το άρθρο περιγράφει χαρακτηριστικά τον πανικό των κάποτε μεγάλων παικτών της κινητής

Ασυνεννοησία δικτύων και παραγωγών λογισμικού | Οικονομία | Ελευθεροτυπία

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι έχουν πανικοβληθεί από την πορεία της Αpple, κυρίως λόγω την έλλειψης φαντασίας και διορατικότητας που χαρακτηρίζει τις πιο πολλές εταιρίες. Άστους να τρέχουν, η σκακιέρα αλλάζει και θα αναγκαστούν όλοι να προσαρμοστούν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξεχάσω ποτέ, το πως μαχαίρωσε τον ενθουσιασμό μου ,

για της υπηρεσίες Email μέσα από το κινητό, η Vodaphone.

Όπου πριν τρία τέσσερα χρόνια , ενω μας εκαναν πλύση εγκεφάλου να πάρουμε 3G συσκευές με δυνατότητα πλοήγησης και email , μετά άρχισαν να μετράνε το kilobyte λες και είναι χρυσάφι.

Αποτέλεσμα, πλήρη απομάκρυνση από το θέμα ..

Στην συνέχεια πείραξαν και το πρωτόκολλο WAP και βγήκαν άχρηστα τα περισσότερα κινητά που δεν μπορούσαν να αναβαθμίσουν το λογισμικό για να γίνουν συμβατά.

Και μιλάμε για συσκευές των 200-400 € .

Προσωπικά δεν ξανά ασχολούμαι με το θέμα ,

και δεν εχω κανένα ενδιαφέρων για εφαρμογές στα κινητά , για μένα είναι απλά, τηλέφωνα , και τίποτα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

....μετά άρχισαν να μετράνε το kilobyte λες και είναι χρυσάφι.

Προσωπικά δεν ξανά ασχολούμαι με το θέμα και δεν εχω κανένα ενδιαφέρων για εφαρμογές στα κινητά, για μένα είναι απλά, τηλέφωνα και τίποτα περισσότερο.

Ακριβώς.... Δες μια διαφήμιση κινητού, κανείς δεν μιλάει για το κομάτι τηλέφωνο (και τι να πει άλλωστε). Όλος ο ντόρος είναι στις διάφορες εφαρμογές. Δεν τους κατηγορώ βέβαια, καλά είναι όλα αυτά, ειδικά για ανθρώπους που δεν έχουν σχέση με Η/Υ. Τώρα εμένα που λόγω δουλειάς και όχι μόνο είμαι 15 ώρες τη μέρα στον Η/Υ, όλα αυτά με αφήνουν αδιάφορο. Δε λέω, όταν είμαι π.χ. στο χωριό ή στο βουνό ή μακρυά από PC θα ήθελα ίσως να δω email ή κάποιο site για κάτι, αλλά με τις χρεώσεις που κάνουν ας ψάξουν να βρούν άλλον μ@1@.@.

Καμιά φορά πατάω κατά λάθος το κουμπί του wap/internet στο κινητό και το κλείνω αμέσως και με το καλημέρα έρχεται μισό ευρώ στο λογαριασμό... Το ότι δίνουν σχεδόν τσάμπα το internet στα μεγάλα συμβόλαια δε μου λέει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά πατάω κατά λάθος το κουμπί του wap/internet στο κινητό και το κλείνω αμέσως και με το καλημέρα έρχεται μισό ευρώ στο λογαριασμό... Το ότι δίνουν σχεδόν τσάμπα το internet στα μεγάλα συμβόλαια δε μου λέει κάτι.

Εγώ του έβαλα " Logo στιγμής" την ανίκητη σταγόνα .. :smoke:

sony ericsson V600i

Link to comment
Share on other sites

χα! το 500i έχω εγώ. Το είχα ρυθμίσει για να κατεβάσω ένα update που είχε βγεί και για 10 λεπτά update μου ήρθε +30 ευρώ, που δεν έχω πληρώσει ούτε καν 30 ποτέ. Θέλει ξερύθμισμα ή logo όπως λες.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν τα dumbphones και τα smartphones. Οποιος θελει λειτουργιες τηλεφωνου και αντε κανενα sms μενει στα πρωτα. Οποιος θελει/χρειάζεται προσβαση σε διαδικτυο/email on the go πληρώνει εινα 15αρι τον μηνα και ειναι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Q Telecom 500mb με 5€ αν δεν κάνω λαθος.

Με 60€ πάγιο έχω 5 ωρες σε αλλα δικτυα, 1500 στο δικο μου και 1GB data στην WIND

Tα data εκτος πακετου ειναι ακριβα, αν βαλεις πακετο ειναι λογικες οι τιμες

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.