Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

1) tragikos (x2) (Αθήνα)

2) eloydark (x2) (Αθήνα)

3) Reaper (Αθήνα)

4) galactob (Αθήνα)

5) SirDiman (Αθήνα-Κρήτη)

6) Daytime Dreamer (Αθήνα)

7) Indiko Xoiridio (x2) (Αθήνα)

8) apostolis22 (Αθήνα)(?)

9) redbighunter (Αθήνα)

10) victor (Αθήνα)

11) JaguarOne (Αθήνα)

12) NoDsl (Αθήνα)

13) Nasos (Αθήνα)

14) geo18 (Αθηνα)

15) The blade (Αθηνα)

Τελικη για Αθηνα?

Έγινε επεξεργασία από Nasos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνεχίζω να είμαι μέσα για 2. Δε με νοιάζει ποιος θα τα παραγγείλει από τους JaguarOne και redbighunter . Μιας και ο JaguarOne ξεκαθάρισε ότι μπορεί να στείλει και Θεσσαλονίκη, μπορεί να το κάνει αυτός. Αρκεί όποιος το κάνει να μην έχει πρόβλημα με την πληρωμή, γιατί το να του δώσουμε τα χρήματα (με όποιες έξτρα χρεώσεις μεταφοράς χρημάτων στο Paypal) και μετά να μας τα επιστρέφει θα είναι χαζό.

Άρα θέλουμε σίγουρα να μπορεί να κάνει αγορά από Thomann απρόσκοπτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζουμε και ένα όριο μέχρι σήμερα το βράδυ να πούνε ποιοί είναι σίγουρα τελικά;

Να δώσει και ο JaguarΟνε το paypal του, να μας πει πόσα είναι να του στείλουμε και μέχρι αύριο το βράδυ να έχει μαζευτεί το πόσό για να γίνει η παραγγελία.:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να γίνει είναι:

1. Να υπάρξει κάποια συνοχή στο αν θέλουν τα παιδιά να κάνω εγώ την αγορά ή ο redbighunter. Ας βάλουν οι ενδιαφερόμενοι ένα +1 στα αντίστοιχα μας ποστ παραπάνω plx.

Αφού γίνει αυτό και καταλήξουμε,

2. επειδή κάποιοι ήδη κάποιοι ήδη αποχώρησαν και έχει γίνει μακαρονάδα το θέμα με τις πολλαπλές λίστες ας στείλουν με πμ σε μένα/redbighunter (όποιος το αναλάβει τελικα) πόσα κομμάτια θέλουν και να φτιαχτεί μια και μοναδική λίστα.

Τώρα, αν συμπληρωθουν τα 11 κομμάτια που χρειαζόμαστε για δωρεάν μεταφορικά (11χ29€ > €299) τότε το ποσό που πρέπει να σταλεί από το καθένα είναι 29€. Αλλιώς πρέπει να υπολογιστούν-μοιραστούν τα μεταφορικά στο καθένα.

Για τα παιδιά από θεσσαλονίκη το ποσό θα είναι 29 + το κόστος για Αθήνα-> Θεσσαλονίκη με ελτά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνεχίζω να είμαι μέσα για 2. Δε με νοιάζει ποιος θα τα παραγγείλει από τους JaguarOne και redbighunter . Μιας και ο JaguarOne ξεκαθάρισε ότι μπορεί να στείλει και Θεσσαλονίκη, μπορεί να το κάνει αυτός. Αρκεί όποιος το κάνει να μην έχει πρόβλημα με την πληρωμή, γιατί το να του δώσουμε τα χρήματα (με όποιες έξτρα χρεώσεις μεταφοράς χρημάτων στο Paypal) και μετά να μας τα επιστρέφει θα είναι χαζό.

Άρα θέλουμε σίγουρα να μπορεί να κάνει αγορά από Thomann απρόσκοπτα.

Αυτά ήθελα να πω και γω

JaguarOne δώσε Paypal

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εγγύηση. Σε ποιανού το όνομα κόβεται η απόδειξη; Γίνεται να κόψει ξεχωριστά παρασταστικά για τον καθε ένα; Όσοι έχουν επικοινωνήσει με thomann ας διευκρινήσουν και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνεται αυτό με την εφορία επειδή πληρώνεις 23% από όσο γνωρίζω.

λογικά έχει φορολογικό αντιπρόσωπο (ή όπως το λένε).

Από κει και πέρα χρειάζεται επικοινωνία με το thomann για το αν διατίθενται να κόψουν ξεχωριστή απόδειξη για κάθε τεμάχιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνεχίζω να είμαι μέσα για 2. Δε με νοιάζει ποιος θα τα παραγγείλει από τους JaguarOne και redbighunter . Μιας και ο JaguarOne ξεκαθάρισε ότι μπορεί να στείλει και Θεσσαλονίκη, μπορεί να το κάνει αυτός. Αρκεί όποιος το κάνει να μην έχει πρόβλημα με την πληρωμή, γιατί το να του δώσουμε τα χρήματα (με όποιες έξτρα χρεώσεις μεταφοράς χρημάτων στο Paypal) και μετά να μας τα επιστρέφει θα είναι χαζό.

Άρα θέλουμε σίγουρα να μπορεί να κάνει αγορά από Thomann απρόσκοπτα.

σαν τι πρόβλημα να υπάρχει με την πληρωμή?

AFAIK το paypal account στο οποίο θα μπουν τα χρήματα δεν χρειάζεται να "ακουμπάει" σε τραπεζικό λογαριασμό και θα χρησιμοποιηθούν άμεσα για την πληρωμή στο thomann.

Link to comment
Share on other sites

σαν τι πρόβλημα να υπάρχει με την πληρωμή?

Δεν γνωρίζω, απλά επειδή ειπώθηκε το εξής:

Είχα σκοπό να συμμετέχω στη διαδικασία, αλλά δε μπορώ γιατί αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το paypal και τις "φυσικές" αγορές (το οποίο συνειδητοποίησα πρόσφατα).
Link to comment
Share on other sites

Ναι ας ξεκαθαρίσω τι παίζει. Δε ξέρω γιατί αλλά η διεύθυνση μου στο paypal δεν έχει γίνει confirmed (μάλλον πρέπει να το κάνω εγώ manually) και γι' αυτό δε με αφήνει να αγοράσω προϊόντα που πρέπει να μου αποσταλούν στο σπίτι (aka φυσικά προϊόντα).

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εγγύηση. Σε ποιανού το όνομα κόβεται η απόδειξη; Γίνεται να κόψει ξεχωριστά παρασταστικά για τον καθε ένα; Όσοι έχουν επικοινωνήσει με thomann ας διευκρινήσουν και αυτό

Έστειλα mail στο thomann, λογικά θα έχουμε απάντηση αύριο.

Μιας από ότι φαίνεται το αναλαμβάνω:

1. Σε αυτό το ποστ θα γίνονται update λίστα με τους ενδιαφερόμενους και πόσα κομμάτια θέλει και αν έχει δώσει χρήματα.

2. Για paypal account μου στέλνετε ΠΜ για πόσα κομμάτια, αυτό θα σας βάζει και στην λίστα, και σας απαντώ με το account. Στο ΠΜ θα ήθελα και ονοματεπώνυμο και κινητό τηλέφωνο, θα φανούν χρήσιμα για την παραλαβή.

3. Την αγορά θα την κάνω την Τετάρτη 13/04, soz αλλά πήζω με διάφορα πράγματα δουλειάς και μη και δεν θέλω να γίνει λάθος ούτε εκεί ούτε εδώ. Αν αυτό είναι πρόβλημα πείτε το να αναλάβει την διαδικασία κάποιος άλλος.

4. Με δεδομένη την αγορά για Τετάρτη, τα χρήματα θα εκτιμούσα να μπουν το αργότερο ως την Τρίτη πρωί.

5. Η παραλαβή θα γίνει από περιοχή Χαλάνδρι απογευματινές ώρες κατόπιν συνεννοήσεως μαζί μου. Και μετρό βολεύει. Αν αυτό είναι πρόβλημα πείτε το να αναλάβει την διαδικασία κάποιος άλλος.

6. Για όποιον εκτός Αθηνών ενδιαφέρεται να συμμετάσχει, μαζί με τα 29 θα μου δώσετε και τα χρήματα για την αποστολή σε εσάς. Από εδώ http://www.elta.gr/packages_eswt.pdf λογικά, για 1kg που ίσως να είναι και πολλά, μιλάμε για τα 3,30€ ανά δέμα ή Free Parcel Post 3,10 στην οποία περίπτωση αν καταλαβαίνω καλά πληρώνετε εσείς στο ταχυδρόμο, θα ρωτήσω ΕΛΤΑ να μάθω. Θα ρωτήσω thomann για όγκο βάρος αλλά δεν ξέρω αν και αυτοί θα γνωρίζουν μιας και αυτή τη στιγμή δεν τα έχουν διαθέσιμα. Στο πμ θέλω και περιοχή, διεύθυνση στέλνετε όταν είναι να κάνω την αποστολή

Απαντήσεις στα ΠΜ με το paypal account (/τραπεζικό λογαριασμό) θα δώσω από την στιγμή που πάρω απάντηση από thomann για τις χωριστές αποδείξεις αλλά και όταν μου πουν πόσα κομμάτια θα είναι διαθέσιμα. Θέλω να αποφύγω να πάρω χρήματα για 10+Χ κομμάτια και τελικά να έχουν μόλις 10 και να χρειαστεί να επιστρέψω χρήματα. Άσε που θα υπάρχει θέμα για το ποιος θα πάρει και ποιος δεν θα πάρει και δεν θα είναι ευχάριστο.

Ότι ερωτήσεις έχετε, κάντε τις, ειδικά για thomann να έχω απαντήσεις μέχρι την Παρασκευή από αυτούς, ώστε μετά να ξεκινήσει η κατάθεση στο Paypal.

Το confirmation με μπλε χρωματισμό για όσους μου έχουν δώσει χρήματα:

1) JaguarOne (1)

2) Indiko_Xoiridio (2)

3) lefteriz (1)

4) Nasos (1)

5) NoDsl (1)

6) The_Blade (1)

7) eloydark (2)

8) tragikos (2)

9) salonicafan (1)

10) apostolis22 (1)

Έγινε επεξεργασία από JaguarOne
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.