Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

Εγώ παίζει να πάω και για 2 κομμάτια! Θα ενημερώσω ανάλογα!

Είμαι στο Ρίο Αχαίας

Επιβεβαιώνω ότι τελικά είμαι μέσα για 2 ζευγάρια και παραλαβή από Αθήνα! :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Εγω λέω αφου ξεκίνησε το θέμα ο papajim ας τα μάσει αυτός.

Άντε να τελειώνουμε κάποτε.

Ακουστικά θα αγοράσουμε όχι οικόπεδα με θέα το πέλαγος :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, οποιος δεν συμφωνει να μαζεψει τα λεφτα ο papajim, ας το πει τωρα ή ας σωπασει για παντα... Εγω ημουν επιφυλακτικος στην αρχη, ομως δεν εδειξε κανεις αλλος εναδιαφερον. Αν ενδιαφερεται καποιος, ας το πει για να τελειωνουμε σιγα σιγα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ειχε προτεινει μονος του, τωρα ας μας πει ο ιδιος αν συνεχιζει να ενδιαφερεται. Απλα εχε στο νου σου, οτι τα χρηματα ειναι πολλα (~700 ευρω) αρα και η ευθυνη μεγαλη. Παντως οπως δειχνει να εξελισεται το πραγμα, papajim εισαι ο μονος που μαλλον θελει να το αναλαβει. Οποτε πες μας το οκ, να ξεκινησουμε να το οργανωνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα κάποιος πρέπει να τα μαζέψει έτσι κι αλλιώς κι όσο το καθυστερούμε μας κόβω να μη παίρνουμε τίποτα :p

Επίσης να πω ότι αν είναι να μαζέψω εγώ τα λεφτά θα πρέπει να αποσταλούν μέσω paypal και μόνο. Πράγμα που σημαίνει ότι θα πρέπει να υπολογιστεί και η προμήθεια του paypal κατά την αποστολή. To paypal γράφει ότι χρεώνει 3.4% (επί του ποσού λογικά) + 0.35. Επομένως, αν τα έχω υπολογίσει σωστά θα πρέπει να αποσταλούν 30.4-30.5 ευρώ, έτσι ώστε να μείνουν τα 29 για την αγορά των ακουστικών.

PS. Το μόνο που με ανησυχεί είναι η αποστολή των πακέτων στην επαρχία... ΕΛΤΑ :wall:

PS2. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ακόμα μπορούμε να σπάσουμε την ομαδική στα δύο έτσι ώστε να μη συσσωρευτούν τα χρήματα όλα σε ένα άτομο. Just an idea

Και ένα update της λίστας

1) tragikos (x2) (Αθήνα)

2) racer (x2) (Καλαμάτα)

3) eloydark (x2) (Αθήνα)

4) qbiefox (Αθήνα)

5) salonicafan (Θεσσαλονίκη)

6) papajim (Αθήνα)

7) Reaper (Αθήνα)

8) dunkel Stern (Θεσσαλονίκη)

9) galactob (Αθήνα)

10) SirDiman (Αθήνα-Κρήτη)

11) alexiss2044 (Θεσσαλονίκη)

12) Daytime Dreamer (Αθήνα)

13) Indiko Xoiridio (Αθήνα)

14) riben1 (Κοζάνη)

15) apostolis22 (Αθήνα)

16) redbighunter (Αθήνα)

17) victor (Αθήνα)

18) JaguarOne (Αθήνα)

19) lefteriz (Δράμα)

20) NoDsl (Αθήνα)

21) theo_mich (Θεσσαλονίκη)

22) Mer (ίσως) (Θεσσαλονίκη)

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

To μονο που μπορει να γινει για να σπασουμε στα 2 την παραγγελια ειναι να το χωρισουμε σε Αθηνα - και υπολοιποι. Δεν ξερω ομως κατα ποσο εχει νοημα κατι τετοιο... Μπορουν απλα να γλυτωσουν μεταφορικα τα παιδια της Θεσσαλονικης, αν κανονισουν αυτοι το 2ο κομματι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να χωριστεί Αθήνα και υπόλοιποι, δεν είναι και σωστό...

Αυτό που εννοούσα ήταν μισούς από Αθήνα + μισούς από επαρχία ο καθένας. Τώρα αν δεν υπάρχει κανένας άλλος θα το αναλάβω εγώ, αν κι η ευθύνη είναι μεγάλη λόγω του ποσού.

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Thanks alex for the info :T:

Σε mail που είχα στείλει πριν από μερικές μέρες δεν υπήρχε πουθενά "ίσως" ούτε για την ημερομηνία ούτε για την ποσότητα...:hang3:

Οπότε είμαστε σε αναμονή κι από βδομάδα επικοινωνούμε με το Thomann και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα θα είμαι στις 24-29 του μήνα.

Αν μπορει κάποιος (''γείτονας''πχ) να μου κάνει μια χαρη και να τα κρατήσει (papajim?) καλως αλλιως θα πληρωσω μεταφορικα για ηρακλειο μιας και εδω φοιτώ :)

Link to comment
Share on other sites

Στα κραταω και εγω αν χρειαστει, και βρισκομαστε και στα δινω. Το θεμα ειναι οτι απ οτι φαινεται η ομαδικη θα παρει και αλλη παραταση. Σημασια εχει να ειμαστε σε ετοιμοτητα, ετσι ωστε με το που γινουν διαθεσιμα, να κανουμε την παραγγελια αμεσα...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα κάποιος πρέπει να τα μαζέψει έτσι κι αλλιώς κι όσο το καθυστερούμε μας κόβω να μη παίρνουμε τίποτα :p

Επίσης να πω ότι αν είναι να μαζέψω εγώ τα λεφτά θα πρέπει να αποσταλούν μέσω paypal και μόνο. Πράγμα που σημαίνει ότι θα πρέπει να υπολογιστεί και η προμήθεια του paypal κατά την αποστολή. To paypal γράφει ότι χρεώνει 3.4% (επί του ποσού λογικά) + 0.35. Επομένως, αν τα έχω υπολογίσει σωστά θα πρέπει να αποσταλούν 30.4-30.5 ευρώ, έτσι ώστε να μείνουν τα 29 για την αγορά των ακουστικών.

PS. Το μόνο που με ανησυχεί είναι η αποστολή των πακέτων στην επαρχία... ΕΛΤΑ :wall:

PS2. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ακόμα μπορούμε να σπάσουμε την ομαδική στα δύο έτσι ώστε να μη συσσωρευτούν τα χρήματα όλα σε ένα άτομο. Just an idea

Και ένα update της λίστας

1) tragikos (x2) (Αθήνα)

2) racer (x2) (Καλαμάτα)

3) eloydark (x2) (Αθήνα)

4) qbiefox (Αθήνα)

5) salonicafan (Θεσσαλονίκη)

6) papajim (Αθήνα)

7) Reaper (Αθήνα)

8) dunkel Stern (Θεσσαλονίκη)

9) galactob

10) SirDiman

11) alexiss2044 (Θεσσαλονίκη)

12) Daytime Dreamer (Αθήνα)

13) Indiko Xoiridio (Αθήνα)

14) riben1 (Κοζάνη)

15) apostolis22 (Αθήνα)

16) redbighunter (Αθήνα)

17) victor (Αθήνα)

18) JaguarOne (Αθήνα)

19) lefteriz (Δράμα)

20) NoDsl (Αθήνα)

21) theo_mich (Θεσσαλονίκη)

22) Mer (ίσως) (Θεσσαλονίκη)

Παρακαλώ τους galactob και SirDiman αν ακόμα ενδιαφέρονται να πουν περιοχές διαμονής ή παραλαβής του πακέτου.

Φιλαρακο απο αθηνα ειμαι ( Πετρουπολη μερια ) οποτε μην αγχώνεσαι για μενα, βρισκομαστε και μου τα δινεις !!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα γινει η ομαδικη?
2o τηλεφώνημα, αυτή τη φορά στο τμήμα ακουστικών. Θα έχουνε στοκ λέει *μάλλον* μέσα με τέλη Απρίλη, σύμφωνα με το τελευταίο update από τον κατασκευαστή.

Μέχρι να μάθουμε νεώτερα, μάλλον θα περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.