Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

Όχι οτι θα αλλάξω γνώμη για την αγορά τους αλλα πως θα ακούγοντε πάνω στα logitech z5500, στην onboard της μητρικής μου, στο imac μου και στο hp laptop (νέο μοντέλο με i3) του πατέρα μου;

Βασικά χαζή ερώτηση αφου θέλει καλή υποστήριξη, λογικά σε όλα μέτρια, αλλά σε πιο απολα αυτα θα ακούγετε καλύτερα;

Έχω σκοπό να συνθέσω πάντως νεο πισι συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Θα προχωρήσουμε, απλώς πρέπει να αποφασίσουμε ποιος θα συγκεντρώσει τα λεφτά για να κάνει την παραγγελία. Όμως, δεν υπάρχει λόγος να βιαζόμαστε αφού το thomann θα τα έχει διαθέσιμα (πραγματικά) προς το τέλος του μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μου θα τα εχω δευτερα-τριτη..

θα γινει συγκριση με τα AKG K-271 MkΙΙ (στην ηχογράφιση) πανω σε ψηφιακο μικτη με firewire να δουμε τι ψαρια πιανει..

@salonicafan νομιζω σου απαντησε ο LevelOne :T:

Link to comment
Share on other sites

@salonicafan νομιζω σου απαντησε ο LevelOne :T:

Αμ έλα που δεν ξέρω ούτε τι είναι το DAC! Γιαυτό δεν έβγαλα και πολύ νόημα...

Αλλα τα z5500 νομίζουν έχουν DAC, άρα εκεί πάνω θα ακούγονται καλύτερα;

Στο νέο πισι που θα συνθέσω, τι κάρτα ήχου θα μου προτείνατε να βάλω για να μου δίνουν το 100% της ποιότητας τους;

Έγινε επεξεργασία από salonicafan
Link to comment
Share on other sites

προχθες εφτασαν τα ακουστικα..και οι εντυπωσεις..:T:

πολυ καλα για τα λεφτα τους..αξιζει η αγορα οσοι θελουν value for money για το home studio τους..

πολυ φλατ ηχος οπως ακριβως τον θες για recording και το μονο προβληματακι ειναι οτι στα high freq ξεφευγει λιγο..λογικα με λιγο στρωσιμο θα φτιαξουν

σε σχεση με τα akg 271 MkΙΙ δεν εχουν την τρομερη διαφορα που περιμενα:T:..απλα τα akg υπερισχυουν στις λεπτομεριες (στα εμπειρα αυτια)

επισης δεν ειναι και τοσο βολικα μετα απο καμια ωρα..αλλα κ παλι ειναι θεμα συνήθειας.

dsc00587uz.th.jpg

Έγινε επεξεργασία από hondo1
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Στο email που έστειλα ρώτησα αν θα υπάρχουν αρκετά ακουστικά στο stock, μιας κι εμείς θέλουμε να παραγγείλουμε 20+, και ρώτησα προληπτικά και για την τιμή. Μου απάντησαν το εξής :

There will be enough headphones in our stock. The price is 29,-€ and the Shipping to Greece is free when you buy for 299,-€ and more.

ένα update και στη λίστα

1) tragikos (x2)

2) racer (x2)

3) qbiefox (x2)

4) salonicafan

5) papajim

6) Reaper

7) dunkel Stern

8) galactob

9) SirDiman

10) alexiss2044

11) Daytime Dreamer

12) Indiko Xoiridio

13) riben1

14) eloydark

15) apostolis22

16) redbighunter

17) victor

18) JaguarOne

19) Mer (ίσως)

Έγινε επεξεργασία από papajim
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.