Jump to content



Νέοι άνθρωποι, με λευκές τρίχες


bezdim

Recommended Posts

Φίλε μου είδα την πρώτη μου άσπρη στα 14! Στα 28 μου πλέον, κρόταφοι σχεδόν λευκοί, αρκετές διάσπαρτες και δεν έχω κανένα πρόβλημα!! Το θέμα (Ιmo) είναι αν ασπρίζουν σε 'καλά' οπτικά σημεία ή το πας για Παναγιωταρέα.... τότε ίιιιιισως το σκεφτόμουν και γω για βαφή της τούφας αλλά:

1ον) Τζάμπα καταστρέφεις με χημείες το κεφάλι σου και

2ον) γενικότερα πισεύω στο 'u dont mess with natures choices'...

Εμένα πάντως ο πατέρας μου έχει λευκή τούφα μπροστά στα μαλλιά (δεν φαίνεται πολύ, και οι κρόταφοι του είναι λευκοί) και δεν είναι "ασχημος" ή χρειάζεται βαφή.

Link to comment
Share on other sites

Για νέους ανθρώπους λέμε ρε φίλε, τι μου ποσταρεις το λείψανο;

Αυτός και πριν 30 χρόνια ίδιος ήταν.

Όλα τα έχουν οι γυναίκες όμως μετά την κλιμακτήριο τέλος.

Ο άντρας αντίθετα όσο δεν εγκαταλείπει την προσπάθεια δεν τον εγκαταλείπουν οι ορμόνες.

ΠΧ: 43 50 60 81

Link to comment
Share on other sites

Παντα θα ηθελα να εχω ασπρα μαλλια (ολο το κεφαλι ομως) η γκρι! Το γουσταρω πολυ!

Ποτε δεν καταλαβα αυτους που παραπονιουνται για τις ασπρες τριχες. Εγω δεν ξερω εαν εχω καποια (δεν εχω παρατηρησει κατι) αλλα και να ειχα δεν νομιζω να με πειραζε

Τριχες στα αυτια - now thats something to worry about!! :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ή βρείτε αντίστοιχα γυναικεία σλόγκαν να ανέβω
Γι' αυτό ψάχνουμε πιπίνια...για να μήν έχουν άσπρες τρίχες!:p
Γιατί απαντάς άκυρα σε αυτό που είπα;

Ε όχι κι άκυρα... Το ότι δεν πέτυχε τον σκοπό του, δε σημαίνει ότι πρέπει να του βάλεις τις φωνές :p

αφού είσαι μαστροχαλαστής λογικά θα ξέρεις να μετράς.

24 είπα ότι είμαι.

Εάν αυτό το λες ως απάντηση στο "ψάχνουμε πιπίνια", θα έπρεπε να ξέρεις ότι έχεις περάσει κατά πολύ την ηλικία που μπορείς να χαρακτηριστείς πιπίνι (μην το δεις αρνητικά, δεν ψάχνουν όλοι πιπίνια)

Link to comment
Share on other sites

Ρε φτάνει με την υποστήριξη! Το λύσαμε το θέμα με τον άνθρωπο... Και επιτέλους... οι γκόμενες έμουμε τη φήμη (που προφανώς και η ίδια επιβεβαίωσα) ότι δεν αφήμουμε κουβέντα να πέσει κάτω! Μην μας μιμείστε! Δεν είναι από τα θετικά μας χαρακτηριστικά!

Και στην τελική: δεν είμαι πιπίνι, έχω άσπρες τρίχες και ΓΟΥΣΤΑΡΩ!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

1ον

Δεν ειστε γκομενες,η επιστημονικη σας ονομασια ειναι ΜΠΙΤΣΙΖ

2ον

Τι ηρθες να κανεις εδω?

3ον

Μηπως εισαι η Αννα Παναγιωταρεα?

Link to comment
Share on other sites

1ον

Δεν ειστε γκομενες,η επιστημονικη σας ονομασια ειναι ΜΠΙΤΣΙΖ

2ον

Τι ηρθες να κανεις εδω?

3ον

Μηπως εισαι η Αννα Παναγιωταρεα?

Εσένα πάντως σε είχα συμπαθήσει

Φαινόσουν τύπος με χοιύμορ εκ πρώτης όψεως

Δεν πειράζει

Καλά ήτανε

Εγώ ήρθα εδώ να μιλήσω για... τρίχες και πάνω που το μετάνιωσα γιατί δεν έχει καμία ουσία, βλέπω ότι ήδη το θέμα συνεχίζεται.

Καλή συνέχεια λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Εσένα πάντως σε είχα συμπαθήσει

Φαινόσουν τύπος με χοιύμορ εκ πρώτης όψεως

Δεν πειράζει

Καλά ήτανε

Εγώ ήρθα εδώ να μιλήσω για... τρίχες και πάνω που το μετάνιωσα γιατί δεν έχει καμία ουσία, βλέπω ότι ήδη πολλοί το συνεχίζετε.

Καλή συνέχεια λοιπόν!

Μήν τους ακούς...είναι παλιόπαιδα όλοι τους!

Link to comment
Share on other sites

Να εστιαστούμε στο ζήτημα παρακαλώ και να κόψουμε τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς. Είναι τουλάχιστον αγενές να χτυπάς τον άλλον την ώρα που εξομολογείται το πρόβλημά του.

Keep walking please. :)

Link to comment
Share on other sites

που λέτε ήθελα να τα αφήσω να μεγαλώσουν να τα κάνω άφρο, αλλά όταν το αποφάσισα είχαν αρχίσει να γίνονται διάφανα, οπότε είπα άστο γιατί ούτως ή άλλως κανείς δε θα τα βλέπει :p Και πλέον τα κουρεύω σαν το Σόλωνα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ο ανθρώπινος οργανισμός, αποβάλλει με τον καιρό τα περιττά...

Το ιδανικότερο είναι η λεγόμενη καράφλα, απόδειξη του αναβαθμισμένου "firmware" - γονίδια που τρέχει ο οργανισμός σου.

Στην περίπτωση σου θα έλεγα ότι ο gandalf μετά το upgrade έγινε white.

Τρίχες, τρίχες, τρίχες.

Συνωμοσία των κομμωτηρίων.

Link to comment
Share on other sites

30 εδώ και 5-6 στα μαλλιά, 2 στο στήθος, και 1 στα φρύδια (τα κάτω) που είναι 2 κλάσεις πιο σκληρή από συρματόσχοινο για κάποιο λόγο…

Συμβαίνει.

Είναι και γονιδιακό, και έχει να κάνει και λιγότερο με ασθένεια, και με το άγχος.

Κουλό παράδειγμα που έχω να πω είναι μακριά αλλά μετά από τρελό σόκ στον 2ΠΠ η γιαγιά μου (σκοτώθηκε ο παππούς μου μπροστά στα μάτια της) την επόμενη ήταν από τσάκωνας χιονάτη στα μαλλιά της.

Άποψη μου μην κάνεις τίποτα, οι βαφές κατά 90% κάνουν μπάμ και θα φας και πολύ κράξιμο πίσω από την πλάτη ή και μπροστά, και τα άσπρα μαλλιά είναι κάτι φυσικό, ωραίο και αναπόφευκτο για πολλούς. Σιγά το πράγμα.

Αν αρχίζαμε με αυτό στα 45 μας θα μπαίναμε για καλίμπρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.