Jump to content



Iphone4 + wind service+ χαλασμενο ακουστικο= ΤΡΑΓΙΚΟΙ


ison

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Εν τω μεταξύ αν όντως είναι θέμα οξείδωσης, θα μπορούσαν να το ανοίξουν, να βάλουν λίγο σπρέυ επαφών στο μικρόφωνο που δεν πατάει καλά λόγω οξείδωσης, να σου πουν 15 ευρώ επισκευή και να είστε όλοι χαρούμενοι.

Το σενσόρι της υγρασίας είναι αναστρέψιμο; Γιατί τα μπαλάκια silica που γίνονται απο άσπρα μπλε, αν τα ζεστάνεις αποβάλλουν την υγρασία και ξανααλλάζουν σε άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το ειχα σε θηκη με καλυμα στο dock το οποιο ανοιγε ΜΟΝΟ για φορτιστη.

Τωρα πως πειρε υγρασια μεσα και δεν χαλασαν πχ τα ηχεια (εφοσον μονο απο κει μπορει να μπει υγρασια) ειναι μυστηριο.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω...Εχεις τρομερο κουραγιο πραγματικα..!!

Εγω απο την ιστορια αυτη εχω καταλαβει οτι: Να παρακαλαω να μην παθει κατι το iphone4 μου γιατι εμπλεξα..!Εμενα ειναι απο voda αλλα και αυτοι τα ιδια σκ@τ@ ειναι...:hm:

Link to comment
Share on other sites

Εχω πραγματικα περιεργεια να δω τι θα μου πουν...εντομεταξυ προσπαθω να μαθω αν τελικα μπορουν τα service των παροχων να ανοιξουν τα Iphone και να κανουν επισκευη. Εχω την εντυπωση ουτε η ιδια η apple δεν το κανει αυτο αλλα μπορει να κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

update:

Με πηρε η ιδια κυρια σημερα (επιτελους ενας ανθρωπος να συννενοηθω) και μου ειπε οτι ειτε δεν θα χρεωθω με το service ειτε θα μου γινει αντικατασταση.

Της ζητησα το 2ο και μου ειπε οτι αυριο θα εχει την τελικη απαντηση γιατι το φανταστηκε οτι αυτο θα ζητουσα οποτε και εχει προωθησει το θεμα..

Θα σας ενημερωσω αυριο για το εγινε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Update

Υστερα απο σχεδον ενα μηνα που ειχα παει το κινητο για service και μετα απο αρκετα τηλεφωνηματα+ επιστολη διαμαρτυριας...πηρα καινουργιο κινητο.

Ευχαριστω για την φιλοξενια και τις συμβουλες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τους ρώτησες γιατι ήταν τόσο δύσκολο να γίνει η αντικατάσταση πριν 1 μήνα? Τι στο διάτανο άλαξε? Περάσανε οι υπάλληλοι της Wind απο νέα εκπαίδευση και τους δίδαξαν πως να γίνουν άνθρωποι?

Έχω και εγώ ένα iphone4 απο Wind και internet και 3 αριθμούς στο δίκτυο τους. Ελπίζω να μην χρειαστεί να τους πάρω ποτέ τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

παιδια συγγνωμη που ξεθαβω το θεμα αλλα εχω ακριβως το ιδιο προβλημα.

το τηλεφωνο ειναι αγορασμενο απο το πλαισιο μετρητοις σκετη συσκευη χωρις συμβολαιο.

ωστοσο τα iphone 4 8gb τα εισαγει η Κοσμοτε η οποια ειναι και υπευθυνη για θεματα σερβις.

το προβλημα μου ειναι οτι δεν με ακουγαν καλα οταν μιλαγα και ισως ειναι το audio ic που διαβαζω στο ιντερνετ.

το τηλεφωνο το εστειλα στο σερβις της κοσμοτε που ειναι ο γερμανος και πηρα την αναφορα βλαβης με στοιχεια εισχωρηση υγρων στη συσκευη επιστρεφεται λογω ασυμφορου κοστους.

οι εξωτερικοι αισθητηρες ειναι ασπροι και οι φωτογραφιες που μου εστειλε το σερβις και επιβεβαιωνουν την αναφορα τους ειναι αυτες

http://s7.postimg.org/585807h8r/IMG_0180.jpg

http://s23.postimg.org/k5gocqcsr/IMG_0181.jpg

προφανως δεν το ανοιξαν.

αυτο που βλεπετε ειναι σκονη και χνουδι από το παντελονι με απλο καθαρισμα από εμενα

ειναι τωρα ετσι

http://s12.postimg.org/vl4t3fc7x/PB010599.jpg

δεν με αφηνουν να μιλησω με τεχνικο και θεωρουν πως δεν κανουν λαθος.

ειμαι ακομη εντος εγγυησης.

το αφησα στο σερβις στις 10 οκτωβριου το πηρα πισω,τρεχω απο δω και απο εκει και ακομα δεν εχω βγαλει ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Εχει σημασία αν τα επισκευάζουν οι ίδιοι η αν τα δίνουν στον κυρ Μήτσο η αν τα στέλνουν στην Ολλανδία;

Άλλο να το πας στη μαμα εταιρεία ,και άλλο στην κάθε wind -vodaphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ξεθάφτηκε το θέμα.

Κάτι που παρατηρώ γενικότερα με την κακή εξυπηρέτηση ειναι οτι ο κάθε καταναλωτής που φωνάζει με το δίκιο του σε κάποιο σημείο δέχονται τις αιτήσεις του και λύνεται το θέμα.

Οι περισσότεροι απο εμάς σε αυτό το σημείο σταματάμε το κυνήγι γιατι απλά κουραστήκαμε, δεν έχουμε διάθεση για τα περαιτέρω.

Όμως κάποιος άλλος συμπολίτης μας θα αντιμετωπίσει τα ίδια. Εκει τι γίνεται; Ξαναπερνά τον γολγοθά και όσο αντέξει και άμα αντέξει;

Link to comment
Share on other sites

μιλησα και με την apple στην ελλαδα και μου ειπαν πως wind-cosmote-vodaphone ειναι υπευθυνοι για σερβις iphone αγορασμενα απο ελλαδα.

ειμαι εντος εγγυησης για αυτο καθομαι και ψαχνω.

το θεμα με εχει κουρασει και ο γερμανος δεν σηκωνει μυγα στο σπαθι του δηλαδη τι ακριβως θελουν δεν μπορω να καταλαβω.....

πως κανουμε open case στην apple στο εξωτερικο γνωριζετε?γιατι αλλιως δεν ιδρωνει το αυτι τους.ή αλλες λυσεις οπως ινκα κτλπ που αναφερθηκαν παραπανω γνωριζει καποιος?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.