Jump to content



Recommended Posts

Παιδακια εχω to trigger με τα black και το βρισκω λιγο σκληρο.Ενταξει κουραστικο δε ειναι αλλα απ οτι καταλαβα ειναι για ατομα με εντονες διαθεσεις rage η που παιζουν στην τσιτα.Επειδη μεγαλωσαμε και λιγο και δε ειμαστε για πολυ rage καταστασεις αξιζει να παω σε brown η red?

Χρηση συντριπτικα υπερ gaming αναλογικα με το typing.

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

Ποια o-rings θα διαλέγατε για red switches που ο χρήστης τους τερματίζει για πλάκα και κοπανάνε σε κάθε πάτημα?

Στην αρχή σκεφτόμουν τα κόκκινα, αλλά μήπως τελικά χρειάζομαι τα μαύρα?

Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρέσει η διαδρομή των πλήκτρων σου, μάλλον καλό είναι να πας στα κόκκινα (-0.2mm). Τα μαύρα θα κοντύνουν περισσότερο τη διαδρομή των πλήκτρων σου (-0.4mm), οπότε μπορεί να μη σου αρέσει η αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδρομή μου αρέσει αλλά έτσι κ αλλιώς τα κόκκινα ενεργοποιούνται σε πολύ μικρή διαδρομή, οπότε κ να κοντύνει δεν υπάρχει θέμα φαντάζομαι. Δεν ξέρω πoιο είναι πιο καλό για να φιλτράρει σε ήχο το bottoming out

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, πως το ξέχασα αυτό, έχει και κάτι μήνες που βγήκε lol ! :p

Πέρα απ' αυτό έχουμε τίποτε άλλο new;

Από εκεί και πέρα από εξωτερικό τι επιλογές υπάρχουν; Με λεφτά max 130-140€ + μεταφορικά παρακαλώ !:triniti:

Βαρέθηκα το Steelseries 6gv2 και γενικά τα black άρχισαν να με κουράζουν, οπότε ψάχνω brown ωσάν κολασμένος !!!

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, πως το ξέχασα αυτό, έχει και κάτι μήνες που βγήκε lol ! :p

Πέρα απ' αυτό έχουμε τίποτε άλλο new;

Από εκεί και πέρα από εξωτερικό τι επιλογές υπάρχουν; Με λεφτά max 130-140€ + μεταφορικά παρακαλώ !:triniti:

Βαρέθηκα το Steelseries 6gv2 και γενικά τα black άρχισαν να με κουράζουν, οπότε ψάχνω brown ωσάν κολασμένος !!!

Μπορεις να κοιταξεις για Filco και Ducky σε αυτα τα χρηματα.

Κορυφαια πληκτρολογια και τα δυο, με το Filco να ειναι ενα σκαλι πανω στη ποιοτητα κατασκευης. ;)

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κοιταξεις για Filco και Ducky σε αυτα τα χρηματα.

Κορυφαια πληκτρολογια και τα δυο, με το Filco να ειναι ενα σκαλι πανω στη ποιοτητα κατασκευης. ;)

Έχεις να προτείνεις συγκεκριμένο από site/retailer;

Είδα στο άλλο thread ότι είσαι λάτρης και έχεις μεγάλη συλλογή και όπως με βλέπω και μένα κάπως έτσι θα καταλήξω ! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί και πέρα από εξωτερικό τι επιλογές υπάρχουν; Με λεφτά max 130-140€ + μεταφορικά παρακαλώ !:triniti:

Cooler Master CM Storm Trigger Mechanical Gaming Keyboard - Brown Switch Products Model: SGK-6000-GKCM1-US [sGK-6000-GKCM1-US] : Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come

120 $ + 50$ τα μεταφορικα = 128 ευρω

Απο εκει ειχα παρει πριν 3 χρονια το ακομα ακριβοτερο Deck Legend Ice, δεν θυμαμαι να πληρωσα τιποτα για τον εκτελωνισμο.

backlit + costar OEM + brown + palm rest, ακουει το Ducky ή κανει την παπια ? :p

edit : γραψε λαθος, iOne ειναι :S http://www.techpowerup.com/forums/showpost.php?p=2609329&postcount=10

edit 2 : ή μηπως οχι ? http://geekhack.org/index.php?topic=32580.0

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βιάζεσαι άμεσα θα πρότεινα να περιμένεις λίγο ακόμα για τα stealth & XT τα οποια βάση του carter θα κάνουν την εμφανισή τους το stealth τον μαρτη και το xt προς τέλος απριλίου. Θέλω να ελπίζω οτι θα το δούμε και σε browns εδώ ελλάδα. :)

http://www.thelab.gr/1063416901-post893.html

stealth extra photos

stealth1v.jpg

stealth2u.jpg

stealth3.jpg

stealth4.jpg

stealth5.jpg

stealth6.jpg

Έγινε επεξεργασία από Alexopus6
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το CM STORM SGK-4010-GKCR1 QUICKFIRE PRO MECHANICAL KEYBOARD - - E-SHOP.GR για τον bro. Σε σχέση με black και blue που έχω δοκιμάσει, πόσο διαφορετικά αισθάνεσαι τα red ?:ph34r:

Πολύ! Στην αρχή ένιωθα ότι πατιούνται από μόνα τους :)

Θέλει λίγη συνήθεια, αλλά είναι βολικοί και ξεκούραστοι.

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα τελωνείου τι παίζει με αυτά;

Από keyboardcompany να φανταστώ δεν πληρώνεις κάτι επιπλέον στο τελωνείο λόγω του ότι έρχονται από Αγγλία που είναι μέσα στην ευρωπαϊκή ένωση;

Ισχύει αυτό ή το έχω λάθος στο μυαλό μου;

Από το vendio τι παίζει που είναι αμερικάνικο, πληρώνεις επιπλέον δασμούς στο τελωνείο και αν ναι τι πόσο;

Έγινε επεξεργασία από DwS
Link to comment
Share on other sites

Cooler Master CM Storm Trigger Mechanical Gaming Keyboard - Brown Switch Products Model: SGK-6000-GKCM1-US [sGK-6000-GKCM1-US] : Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come

120 $ + 50$ τα μεταφορικα = 128 ευρω

Απο εκει ειχα παρει πριν 3 χρονια το ακομα ακριβοτερο Deck Legend Ice, δεν θυμαμαι να πληρωσα τιποτα για τον εκτελωνισμο.

backlit + costar OEM + brown + palm rest, ακουει το Ducky ή κανει την παπια ? :p

edit : γραψε λαθος, iOne ειναι :S techPowerUp! Forums - View Single Post - CM Storm Trigger Mechanical Gaming Keyboard

edit 2 : ή μηπως οχι ? CM Storm Trigger /w Reds?

χαχα είναι αρκετά καλή φάση, αλλά λόγω προσωπικού γούστου το αφήνω ως τελευταία επιλογή το συγκεκριμένο ! :p

Αν δεν το βιάζεσαι άμεσα θα πρότεινα να περιμένεις λίγο ακόμα για τα stealth & XT τα οποια βάση του carter θα κάνουν την εμφανισή τους το stealth τον μαρτη και το xt προς τέλος απριλίου. Θέλω να ελπίζω οτι θα το δούμε και σε browns εδώ ελλάδα. :)

http://www.thelab.gr/1063416901-post893.html

stealth extra photos

stealth1v.jpg

stealth2u.jpg

stealth3.jpg

stealth4.jpg

stealth5.jpg

stealth6.jpg

Άκρως ερωτεύσιμα !

Από τιμές ξέρουμε τι παίζει με αυτά;

Γενικά πως τη θεωρείτε τη μετάβαση από black σε brown;

Θα δυσκολευτώ να τα συνηθίσω;

Κανείς που να τα έχει δοκιμάσει και τα 2;

Link to comment
Share on other sites

Από τιμές ξέρουμε τι παίζει με αυτά;

~τιμή με την τωρινή του qfr. (για το stealth)

Για το xt πιστευω πως θα παίξει ~ με του pro. (έρχονται σαν αντικαταστάτες των qfr & pro).

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα τελωνείου τι παίζει με αυτά;

Από keyboardcompany να φανταστώ δεν πληρώνεις κάτι επιπλέον στο τελωνείο λόγω του ότι έρχονται από Αγγλία που είναι μέσα στην ευρωπαϊκή ένωση;

Ισχύει αυτό ή το έχω λάθος στο μυαλό μου;

Από το vendio τι παίζει που είναι αμερικάνικο, πληρώνεις επιπλέον δασμούς στο τελωνείο και αν ναι τι πόσο;

Απο keyboard company λογω Αγγλιας δεν πληρωνεις τπτ τελωνειο.

Απο vendio το πιθανοτερο ειναι παλι να μη πληρωσεις αν στο στειλει με EMS.

Aρκετα παιδια παραγγειλαμε απο εκει και δεν πληρωσαμε τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.