Jump to content



Recommended Posts

Για τους λάτρεις του mini.

Filco Majestouch MINILA

TCblj4Nh.jpg

Filco MiniLa First Impressions | The Keyboard Company

The Keyboard Company - Product search

The Keyboard Company - Product search

DIATEC CORP / PRODUCTS INFORMATION

Leopold FC660M (66 key) + Leopold FC210TP (21 key numpad)

Wlpl4AF.jpg

??? > > 2013 ? (1/17)

Matias mini quiet pro

FK303QPC_header_1.jpg

Matias Mini Quiet Pro Keyboard for PC

[MENTION=634]GoriLLakoS[/MENTION]

Καμια εικόνα για το πότε και αν θα έρθουν replacement top panel για το qfr? QuickFire Rapid Replacement Top Panel - Cooler Master Store

Επίσης στην παρακάτω φωτό το stealth έχει roof με λογοτυπο της cmstorm, αναμένουμε και roof? <3

IMG_1154.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα :)

Επιτέλους αποφάσισα και εγώ να κάνω την μετάβαση στα mechanical keyboards. Μετά από αρκετή μελέτη έκανα παραγγελία ενός CM Storm Quickfire TK με Brown switches από Okcomputers.

Πως σας φαίνεται το συγκεκριμένο για πρώτο mech? To έχει κάποιος για να μοιραστεί εντυπώσεις? Θα το χρησιμοποιώ για gaming βασικά.

Επίσης έχει αγοράσει κανείς απο okcomputers? Η παραγγελία έγινε την Παρασκευή αλλά το status ειναι στο αναμονή προιόντων ακόμα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα :)

Επιτέλους αποφάσισα και εγώ να κάνω την μετάβαση στα mechanical keyboards. Μετά από αρκετή μελέτη έκανα παραγγελία ενός CM Storm Quickfire TK με Brown switches από Okcomputers.

Πως σας φαίνεται το συγκεκριμένο για πρώτο mech? To έχει κάποιος για να μοιραστεί εντυπώσεις? Θα το χρησιμοποιώ για gaming βασικά.

Επίσης έχει αγοράσει κανείς απο okcomputers? Η παραγγελία έγινε την Παρασκευή αλλά το status ειναι στο αναμονή προιόντων ακόμα :(

Έχω πάρει τουλάχιστον 3 φορές από OK Computer. Τα παιδιά είναι πολύ φιλικά

και εξυπηρετικά και αν και οι τιμές τους δεν είναι ό,τι πιο φιλικό, προτιμώ να τα

σκάσω σε αυτούς παρά σε Amazon. Όλες τις φορές ίσχυε ο χρόνος παράδοσης

που έγραφε στο site. Περίμενε μέχρι αύριο και αν δεν 'ρθει σημαίνει κάτι έτυχε

(που πολύ πιθανόν να μην ευθύνονται αυτοί, αλλά ο προμηθευτής), αλλιώς άμα

καίγεσαι πάρτους σήμερα.

Το πληκτρολόγιο αυτό το καρα-έψηνα και 'γω, αλλά το ότι είναι (έν μέρη) ΤΚ

με καρα-χάλασε. Περιμένω πως και πως για normal layout με brown switches.

Όπως και 'χει, σίγουρα το ψήνουν κι άλλοι, οπότε μετά από καλό testing έλα

και κατάθεσε τη γνώμη σου να ενημερωθούμε. =)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το έχουν και μου είχαν πει σήμερα. Σχεδόν μια βδομάδα.. Αν δεν το έχουν και αύριο παω για ακύρωση.

edit-Μόλις το παρέλαβαν, αυριο θα το έχω και θα σας πω τις πρώτες εντυπώσεις :)

Έγινε επεξεργασία από starmanwarz
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το CM Storm TK :)

Πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές!! Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, αρκετά βαρύ, το backlit βγάζει μάτια (το έχω στο χαμηλότερο επίπεδο απο τα 5).

Όσο για τα switches (brown) είναι περίπου όπως τα περίμενα, το νιώθεις το register στη μέση περίπου, σίγουρα θα χρειαστεί λίγος χρόνος μέχρι να το συνηθίσω.

Από θόρυβο (αν και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πόσο θόρυβο κάνει) είναι αρκετά ήσυχο, ειδικά όταν κανω touch typing. Στο bottoming φυσικά ακούγεται περισσότερο, αλλά όχι πολύ.

Γενικά έχει φοβερή αίσθηση, αν και κάπως περίεργη καθώς είναι το πρώτο μου mechanical.

Αυτά τα λίγα σαν πρώτες εντυπώσεις, πρέπει να πω οτι είναι απόλαυση το γράψιμο μέχρι τώρα! Φυσικά τα σοβαρά test θα γίνουν αργότερα στο Starcraft, αναμένεται λιώσιμο :)

Και 2 (τραγικές) photos

J0nn7ku.jpg?1

zMTqSC3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@GoriLLakoS

Γνωρίζετε μήπως αν θα έρθει στην Ελλάδα Rapid με brown switches (όχι TK); Αν ναι, ξέρετε περίπου πότε;

Ευχαριστώ!

Δεν θα έρθουν (για την ώρα) Rapid με Brown Switches στην Ευρώπη γενικά. Μόνο τα TK.

[MENTION=634]GoriLLakoS[/MENTION]

Καμια εικόνα για το πότε και αν θα έρθουν replacement top panel για το qfr? QuickFire Rapid Replacement Top Panel - Cooler Master Store

Επίσης στην παρακάτω φωτό το stealth έχει roof με λογοτυπο της cmstorm, αναμένουμε και roof? <3

IMG_1154.jpg

1. Άγνωστο για την ώρα, αλλά και να έρθουν (που θα σε ενημερώσω) θα έιναι διαθέσιμα μόνο από το Online Store τους ή σαν Service Part.

2. Αναμένω απάντηση την επόμενη εβδομάδα για το roof. Δεν γνωρίζω εάν έιναι Part για λόγους display σε εκθέσεις ή εάν θα βγεί σαν Spare part επίσης.

To Stealth δεν θα κάνει phase in στην Ευρώπη και Blue Switches δεν θα δούμε ποτέ (τουλάχιστον σύντομα).

Ξέρω ότι οι απαντήσεις μου είναι γενικές, θα επανέλθω με ειδικές :p

Link to comment
Share on other sites

n00b question για το quickfire TK

Για να μπει καποιος στο BIOS παταει fn + num4 ή συνδεει 2ο πληκτρολογιο ? :p

Εγω εθεσα στο bios το numlock σε off και problem solved :)

(εχω και ενα παλιο logitech για τις δυσκολες ωρες)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το 2ο grunt ειδικα αν κανεις reset bios.Αλλιως πρεπει να μπαινει κανονικα αρκει η usb που το βαλες να δινει extra ρευμα.Καθε φορα που κανω reset η αλλαγη βαζω μια μπακατελα sidewinder ms intellitype για να κανω save and exit,.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.