Jump to content



Recommended Posts

Καλημερα παιδια. Εδω ειναι μονο για κατοχους να ανδειξυν τι εχουν, η μπορω και εγω που ενδιαφερομαι να ρωτησω εδω?

Θελω ενα μηχανικο πληκτρολογιο αλλα με κουμπια που να μην φαινονται η χαρακτηρες. Ειδα ενα leopold στην πισω σελιδα και ξερω και ενα das keyboard. Υπαρον και αλλες εταιριες που βγαζουν τετοιο κομματι? Επειδη ομως θελω ενα για gaming και ενα για office, δεν ξερω σε τι κατηγορια να το παρω. Ειναι ακριβα κιολας και δεν μπορω να παρω και 2. Δλδ μια φιλοδοξη σκεφη ειναι να παιρνα το Corsai K60 για gaming και ενα χωρις engraved Πληκτρα για typing, αλλα θα ξεμενα απο μαρουλι!

Link to comment
Share on other sites

:offtopic2:

μπορεις να παρεις οποιοδηποτε mx cherry πληκτρολογιο σου αρεσει και να του βαλεις blank keycaps

http://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_list&c=40

επειδη θα φαμε κραξιμο, ας μετακινησει καποιος mod τα posts σε πιο καταλληλο νημα :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος πλέον ενός cm storm quickfire TK με brown.

Το πρώτο μου μηχανικό, δεν έχω κανένα παράπονο ίσα ίσα θέλω να γράφω όλη την ώρα. Ειδικά η ποιότητα κατασκευής μου έδιωξε τον όποιο ενδοιασμό είχα για το αν έκανα καλά που τα "έσκασα" για πληκτρολόγιο, αξίζει.

Δεν άργησα να προσαρμοστώ, ούτε στο γράψιμο ούτε στο gaming (fps). Προσωπικά έχω δοκιμάσει και reds και δεν μπορούσα να γράψω χωρίς λάθη με τίποτα.

Στο gaming προτιμώ τα browns από reds, το καταλαβαίνεις τι σε βολεύει περισσότερο από την πρώτη μισή ώρα δεν χρειάζεται ανάλυση και για το γράψιμο δεν το συζητάω καν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εδω ειναι μονο για κατοχους να ανδειξυν τι εχουν, η μπορω και εγω που ενδιαφερομαι να ρωτησω εδω?

Θελω ενα μηχανικο πληκτρολογιο αλλα με κουμπια που να μην φαινονται η χαρακτηρες. Ειδα ενα leopold στην πισω σελιδα και ξερω και ενα das keyboard. Υπαρον και αλλες εταιριες που βγαζουν τετοιο κομματι? Επειδη ομως θελω ενα για gaming και ενα για office, δεν ξερω σε τι κατηγορια να το παρω. Ειναι ακριβα κιολας και δεν μπορω να παρω και 2. Δλδ μια φιλοδοξη σκεφη ειναι να παιρνα το Corsai K60 για gaming και ενα χωρις engraved Πληκτρα για typing, αλλα θα ξεμενα απο μαρουλι!

Η μία λύση είναι να πάρεις αυτό που ναι μεν είναι κάπως ακριβό, αλλά είναι από τα καλύτερα της αγοράς αυτή τη στιγμή και δεν θα σε απογοητεύσει σε καμία περίπτωση. The Keyboard Company's FKBN104M/EFB2 - USA Filco Ninja Majestouch-2, NKR, Tactile Action, Keyboard

σημειωτέο ότι τα μεταφορικά είναι γύρω στα 30€, αλλά επειδή έρχεται από UK που είναι εντός Ε.Ε. δεν θα πληρώσεις δασμούς στο τελωνείο.

Οι MX Brown είναι καλοί και για γράψιμο και για gaming, μιλάω εκ πείρας και μπορούν να στο διαβεβαιώσουν και άλλα παλικάρια.

Από εκεί και πέρα όπως είπε και ο φίλος πάνω, αν σε νοιάζει τόσο να είναι blank τα keycaps, μπορείς απλά να πάρεις ένα φτηνό keyboard, πχ steelseries 6gv2 ή κάποιο της coolermaster από τα ελληνικά shops που θα σου βγει κάτω από 100€ και μετά να αγοράσεις extra τα keycaps και να τα αλλάξεις μόνος σου, κάτι που είναι αρκετά εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Η μία λύση είναι να πάρεις αυτό που ναι μεν είναι κάπως ακριβό, αλλά είναι από τα καλύτερα της αγοράς αυτή τη στιγμή και δεν θα σε απογοητεύσει σε καμία περίπτωση. The Keyboard Company's FKBN104M/EFB2 - USA Filco Ninja Majestouch-2, NKR, Tactile Action, Keyboard

σημειωτέο ότι τα μεταφορικά είναι γύρω στα 30€, αλλά επειδή έρχεται από UK που είναι εντός Ε.Ε. δεν θα πληρώσεις δασμούς στο τελωνείο.

Οι MX Brown είναι καλοί και για γράψιμο και για gaming, μιλάω εκ πείρας και μπορούν να στο διαβεβαιώσουν και άλλα παλικάρια.

Από εκεί και πέρα όπως είπε και ο φίλος πάνω, αν σε νοιάζει τόσο να είναι blank τα keycaps, μπορείς απλά να πάρεις ένα φτηνό keyboard, πχ steelseries 6gv2 ή κάποιο της coolermaster από τα ελληνικά shops που θα σου βγει κάτω από 100€ και μετά να αγοράσεις extra τα keycaps και να τα αλλάξεις μόνος σου, κάτι που είναι αρκετά εύκολο.

To συκεκριμενο ειναι το καλυτερο? Το Κ60 που αναφερεα εχουμε γνωμες, μου αρεσει πολυ η εμφανιση η εταιρια και ειναι και RED.

Απο Rosewill εχει αγορασει κανεις τιποτα? Επισης για ducky ακουω πολλα.

Link to comment
Share on other sites

To συκεκριμενο ειναι το καλυτερο? Το Κ60 που αναφερεα εχουμε γνωμες, μου αρεσει πολυ η εμφανιση η εταιρια και ειναι και RED.

Απο Rosewill εχει αγορασει κανεις τιποτα? Επισης για ducky ακουω πολλα.

Είναι από τα καλύτερα το filco, αλλά γενικά όλα καλά είναι, το θέμα είναι τι αρέσει περισσότερο στον καθένα.

Υπάρχει και σε red πάντως The Keyboard Company's FKBN104MRL/EFB2 - USA Filco Ninja Majestouch-2, NKR, Soft Linear Action, Keyboard.

Και το Ducky είναι πολύ καλό, ψάξε στο αγγλικό amazon να δεις τι παίζει από τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια HELP !!!!

Θελω να αγορασω ενα cherry mx brown αλλα με US ANSI layout δηλαδη querty και με κανονικο αριστερο shift και οχι μεγάλο enter και οχι πλήκτρο ανάμεσα στο αριστερο shift-z

1.Βρηκα μια μαρκα αμερικη και μαζι με τα μεταφορικα ειναι 150 ευρώ αλλα δεν στελνει με gift pack. ξέρετε ποσο ειναι το τελωνείο; Και αν πρεπει να παω καπου να πληρώσω η θα ερθει λογαριασμος απο το τελωνειο μαζι με το courier;

2.Απο εδώ λεω : Custom Mechanical Keyboard Designer by WASD Keyboards

ή απο εδώ : Filco Majestouch 2 NKR Tactile Action QWERTY (US 104) || Gamegear.be - Improve your game

τις ξέρετε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια HELP !!!!

Θελω να αγορασω ενα cherry mx brown αλλα με US ANSI layout δηλαδη querty και με κανονικο αριστερο shift και οχι μεγάλο enter και οχι πλήκτρο ανάμεσα στο αριστερο shift-z

1.Βρηκα μια μαρκα αμερικη και μαζι με τα μεταφορικα ειναι 150 ευρώ αλλα δεν στελνει με gift pack. ξέρετε ποσο ειναι το τελωνείο; Και αν πρεπει να παω καπου να πληρώσω η θα ερθει λογαριασμος απο το τελωνειο μαζι με το courier;

2.Απο εδώ λεω : Custom Mechanical Keyboard Designer by WASD Keyboards

ή απο εδώ : Filco Majestouch 2 NKR Tactile Action QWERTY (US 104) || Gamegear.be - Improve your game

τις ξέρετε;

The Keyboard Company - Purveyors of the Finest Keyboards and Mice in the UK

Link to comment
Share on other sites

To "ή από εδώ" σου πάντως, είναι Βέλγιο, οπότε αν στέλνει, δε θα έχεις θέμα τελωνείου, άρα δε σου χρειάζεται και το "gift"

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω αυτο εδω. τι λετε?. CM STORM SGK-4020-GKCM1-UI QUICKFIRE TK GAMING KEYBOARD - - ειναι σχετικα καλη η τιμουλα του για μηχανικο. εχει φωτιζομενα πληκτρα, και brown switch. το εχει κανεις απο εσας?

Το εχω εδω και μερικες βδομαδες και ειμαι ενθουσιασμενος, ειναι φοβερο. Παρα πολυ καλη αισθηση στο γραψιμο, ξεκουραστο στο gaming και παρα πολυ ομορφο :)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι. αυτοCM STORM SGK-4020-GKCM1-UI QUICKFIRE TK GAMING KEYBOARD - - το πληκτρολογιο που δειχνει το e-shop εχει κοκκινο φωτισμο. αλλα απο οτι ξερω αυτο το μοντελο βγαινει με ασπρο φωτισμο. κανω λαθος εγω η η φωτογραφια του e-shop?

Link to comment
Share on other sites

οκ αλλα μου αρεσει καλυτερα το wasd

το filco εχω ακουσει οτι ειναι φτηνιαρικο σαν κατασκευη παρολα αυτα ακριβο

οποτε αν καποιος ξερει για τα τελωνεια ας μου πει

Αυτό με το filco που το άκουσες γιατί και στο θέμα στο hwbox τα καλύτερα ελεγαν. Και εδω μέσα βέβαια αν το ψαξεις λίγο.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

αν προσεξεις το μοντελο SGK-4020-GKCM1 ειναι το πληκτρολογιο με τα brown switches. αρα εχουν γραψει λαθος τον τιτλο?

Απορω που το βρηκες στο eshop το TK, εχει μονο το trigger και το rapid. Τσεκαρε okcomputers.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.